Shopping

Sa le porti cu plăcere! Sunt frumoase :two_hearts: Îmi place în mod deosebit bluza vargata.

Sa le porti cu drag! Favorita mea e aia cu “pete” :heart_eyes:

Multumesc :kissing_heart:
Bluza dungata e un tricou de bumbac. Cea cu pete nu e din material natural dar se simte misto pe piele. Pana acum mi se par niste toale de calitate si extrem de comode. Sa vad cum se comporta la spalat. Pentru moment m-au catigat de client.

Foarte foarte frumoase sunt toate! Imi plac mult! Sa le porti cu placere!

foarte dragute toate achizitiile!
M-am lipit si eu la o rochie, am mai incercat una mai inflorata dar nu venea bine asa ca m-am rezumat :slight_smile:

Foarte misto :heart_eyes:

Nu m-am putut abține și bine am făcut fiindcă era acum la reduceri. Am luat cross bag pt sandalele cumpărate week-end ul trecut.

Le pozez pe toate la balcon, în casă suntem cu draperiile trase de când s-a pus canicula.

Uitai sa prezantez ținuta de plajă 2017 :smile: cu gherute cu tot

Mor de drag după culoarea asta, pe care nu știu cum sa o denumesc. Portocaliu curat nu e.

Luminous bright orange?

Frumoase toate, sa ai bucurie purtandu-le!

Mulțumesc!
Mai degrabă un luminous orange, mă gândesc. Sau bright red orange :confused:

Am târguit, la prima oră :grin:

Cred ca trenciul iti va sta f bine.
Eu mi-am comandat niste bralettes si inca ceva, dar nu mai stiu ce :smile: De la mango mi-am facut iar plinul de pantaloni negri, 5 mi-am luat (modele si materiale diferite) si o rochie maxi pentru caldura torida. Si cred ca sambata bag niste shopping in magazine. Poate-mi gasesc un bikini, ala nou pe care l-am luat inainte de concediu mi l-a confiscat fiica-mea. Niste fuste maxi de in iar as lua, dar e greu de gasit asa ceva. Si niste adidasi albi de piele mi-ar trebui, de mers pe strada, am unii K Swiss carora a inceput sa le crape limba (aia nu-i de piele), e voie sa se intample asa ceva dupa cel putin 10 ani. Dar nu stiu de care, Stan Smiths nu vreau, tot ce am probat pana acum nu m-a convins.

Ohh, bine ca mi-ai adus aminte de Mango. Si eu trebuie sa mai fac un stoc la pantaloni.

Nu stiu daca iti sunt pe gust, dar astia de la Uniqlo chiar au materiale de calitate. Am cumparat mai multe acum vreo doua saptamani pentru ca am prins reduceri.

https://www.uniqlo.com/uk/en/women/bottoms/skirts/maxi

vad ca sunt combinatie de bumbac cu lana.

Iar la pantofi albi (pentru ca si eu vreau ceva de genul):

https://www.jakshoes.com/collections/women

Dar la astia stau in cumpana pentru ca salivez pe mai multe culori. Firma portugheza. L-am combinat intai pe mister sa isi cumpere :smiley: Sunt lucrati cu ff multa atentie, pielea buna, buna, iar oamenii si brici la customer service.
A trebuit sa ii schimbe pentru ca ii erau mici. S-au ocupat ei de livrarea cu curierul, platit tot etc. Jos palaria.

Eu la papuci nu ma bag sa cumpar online decat modele pe care le-am probat, am din pacate un picior complicat.
Si mie-mi place Uniqlo, dar iaca ca nemtii n-au fustele alea :frowning2: De la ei nici n-am fuste sau pantaloni, ci numai camasi si o rochie, imi plac toate de mor. Si lui traveleristu’ i-am luat tricouri de la ei, foarte bine se comporta in timp.
Daca intereseaza pe cineva: la mytheresa mai dau de ieri inca 20% aditional pretului de sale
https://www.mytheresa.com/en-de/

Pfoaa, 5 perechi dintr-un sut? Bravo!
Eu as da un fresh la colectia de jeans, dar vai, cat de urat mi-e sa probez :weary:

Am mai cumparat:

Eu nu cumpar sutiene bej decat din ratiuni practice, ca sa le pot purta pe sub bluza , sau rochie transparenta. Asta insa, e frumos, pe bune!

Si asta, in toate trei culorile.

A venit trench-ul, ma duc sa-l ridic

Asadar, trench-ul e fain, dar nu extraordinar. E cam sifonat, poate si aia ii ia din sarm.
Il pastrez, oricum, aveam nevoie, sau chef, de unul scurt.

Incaltarile, insa, vai de mine, ce senzatie misto! Ale mele sunt bej, nu culoarea alora din poza.
Piele moale si fina, care se muleaza pe picior, talpa din cauciuc, moale si comoda. Superbe! Si pentru prima data, imi vine marimea mea de la marca asta, ca mereu imi erau mari.
Trench-ul insa, l-am luat XS, stiind ca astia au mereu marimi aiurite si imi vine perfect.

Sa le porti cu drag.

Multumesc frumos!
E prea cald pentru ele, l-am pus la pastrare.

Apoi 5 perechi dintr-un foc pentru ca stiu ca pantalonii lor imi stau bine. Si am gasit din materiale ok, nu poliestere si rahaturi, au mai fost si redusi bine. In plus mai stiu ca vine si fiica-mea si pentru Irlanda sigur ma lasa fara macar o pereche.
Moa, par misto de tot bralettes alea (cand dau click pe ele, vine asta. This site can’t be reached). Pe al doilea l-am dibuit si la nemti, dupa primul ma mai uit.

Primul e site-ul Intimissimi.