Shopping

si io caut cizme de cauciuc noi, dar am zis ca nu mai dau pe ele o caruta de bani. tre sa fie ceva la reduceri 90% :smile:

ultimele le care le-am avut au fost 150 de euro parca. acum mi se pare strigator la cer sa dau atata banet pe asa ceva :grin: la vremea aia, ca si acum de altfel, cautam unele cu aspect mai elegant, nu genul asta de care ziceti voi. si gasisem in italia, la via lactea, exact cum voiam, la pretul mai sus mentionat. doar ca, partea de sus era o piele ecologica cu aspect matlasat care s-a facut vraiste in vreo 3-4 ani la un ritm de purtat ceva gen de maxim 4 ori pe an.

Sunt ok, au și ale mele un pic de joc, dar per ansamblu sunt foarte mulțumită. Eu caut să fie robuste și confortabile, în primul rând.
Și aspectul contează, dar mai puțin. Jocul de picior, este tolerat, mulțumită tălpii moi, nici nu zici că sunt cizme de gumă.

@Queen, n-aș putea să te ajut cu sugestii pentru cizme de gumă, elegante, pentru simplul fapt că mie mi se par toate, cizme de cauciuc și atât. Nu au loc în aceeași frază!

http://m.decathlon.ro/p/3568836_cizme-echitatie-schooling-negru-adulti-marimi-35-44.html

Cea mai buna investitie, ever. Le port de vreo 4 ani cu mandrie cand e ploaie si-s impecabile.

si eu am unele no name, ieftine dar isi fac treaba.
Calatoristo, poate ai noroc la TJ maxx

da, da, in genul astora de la decathlon. adica genul asta de aspect mai elegant, nu sa le iau la cine stie ce sindrofie :smile:

de astea de calarie de la decathlon de fapt stiam, dar nu stiam pe cineva care sa le fi purtat. o sa arunc o privire mai de aproape la ele.

Cautand dupa niste papuci de sport am dat peste aceste monstruozitati care au reviews foarte bune:
Women Classics
Women’s InstaPump Fury Sandal
C$ 170

pt mine sunt urate rau de tot…

Ma intreaba sotul: Cu ce ocazie poseta asta?
Eu: Era redusa bine, sub 200, asa ca, am dat o pereche de incaltari inapoi, erau prea scumpe. Am tot sperat sa intre in reducere intr-o saptamna, dar nu a fost asa, bla bla bla, ma doare sufletul sa dau atatia bani pe niste papuci, de piele, ce-i drept. Pot sa zici ca poseta e de ziua mea, anul asta a venit mai devreme … cu cateva luni :smiley: Sau poate sa fie si de Sf Maria?!
El: Pe tine nu te cheama Maria!
Eh, nu ma cheama asa, e drept, numele meu nu e in lista celor sarbatorite, dar e destul de aproape :))))

Si papucii pe care i-am pastrat
Astia in orange

Si astia multicolori
http://www.thebay.com/webapp/wcs/stores/servlet/en/thebay/yoga-foam-sandals-0600089283846--24?site_refer=CSE_GGLPLA&gclid=EAIaIQobChMI4IHV2fzt1QIVRB1pCh0bNgGvEAQYASABEgL_4vD_BwE&gclsrc=aw.ds

@Sibipa Ce misto-s “slapii” astia din piele :heart_eyes:
Zambarescu, urati cu spume! :smile: Dar ma gandesc ca or fi foarte practici cui ii trebuie adidasi-sandale si nu-i ajung urateniile de trekking-sandale.

oh shit!!! am crezut ca vreuna dintre voi a cumparat asa ceva. chiar ma gandeam ca ar fi intelept sa nu imi dau cu parerea, singura parere fiind ca tre sa ai un mare prost gust sa cumperi asa ceva, fie si pt a umbla cu ei prin sabaticie.

Eu nu-i gasesc urati. Mai degraba ciudati si cu personalitate.
:slight_smile:
@Sibipa, sa le porti sexoasa!

Vai de mine ce hidosenii!
Asa ceva, sa-ti blestemi dusmanii sa poarte :laughing:

io mi-am tras o pereche de tenesi din piele, de toamna asa…mi-e tare drag de ei.

Foarte de fetite, incaltarile tale, Majestate! Sa le porti fericita!

Am primit geaca. Si ma uit la ea si zic “moama ce subtire e! chiar o fi de ploaie?” O imbrac, sa vad cum sta, Gagicu ma impinge in baie si da drumul la dus, in directia mea! :astonished:
E de ploaie, n-a ajuns niciun strop, la tricou! O tin. :grin:

Am găsit și celelalte cardiganuri.

Roșu, bleumarin și negru. Abia aștept să ajungă.

fataaaaaaa, pauzaaaaa :joy:

Bah, tu ești invidioasă! :smiley::smiley::smiley::smiley:

recunosc, nitel-nitel as fi :grimacing:

Gata, pauză! Nu mai cumpăr haine, până după anul nou. Promit! Ajunge, că încep să le cam înghesui, cu toate că în primăvară am scăpat de niște saci. Nu e sănătos!

pariez ca mai cumperi :grin:
o sa te pun intr-o zi sa imi zici cate perechi se incaltaminte ai in total (inclusiv pt sport) si cate perechi de blugi, camasi si cardigane ai.

presimt ca pt fiecare dintre articole vei avea un nr cu 3 cifre :smile: