Shopping

NU MAI CUMPĂR! Parol!

:drooling_face: Cum adică câte am? De ce ești scorpie, acum? Așa fac eu cu tine? Mi-ai rănit sentimentele, acum cum mă mai oblojesc la suflet, dacă am interzis la shopping? :sob:

mah, acum sincera sa fiu, te invidiez ca gasesti totusi chestii misto, la preturi relativ decente (bine, devin indecente cand cumperi in nestire :grin:).

la comanda le net nu m-am mai bagat de prea multe ori ca nu am mai avut timp se sportul “primit colet, probat, returnat”. adica se intampla sa ajung sa returnez cand aproape expira perioada in care puteam returna si am zis ca mai bine ma opresc o vreme.

din motivul asta m-am rezumat la magazine. eh, in malluri oferta este in afara gustului meu sau pt chestiile care imi plac nu sunt dispusa sa platesc pretul din romania si sa vanez perioada de reduceri, evident nu am avut timp nici de asta.

daaaaar, in noiembrie am o mica vacanta in SUA, asta daca totul va merge ok si sper sa imi scot parleala pt lipsa de shopping pe acolo. bine, nu te gandi ca in aproape 2 sapt o sa stau zi lumina prin magazine, dar totusi… de ex imi plac mult produsele tommy h, ralph laurent, lacoste, U.S Polo Assn, dar frate nu sunt dispusa sa platesc cat cer astia in Romania la intrarea colectiei pe raft.

de ex si-a luat mr. queen cateva camasi tommy h acum cand fuseram in tenerife, dintr-un magazin tommy, dintr-un mall (nu din vreun magazin cu ceva art reduse in mod exceptional) la 35-40 de euro camasa. eh, la noi sub 100 de euro greu le gasesti. si nu stiu, oi fi eu prea zgarcita sau vorba aia … “ataaaaat de saraca”, dar nu concep sa dea 100 de euro pe o camasa casual de la astia, mai ales cand stiu ca poti sa le iei la jumatate de pret din alte locuri :rage:

Păi preturile bune, mai degrabă le găsești online. Eu am norocul să locuiesc la 3 min, plimbare, de supermarketul unde îmi fac cumpărăturile și tot acolo e și centrul de colectare. Adică poșta suedeză, are centre în majoritatea magazinelor alimentare. Vrând-nevrând, tot ai drum acolo, măcar o dată pe săptămână, să ridici și eventual să returnezi.Trouble free, zic eu.
Și aici sunt scumpe hainele. Adică mai ales, aici! Avem outlet ul ăla, la 20 min cu trenul și mai avem unul, cu haine mai mult office, undeva, la dracu cu cărți, unde mergem o dată pe an.
In rest, pe net, unde o camasa Tommy H o iau cu 350 SEK, nu cu 1100. Nu cumpar decat articole reduse, de ani de zile n-am mai luat nimic la pret intreg.
Dezmat placut in USA si sa gasesti gramada de chilipiruri, sa-mi faci in ciuda!

De ce-ați lăsat să se aștearnă praful pe-aicea? Duceți o viață cumpătată? :face_with_raised_eyebrow:

Eu luai ăștia. Sunt așa de comozi, că i-aș putea purta și ca papuci de casă :)))

Curat cumpatata. Numai azi am dat comanda de doua perechi de blugi, doua sutiene si vreo 3 pulovere de la Marks and Spencer. Cumpatataaaaaaaaaa, de nu mai stiu de mine.
Si da, incepusem sa ma uit si dupa niste ghetute dar noroc ca au inceput urgentele :smile:

Sa porti sanatoasa incaltarile! Chiar ca par comode :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes: Manusa style :slight_smile:

Mulțam, și tu să porți sănătoasă dovezile necumpătării :smiley: Mai arată și la lume, ne mai inspirăm, mai vin idei, mai una-alta :smiley:

io nici nu pot sa scriu despre cheltuielile ultimelor zile ca ma ia cu lesin… am avut una dintre cele mai paguboase luni din viata :rofl: inclusiv masina noua (automobil pe patru roti adica) am luat…
dar na pun camasa si blugii :grinning:

:smile: Asa, ca sa imi dau arama pe fata de necumpatata ce sunt :smile:

La blugi am facut o golanie. De luni de zile tot suspinam pe langa doua modele si azi am zis, gata, o viata avem.

http://www.levi.com/GB/en_GB/c/p/188840110?camp=CME:LEVI_OrderConfirmation_Transactional&rmid=LEVI_OrderConfirmation_Transactional&rrid=903359502&e_id_s25511=457241c00c7601288aab61b6172a53dcbb3caae998524d1eb2c15df225df771e&e_id_m25511=2999f7f5863775a907e8b94ea3192707

http://www.levi.com/GB/en_GB/c/p/188850000?camp=CME:LEVI_OrderConfirmation_Transactional&rmid=LEVI_OrderConfirmation_Transactional&rrid=903359502&e_id_s25511=457241c00c7601288aab61b6172a53dcbb3caae998524d1eb2c15df225df771e&e_id_m25511=2999f7f5863775a907e8b94ea3192707

Sper sa fie buni si sa merite banetul. Dar ma saturasem sa tot caut si sa dau numai peste materiale nasoale, paiete, rupturi, skinny pana la dumnezeu si inapoi.

Ce misto e camasa!!! :heart_eyes:

Apoi avem astea:

http://uk.triumph.com/wired-bra/amourette-spotlight/10181553.html?color=M013_Grey%20Combination&size=070_B

http://uk.triumph.com/push-up-bra/body-make-up-blossom/10152886.html?color=0003_White&size=070_B

Si bulendrele de la M&S:

http://www.marksandspencer.com/cotton-blend-v-neck-jumper/p/p60123887

http://www.marksandspencer.com/cowl-neck-jumper/p/p60118794

http://www.marksandspencer.com/lambswool-rich-v-neck-jumper/p/p22511164

Pfuaaa, ce mișto e cămașaaaa :heart:

Îmi plac sutienele la ne-bu-ni-e, mai ales primul…

merci , am primit o gramada de complimente si materialul e excelent, poplin creca ii ziceam…
si blugii vin perfect si chiar ii am pe mine

mistoace achizitii, sa le porti sanatoasa si cu mare drag!

Io inca nu ma pot desparti de skinny. am si jeansi drepti dar cum vine vremea sa iau pe mine blugi, tot la skinny ma bag…

Multumesc :kissing_heart:

Pai si eu tot skinny am, 2 perechi. Dar parca am inceput sa ma plictisesc un picut. Sa vedem cum or fi astia. Cam am emotii pentru ca am dat cam indecent de mult pe ei.
Dar ma gandesc pe de alta parte daca raman impecabili cativa ani, scot investitia.

De unde ai luat camasa? :blush: Nuuuu, chiar nu mai cumpar nimic pe ziua de azi :smile:

GAP este

Ce misto sunt achizitiile, bravo! Daria, eu numai de la Levi’s cumpar blugi in ultimul timp, am cinci perechi si arata perfect toate, sa intorci blugii pe dos la spalat ca sa ii mentii. Eu mi-am luat doua creme de la Origins si o masca de par, toate trei au costat mai mult decat o pereche de blugi Levi’s :grinning:.

Sa purtati cu placere tot ce ati cumparat, arata foarte fain. Eu am scapat boii in panta, dar na, reduceri, si am vrut sa scap de hainele mele negre, am trecut pe mult albastru si gri. Asa ca, am luat cateva pulovere lungi frateee, unele pana aproape de genunchi, altele peste genunchi, vin misto cu leggingsi, asam, si leggingsi cateva perechi, pantaloni de suede si niste rain boots Hunter, tot blue si astea. Doar pardesiul nu e in ton cu ce am luat, e negru cu ceva insert de roz, dar mi-a placut foarte mult si nu am putut pleca acasa fara el. Barbata-miu s-a innoit cu doua perechi de pantofi, probati de mine in magazin, ca el nu se deplaseaza, niste camasi si pantaloni RW&Co, frumusele foc, plus blugi si o geaca cu puf de la the Bay.
Copilul, ce sa mai zic, el e cel mai castigat, ii cumpar mereu haine pentru scoala. Ultimele sunt cu Turtle Ninja si Mario, si ma pune dimineata sa ii colorez un mot de par in functie de tinuta, verde sau blue. Pezevenchiul! Dar cel mai mult imi place ghiozdanul Zelda, cumparat cu banii de la ziua lui.

Pfuaaa, ce ghiozdan fain!!! :slight_smile:

Sibipa, de unde ai cumparat ghiozdanul?