Shopping

N-am verificat preturile pe epantofi, dar tin minte ca pe officeshoes le au cam maricele. Ma uit acum.

mda, m-am uitat, nu au lungi, iar classic short trec de 1000 de lei.

E ceva diferenta si pe epantofi

https://www.epantofi.ro/pantofi-ugg-w-classic-tall-ii-1016224-w-cho.html

fata de aceeasi pereche pe site-ul pus de @Travelerista , unde’s 109,99 lire acum.

M-am uitat in niste Uggsi de-ai mei, asa e scris si de ei, pe eticheta, 38 = UK 5.5. Poate traduc ei altfel numerele, habar n-am. Dar e bine de stiut ca numerele aratate acolo sunt ok.

Da da, asa e la UGG, cum ai zis, eu ma raportam la alte firme.

Si mai trebuie sa zic ceva de Uggs: cine are platfus sa nu-i poarte mult si des!

Da, Ziggy, e diferenta de pret. Acum ma uitam pe site-ul pus de @Travelerista. Si au preturi bune.

Acum mi-am amintit de ce am stat mereu pe gard cu UGG-urile. Pt ca la mine iarna e mai mult ploioasa. Dar tot merg cand e ger si uscat. Parca exista si un spray sa le facem impermeabile, nu?

eu nu as cumpara in veci de pe epantofi. stiu ca preturile par tentante, dar nu cred ca au prea multe non-fakeuri

Ah, si al doilea motiv ar fi ca mr. mereu radea de mine si-mi spunea ca o sa ma strige Yeti… Dar sa fie sanatos, el isi tine labele la cald, tocmai ce mi se plangea de caldura mare in Red Sea.

@Queen Am luat o pereche de Salomon pt mr. de pe epantofi si nu’s fake, am avut cu ce compara, restul si i-a luat din magazine. ba chiar is cea mai misto pereche, de baza cand e in contract.

fix asta imi inspirau si mie picioarele mele incaltate in UGG. de asta nu am putut trece niciodata cand am avut intentia asta. inclusiv in Australia m-a batut gandul asta. ma gandeam ca la ele acasa se gasesc modele mai variate, mai multe, sa am de unde alege ceva mai delicat. ei as, ti-ai gasit, aceleasi chestii imposibil de purtat pt mine :smile:

eu de pe epantofi nu am luat, dar stiu persoane care au luat si am vazut produsele si erau fake. probabil au si fakeuri si ok. alea pe care le-am vazut eu erau niste pantofi sport new balance si niste cizme tommy hilfiger. zic ca erau fakeuri pt ca la brandurile astea nu am vazut niciodata ceva atat de nefinisat cum erau produsele alea.

:expressionless:
“This product contains real fur from sheep or lamb. Fur may be sourced from Australia, Ireland, the United Kingdom, or the United States. It has been artificially dyed and treated. Made in China”
M-am intristat.

Mai am o problema, am gambele foarte subtiri, m-am uitat la alte modele si cred ca Essential sau Abree II ar fi mai stramte. Plus iarna umeda si murdara de la malul marii. Ei d’asta n-am eu UGG pana la ora asta, prea multe dileme la banii astia :expressionless:

Nu-i nicio problema cu gambe-firicele, tocmai spatiul ala dintre ciubota si picior se incalzeste bine. Ca n-o arata demn de a merge la bal, asta-i altceva, dar asta mi se pare o treaba generala la Uggs.
Eu una ma incalt numai fara ciorapi sau sosete in ei, cred c-am mai spus-o de 100 de ori :smile:
Chestia e sa nu mergi prin nameti de zapada cu ei. Prin fleoscaraie treci numai cu talpa.

Wow, nu mi-am dat seama ca au trecut atatea zile de cand nu am raspuns. De pe telefon nu pot intra, ca mi-am uitat parola :smiley:
N-am cumparat nici un robot pentru fii-miu. Ce vrea el, Buddy, nu e pe piata, iar celalalt Zenbo e prea scump. O sa merg la magazn sa ii iau un Max de la Meccano, e frumusel si trebuie sa il construiasca piesa cu piesa, nu singur, cu sotul. Haha, o sa fie ocupati vreo 4 ore in ziua de Craciun. Ah, ca uitam, si un Google Home :slight_smile:
https://www.chapters.indigo.ca/en-ca/toys/meccano-robot-m-a-x/778988514924-item.html
Si am impresia ca se va lipi si de niste tobe electrice, ca am gasit unele mai ieftine, la second hand. Ce sa fac, am amanat momentul cat am putut de mult, dar se pare ca ii plac foarte mult, mereu il roaga pe profesor sa il lase sa cante la tobe. Of!

Vreau si eu UGGsi, deocamdata umblu cu niste cizme de cauciuc hunter la care am pus niste ciorapi haiosi
https://www.hunterboots.com/ca/en_ca/socks/original-geometric-print-boot-socks/white/3248

In sfarsit am luat canapea, nici n-am umblat mult dupa ea, doar cateva luni :relieved:

Felicitari pentru canapea! :heart_eyes: Si eu caut, de vreo 2 ani :smile: si tot n-am gasit-o :disappointed_relieved:
Am mai pus o data mana pe Hunters, nici nu i-am mai incercat, grei sunt.

@Sibipa muaaaaa, ce misto e!!! :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes: Sa o folositi sanatosi!!
Doar culoarea aia deschisa imi da fiori :smile: La noi doi nu stiu cat ar rezista sa ramana asa impecabila.

acceasi problema am avut si eu cu Hunters. si iaca asa am cumparat niste unele no name care fac o super treaba si-s usoare!

Am uitat sa zic ca dintre Uggsii mei, preferatii sunt aia crackle, astia ii am :
image
Au batut Londra 3 zile de Decembrie pe ploaie si umezeala, m-au servit impecabil si nu se vede nimic pe ei…

@Travelerista, inteleg foarte bine sentimentul, multa bafta sa o gasesti in curand. Cred ca toate cizmele mele sunt grele, altfel nu imi dau seama cum de nu m-am prins ca Huntersii sunt grei. Imi plac, comparati cu alta pereche non name ies bine la capitolul calitate si … miros :)) O sa vad cum se comporta dupa an si va spun daca am cheltuit banii aiurea sau nu.
@Daria, alsesem una gri inchis cu brown undertone, dar la asta am putut da la pace cu barbata-miu. Ce sa fac? Am cumparat protection plan pentru curatat, iar pe copiii nu ii las in casa cu mancare. Fii-miu are in fata televizorului un otoman mare din piele, acolo are voie sa se balaceasca :)) Totusi, la petreceri mai mari, cum e cea de Anul nou, cand o sa mancam living, o sa fie cam complicat, dar vad ce fac pana atunci.
@Zambareata, foarte misto Uggsii, sa ii porti cu placere. Inca ma uit la modele, nu m-am hotarat daca sa cumpar inalti sau nu.

Poate gasesti o husa misto. Cred ca ar merge ca solutie pentru momentele mai zbantuite.