Shopping

rochii de zi zici, grea misiune…
am mai gasit asa intamplator, de ex am pe mine una de la GAP de in, un portocaliu aprins asa, simpla si comoda
e feminina

Portocaliu in spiritul FO! :grin:

Na ca mi-ati facut pofta de rochii acum. Scot sandalele din cutii, rochiile is pregatite. Talpitele pregatite din timp cu parasoftin :grin:
Voi aveti temperaturi de oameni seriosi, la mine maine is 22 cu nori. Asa-i la Cta, vine vara un pic mai greu.

Eu am câteva fuste și niște bluze/cămăși, care merg bine la muncă. Dar rochii, e jale!
Am una, de la Soaked in Luxury, bleumarin, cu niște desene mici și nu prea multe. Singura care merge la peste 20°. Aia e gen cămașă.
Restul sunt, fie prea “de concediu” adică flu-flu și cam scurte, fie foarte serioase, gen business și din materiale mai grele.
Am niște draci, cu spume, am căutat chiaună și online și în magazine (chin), nu găsesc nimic :angry:

Mie-mi plac infloratele astea de numa :grinning:

Iaca de-astea care ma gandesc ca-s cam ce vrei:

si mai au cateva.

https://www.fredperry.com/women/dresses/pleated-pique-dress-d3102-102.html

Profit de ocazie sa va intreb daca v-ati cumparat vreodata ceva de la h&m din categoria premium quality. Mie h&m ca brand nu imi place. Am ffffff putine chestii de la ei si pe alea absolut intamplator le-am dobandit. Ii consider un brand de calitate f slaba cu tzoale nasoale, din materiale proaste. Ma rog, pt cine are rabdare, banuiesc ca se gaseste cate ceva mai de soi in muntele ala de carpe.

Dar in ultima vreme mi-au atras atentia la ei pe site cateva produse etichetate cu premium quality, care e drept ca sunt si ceva mai scumpe. Doar ca mi-e greu sa cred ca e ceva de capul lor fiind de la h&m. Acum ceva vreme au avut si o colectie kenzo, daca nu ma insel. Scumpe, nu gluma. Nu am indraznit sa comand din acelasi motiv. Pe astea nu le vedeam in magazine si pe net nu aveam incredere avand in vedere asocierea cu h&m.

Daca ati comandat de la ei din cele premium quality as fi fffff interesata. Am pus ochii pe cateva produse, dar am mari retineri in a le comanda, mai ales ca sunt intr-o perioada in care as prefera sa nu mai am si grija retururilor.

Asta as intentiona sa imi targuiesc, dar daca sunt de calitatea generala h&m, prefer sa renunt.

Dintre toate, doar doua mi se par in regula.

Asta:

Si asta, dar sunt putin nesigura:

In rest, mi se par prost facute, nici maxi, nici midi (o fi la moda, dar eu nu le suport) si cam fara forma.

Asa ceva port eu

http://twisttango.com/gabriella-dress-navy

La lungime ma refer.

Majestate, nu stiu ce sa zic, eu imi cumpar chestii basic de la H&M si sunt multumita. Ma rog, vorbim de top-uri de purtat pe sub haine si pe sub camasi, la pret de toata jena, adica sub 5€ bucata.

Nadragi de-aia mi-am luat si eu (nu de la H&M), sunt tare faini, cand e cald.

E drept ca eu vb de h&m romania. Sigur, exista si chestii din materiale ok si produse ok, daca ai rabdare in magazinele lor, dar in general e plin de plastice, iar produsele imi par de calitate indoielnica. Produse basic nu am cautat la ei, asa ca nu ma pronunt pe tema asta.

Si nu imi ziceti acum ca h&m e acelasi peste tot :grin:

Ah, uite ca imi amintii. Am doua pijamale de la ei. Primite, nu cumparate de mine. Una e acceptabila si o mai port. La urma urmei e o pijama. Cealalta in schimb nu imi place deloc nici macar ca pijama. Probabil o voi da si eu mai departe :slight_smile:

Dar oricum, pe mine acum ma intereseaza gama ast premium, daca a incercat-o careva.

O intreb eu maine pe colega mea (azi o doare capul si a ramas acasa), ea isi cumpara toata ziua de la h&m.

Balerinii imi plac si mie. Eu am haine de la H&M din state si Suedia de zece ani, le port si acum, dar nici nu au fost ieftineli (70 euro o bluza).

Cascand gura prin H&M, iata ce-am gasit:

Plec de-indata s-o vaz si s-o probez.

o daaaaa :heart_eyes: O vreau! Astept sa-mi spui cum e.

Vreau o rochie alba , asta e da sau ba?

Imi plac manecile astea foarte tare, am doar o bluza asa, tot alba. Eu mi-as lua-o!

ok, merci :slight_smile: tocmai la maneci nu eram sigura…

Cad frumos, pt un look diafan… mi se mai intampla, chiar si mie :)))))