Shopping

Nu e! În magazin nu o aveau :cry:
O s-o comand online. Ai puțintică răbdare!

daca nu sta bine o dau napoi :wink:

Am, am, ca pana la jumatatea lui iunie nu pup nimic! ma scutura astia la scoala de nu-i adevarat!
@Zambareata pai da :smiley:

Gata, am comandat-o.

stii cum o vad cu avarcilii? Ca si pe alea le am in plan :grin:

:joy::joy::joy:
Și eu la fel!

Hai ca tre’ sa fie buna. Pana la urma ce mare croi dificil sa fie? La noi nu e, e una asemanatoare, dar nu vad capsele alea pe maneci. Nu-i bai, daca nu e la astia, sigur e la altii.
Nu ca n-as avea deja rochie denim :))) dar e mai inchisa la culoare si manecile sunt scurte. Si materialul e mai gros. Vreau d’asta, clar!

Am uitat sa spun ca mai port rochii petrecute. Am 3. Doua cu maneca pana la cot. Talie si decolteu ca alea, nu-ti mai face niciun model :grin:

Si mie-mi plac alea petrecute, dar nu ce gasesc in magazine. Sunt mult prea incarcate, pe langa imprimeurile obositor de colorate, mai au si volane. Pe bune, e prea mult, pentru discreta-mi personalitate! :grin:

Am pus-o in cos, desi iese putin din plicticosu-mi tipar:

https://www.bubbleroom.se/sv/kläder/kvinna/object/midiklänningar/claire-3-4-dress-ombre-blue?tm=26&utm_content=dynamic&utm_source=criteo&utm_medium=display_rt&utm_campaign=criteo&utm_term=Midiklänningar

Me gusta mucho!
Ale mele petrecute, doar una e cu ceva imprimeu discret pe fond negru, restul is uni. Restul fiind 3, ca a mai iesit una la inventar aseara :))

Azi a venit colega la serviciu imbracata cel mai misto pana acum (si mi-e colega de vreo 6 ani :smile:), intr-o rochie maxi, arata trasnet. Rochia de la h&m premium. Si mi-a zis ca da, cum sa nu, astea de la colectia premium sunt mai de calitate. Cand am pus mana pe rochia ei, ce sa spun, carpoasa rau. Si dupa cateva ore incepuse sa se intoarca tivul de la maneca.
Mie mi se par de calitate buna, din familia h&m, COS si Arket.

Da, deci cred ca in cazul asta ma abtin. Am vazut ca se vor din materiale naturale, sa zic. Si mie din poze mi s-au parut tot cam carpoase si poate asta e motivul. Bine, exista varianta sa le returnez, dar nu vreau acum sa ma mai tin si de retururi ca sunt toata ziua intr-o agitatie. Astept sa vad daca le prind la reduceri macar, ca sa imi fac damblaua sa le probez. Pana atunci ma mai si eliberez cu programul. Oricum, nu cred ca merita un pret mai mare decat cele de la h&m clasic.

Mi-am luat liber, ma duc la outleturile mele favorite azi, sa caut rochii. Am innebunit! Dar mor de caldura, fratilor, musai tre sa-mi fac rost de rochii. Sau macar niste fuste. Desi as prefera rochii, ca nah, tragi carpa pe tine si gata outfit-ul.
Am gasit si prin magazinele din oras , rochii fainute si din materiale bune, dar nu dau de la 220€ in sus, pe o rochie de mers la munca, fie ea si din matase si de super brand!

Victorie! Am găsit 3 rochii, bumbac, 2 stil cameșă, una e gen tunică, dar are cordon. Cu ce mai am de primit (dacă le păstrez), am cu ce trece vara asta. Declar subiectul, neinteresant! :joy::joy:

pozele, unde e ele?

Asta e una. Celelalte nu le găsesc pe net, sunt în tramvai am fost la beute cu colegele. Le caut mâine:

https://sainttropez.com/en/dresses--tunics/dresses/washed-dress-w-shimmer-trim--lilac/c-325/p-52114

Uite-o și pe a doua,a mea e albastru-gri

https://www.stylepit.se/saint-tropez-bordeaux-bird-shirt-dress-w-315956-79

Deci daca mi-am mai comandat 3 perechi de pantofi am o adictie? :innocent: Intreb pentru o prietena…

Nu exista asa ceva!! Sunt sigura ca prietena ta avea nevoie de fiecare dintre cele 3 perechi ca de aer! Si prietena mea vrea vro 3-4 -5 perechi de sandale noi vara asta.

Ce-mi place rochia cu pasarici, as imbraca-o in secunda doi @Samoa sa le porti cu placere!
@Mother_Abigail, daca ai loc unde sa-i pui, cum adica adictie? Prietena e safe :grin: