Shopping

Nu voiam sa deschid subiectul aici pt ca odata deschis inseamna oficial ca ma streseaza :joy:

Deci, am nevoie de o rochie pt un eveniment a firmei. Am rochii de la cele 18171716162 evenimente la care particip, de zici ca le am in fisa postului. Totusi, acum as fi vrut o alta rochie. Am dat o tura prin magazine si m-a luat capul. Nimic, nothing, nada!!!

O sa fie ceva ceva intre pretentios si lejer. Ceva gen cocktail, cu diferiti parteneri.

Am nevoie de o rochie comoda, dar deosebita :grin:

Unde naiba rezolv eu problema pana marti? :joy:

@Queen, ce zici de-un jumpsuit in loc de rochie? Momentan se gasesc mai peste tot, si in varianta eleganta (am vazut pe-aici multa lume imbracata asa la nunti). Unde s-or gasi cele mai tari in tara, nu stiu :disappointed:

Nu am niciun astfel de articol tocmai pt ca nu am gasit nimic pe la noi. Toate ori arata dubios, ori se aseaza dubios :confounded:

In afara cand am intrat in magazine le-am ocolit. Acum nah, ca ai zis, poate nu ar fi rau sa ma setez sa caut si macar unul.

exact la jumpsuit m-am gandit si eu si asta voiam sa-i scriu acum!

Nu am, mah! Si nici sanse sa gasesc pana marti nu intrevad.

@Queen La Nissa te-ai uitat? Desi, fie vorba intre noi, nu stiu cand au saltat astia preturile asa,. Imi amintesc de vremurile de demult, cand aveau preturi decente… Dar sunt cateva tinute interesante in colectia noua. Macar de-ar fi materiale bune.
https://shop.nissa.ro/ro/colectii/118~primavara-vara-2018

Ah, si mi-am amintit, Andreea Raicu are o colectie de rochii decente cu preturi bune.
Are si showroom din cate vad.
https://shop.andreearaicu.ro/simplicity/rochii/rochii-elegante-pentru-evenimente-speciale.html
Sau mai poti gasi o bluza de matase, pt o fusta midi sau pantaloni.
@Samoa Imi plac mult, sa le porti fericita!

Mulțumesc frumos!
Așa am și făcut :grin:

Nissa au fost mereu cu preturi mari. Adica mie nu mi se pare normal sa dau acelasi pret pe matase si pe plastic. Cele mai misto chestii de la ei le am, dar luate majoritatea la reduceri consistente. Si nu am luat decat materiale de calitate, nu toate plasticele. De data asta nu m-au atras cu nimic.

Asa am si eu, dar luate acum foarte multi ani. In general hainute office. Da, o rochie de matase face 800 de lei, dar o salopeta de vascoza 500… desi e f misto in poza, o sa trec sa o vad si in magazin.
https://shop.nissa.ro/ro/produse/detalii/12486-Salopeta-eleganta-cu-volane-aplicate-si-cordon-in-talie

Si au si poliester la preturile astea.

Nu dau soro 500 pe chestia aia. Macar de ma impresiona cu ceva. Dar pe materialul ala nu ma face nimeni sa dau 500 de lei.

exact. vascoza nu e materialul lui peste. O sa ma uit de curiozitate numa.

Mie vascoza mi se pare ok. Bine, la munca.
Adica nah, tineti cont ca muncesc intr-o institutie, platita din banii de taxe si impozite. Ni se spune mereu sa fim atenti cu imbracamintea sa nu intimidam. Ieri, gasisem o rochie cumintica, la Tommy Hilfiger, aspect “curat, ingrijit”, din matase. Nu avea marca la vedere, dar striga din rasputeri, ca e de foarte buna calitate. N-am luat-o ca era prea evident, ca era scumpa (260€ pret initial, redusa la 110). Si acum ma mai gandesc la ea! :sob:

Hahahahaha, am intrat pe linkul de la Nissa pus de @Ziggy

_“Stimaţi clienţi, vă informăm că pe data de 1 iunie 2018 nu vor fi procesate comenzi şi nu se vor efectua livrări. Comenzile pot fi plasate pe site, însă procesarea acestora va începe luni, 4 iunie 2015. Va mulţumim pentru înţelegere!”

La COS ai incercat? Eu am vreo 3 rochii pe stilul zis de tine de la ei care ma scoasera din diverse belele similare cu o accesorizare smart :smiley: . Materiale de calitate si stil mai spre clasic. Cam la ce m-as gandi - sunt o gramada pe site, astea sunt ca idee… (incearca sa le vezi cu un toc subtire si ignora faptul ca manechinele sunt in slapi sau in pantofi de tataici, you’re not THAT cool… :wink: ).

Sa va arat si pantofii mei - 2 perechi deocamdata:

Primii, la fel ca aia rosu cu crem pe care ii am si care s-au dovedit senzationali ca aspect, confort si wow factor. Deci meritau sa fie alaturi de fratii lor :smirk:

Nr. 2, din categoria mai ciudatzei, sa-i port vara la nadragi de costum sau la vreo rochie mai shuie. Am una de panza neagra de la Vagabond Studio, pacat ca n-au poze pe site - cu bretele din piele, buzunare cu fermoare vizibile si fusta lunga si crapata-n laterale, fix p-astia ii cerea

Rochia nr 5 e singura pe care, eu aș lua-o în considerare.
Pantofii nr 1 :cupid: :heart::two_hearts:

A venit rochia de la Bubleroom. E un vis, ușoară și plăcută.
Cred că mă liniștesc acum, pentru vreo lună.

Astia livreaza in eu! Mi-au iesit ochii la rochiile lor!

Luna a ramas tot de 10 zile la tine sau s-a mai scurtat? :joy: