Shopping

Nu am incercat. Dar avem in romania COS? Oricum vad ca aici nu livreaza si oricum pana marti precis nu ajungea si daca livra.

Avem pe Calea Victoriei si in Mall Baneasa :smiley:

Queen, du-te si la BSB, tot in Calea Victoriei si in Baneasa.

Da și ce ești rautacioasă, uăi? :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Vai ce misto-s papucii, balesc! @Mother_Abigail
Si mie-mi place COS in general.

Puteam sa bag mana-n foc, in special pt a doua pereche :grin:

Fix o luna am cautat sandalele astea nr meu, iar ieri le-am gasit in sfarsit la Baneasa Mall.
Am venit cu ele acasa de parca descoperisem Sfantul Graal.
Azi, cand sa ies gatita pruna pe colac la Bookfest, nici macar 10 m n-am parcurs, imi alunecau de pe calcai.
Suparare mare!
Amu trebuie sa merg sa le schimb, dar n-am mai patit asa ceva.

Azi e marti. :grin:

Prin urmare, publicul cere un update.

Vai ce nervi mi/am facut in magazine :joy:
@Mother_Abigail in COS nu am ajuns ca nu am ajuns in Baneasa, dar m-ai facut maxim de curioasa cum sunt dpdv calitativ, mai ales ca zici ca sunt inruditi cu H&M, cu care eu nu am o relatie prea buna.

Asa ca am decis sa “reciclez” o rochie care mai are la activ niste purtari in conditii asemanatoare. Nu e chiar ce voiam, dar merge. E vb de asta:

Ce pot sa zic e ca se aseaza mult mai bine. Nu stiu in ce pozitie stau manechinele astea, dar daca te raportezi la ele nu iti vine sa cumperi nimic.
Si daca tot facui update, mi-am amintit ca am totusi o dilema. Nu stiu cu ce sa ma incalt. Adica ma gandisem la varianta asta, intr-o asortare plictisitoare cu un plic din piele intoarsa nearga. Este mult prea boring?

Poate ti-e mai in drum COS-ul de pe Calea Victoriei. Anyway, mie imi fu utila discutia - sambata seara am avut de bifat si eu o paranghelie si mi-am amintit cu aceasta ocazie ca pot sa-mi pun o rochie de la COS :smile: .

Vazut, placut! :joy:

Da, pe calea victoriei e mai practic. Cred ca pe aia o sa ii vizitez.

am primit rochia alba, si o tin…
m-am mai lipit la una cand ii gasesc poza am sa o pun

Am targuit in schimb doua perechi de colanti nike. Ii returnez. Sunt masura S si sunt mari plus ca au bumbac in compozitie, desi pe site nu scria, iar asta e ceva ce nu cautam.

S, la înălțimea ta!? S port eu, și-s 170 cm, mă îndoiesc că ești atât de lată, încât să compensezi pe orizontală, ce lipsește la înălțime!
2XU au ițari faini, care sunt ceva mai scurți, by default.

Sunt si lungi si lati… Nah, tocmai ce iti zisei ca nu am investit in tzoale sport din alte surse decat decathlon si acolo S e ok. E drept, de la puma am o pereche de pantaloni de trening, masura xs, care sunt destul de largi. M-am gandit ca la colanti o fi ok masura S. M-am gandit prost.

Ma enerveaza asa rau in ultima vreme treaba cu retururile, de nu iti poti imagina.

Eu am mindset potrivit and pentru shopping online. Știu din start că e posibil să nu-mi vină, așa că sunt pregătită sufletește. Și e și aproape, punctul de distribuție. Oare de-aia cumpăr ca disperata, că e ușor? :thinking:

Am vrut sa targuiesc cateva chestii din in de la mango, h&m si zara. Evident, ma uitam pe net, ca in magazine nu ma tin nervii la astia. Bai frate, stau maimutele alea (care sunt chipurile manechine) in niste pozitii de zici ca au fost schingiuite inainte de sedinta foto. Zau de imi vine sa cumpar ceva cand le vad in ce hal arata si cat de tare uratesc haine. Habar nu am care e strategia de marketing a astora…

Ahahaa, fix ce zic și eu, îmi piere cheful când le vad. Sa vezi bărbații de la Zara :joy:

Tot din categoria “le-as da o sansa alora de la h&m”. Am pus ochii pe o geanta de tavaleala, adica in care sa intre laptopul meu micut cu accesoriile lui, vreo 2-3 tampenii daca am nevoie pt la sala, un portfard cu chestii esentiale, maruntisuri pt birou (gen chei, carti de vizita etc) si eventual o gentuta cross-body in caz ca abandonez geanta si vreau sa iau cu mine doar actele si telefonul. E complicat de inteles strategia mea, nu? :grin:

Eh si mi-a atras atentia asta:

Daca nu au manechinuite care te fac sa nu comanzi, au niste poze absolut nerelevante. Sunt ok articolele din piele de la ei?

Porți geanta pe umăr?
Dacă da, așteaptă-te să se manjească urât, de la hainele cu care intră în contact, în special jeans.
E faină, culoare blândă, fără să fie anonimă.