Shopping

Nu, nu port pe umar genul asta de geanta. Stiu ca de la jeansi se face nasoala.
Pe umar port un rucsac tot cu scop asemanator. Il am pe asta pe o alta culoare si este super:

Eu am rucsac The North Face, pentru iarnă, când nu mă coțopenesc pe toace, iar în perioada caldă, am două genți, în care car tot echipamentul de sală, un shaker, prosop și produse de igienă. Una neagră, asta din poză și una maro, aceeași marcă, foarte asemănătoare, ca model. Nu-mi plac gentile, le cumpăr pentru utilitate și-atât.

Mai am două mici, cross body, la fel, negru și maro, până nu se zdrențuiesc, altele nu iau. Toate sunt din piele, prin urmare, sunt asigurată, niște ani.

va ziceam de groaza mea de a comanda de la H&M (si altii). Bai frate, cam ce ar putea sa ma motiveze pe mine sa comand de pe site ceva pt care ei pun astfel de poze :roll_eyes: :

Dafuck, de ce taman picior de cocoș? De ce nu de măcăleandru? :roll_eyes:

Și da, pozele sunt sinistre, încaltea aia cu piciorul de cocoș arată ca și cum ar fi pus sacoul pe gardul din pari de la casa lu’ tanti Veturia de la Adâncații de Pădure.

:nauseated_face:

Eu nu stiu ce cauti acolo, dintr-un inceput!
Rochia aia de-am comandat-o eu si n-am reusit inca s-o ridic, am gasit-o la o cautare specifica pe Google, altfel dracu intra la ei pe site.
cazurile prezentate de tine, sunt inca si mai speciale, pentru ca sacoul ala, galinaceu, e de-ala oversized. Adica vrei sa arati ca fiul lui Aliosa Tiganu’ si dai bani, in scopul asta!

pai am ajuns acolo pt ca am primit newsletter si v-am zis ca incercam sa vad daca pot depasi ideile preconcepute pe care le am despre h&m. nici geanta aia nu am comandat-o inca, tot pt ca nu am incredere si nici rabdare sa stau apoi de returnat.

eh si am dat de pozele alea. am si eu sacou oversized, dar nu arat in halul ala fratioare :fearful:

Bai, eu nu stiu de ce va mirati si oripilati atat, v-ati uitat in Vogue? Mie mi se par pozele de la h&m parfum pe langa alea :smile: Acum serios, pe mine nu ma deranjeaza deloc, ma gandesc daca eu am mai mult tatze si/sau cur decat modelul ala sau ce alte deviatii prezinta corpul meu de la al aleia, ma uit la material si stiu apoi cum cade/se aseaza si comand sau nu. Nu mi s-a intamplat sa am surprinze in privinta asta.

Eu nu mă mai oripilez de nimic de când am văzut o colecție de rochii de mireasă semnată de Vera Wang herself, unde toate miresele arătau de parcă erau luate din salonul bolnavilor de hepatită (a se citi palide până la bolnăvicios), care nu s-au spălat pe cap de-o lună și înfășate în metri de tul fără nicio formă :)) Și aia era stil, avangardă, haute couture sau ceva :)))

Recunosc, deci, că-s mai de la țară :smiley:

Si eu ca @Nancy. Mai de la tara, asa :joy:

Daca cumpar online nu pot cumpara nici cea mai pura matase si cel mai fin bumbac, prezentate in halul ala.

Vogue nu e nici ea pe lista mea de lecturi, deci nu reprezinta o referinta pt mine cand targuiesc chestii. Nu pot trece cu vederea o prezentare atat de mizera a tzoalei de vanzare. Cand ai un magazin online, ma indoiesc ca Vogue ar trebui sa iti fie referinta, asa ca pana una alta ma oripilez de modul de prezentare.

Ma intereseaza ffff mult materialele produselor, dar poate sa fie din orice, este ffff putin probabil sa cumpar chestii prezentate asa.

Nope! Ain’t nobody got time for that shit!
Sincer, nefiind vreo fashion victim, nu am asa viziune artistica, incat sa vad celebrarea femeii puternice si independente, in sacoul lu’ tac-su mare!
De-aia am avut probleme si cand imi cautam rochii, ca nu ma pot adapta la ceea ce e “en vogue”, eu am propriul meu stil, care e nicicun stil, imi place sa fiu discreta si corect imbracata. Plicticos, stiu, designerii m-ar impusca in ceafa, dar daca eu nu ma simt inspirata de o tzoala, poa sa fie ea semnata de un ciorchine de designeri.

Io mai citesc Vogue ocazional, dar mai mult pentru interviuri, care-mi plac. Chiar știu să scrie oamenii și aleg mereu personalități foarte interesante.
Peste paginile de modă trec rapid, Anna Wintour cred că m-ar spânzura de buricele degetelor :))))

Va zic…ori eu am o doaga lipsa, ori am ghinion si nu nimeresc nimic cum trebuie.

Comandat de la h&m o pereche de blugi si o bluza. Materiale nasoale - returnat

Comandat de la orasay niste rochite dragute de vara. Iaca nu imi mai vine 36 ca la sacouri ci 34 - returnat

Astept incaltarile de la salamander. Parca vad ca le returnez si pe alea.

Tot ce am mai cumparat recent, de la H&M s-a dus dracu cu viteza luminii. Lucruri cumparate de aici, sa nu existe scuza ca-s facute pentru Europa de Est. Tot mai proasta calitatea.
Am ajuns sa nu imi mai doresc sa imi cumpar haine pt ca mi se par tot mai scumpe si in acelasi timp mizerabile la calitate si materiale.

Am magazinul asta http://www.phase-eight.com/ langa birou. Mi-am luat vreo doua bluze si o rochie care imi luase ochii. Preturi de Londra, buricul targului.
Etichetele? made from plastic, made in Romania (nu vreau sa stiu ce salarii de maxim 1000-1200 ron au). Ok, nu-i bai, mi-au placut, sunt frumoase, ce atatea mofturi?!

Iau rochia la purtare pentru prima data. 2 ore mai tarziu remarc ca a si inceput sa se descoasa :rage:
Bluzele? Purtate o singura data deja scamosate.

De asta ziceam ca imi place Uniqlo, sunt singurii care vad ca au materiale bune. Bumbacul e bumbac, tricoul e tricou.

Dar da, nu prea stiu care e solutia pt ca eu una m-am saturat sa dau bani pe haine care tin maxim un sezon.

Am o fusta Kookai, luata în 2006. Mi-a părut atunci ca dau o avere pe ea, 50 EUR la reducere mare. Purtata balamuc, spălată la fel, căci e alba. Impecabila după atâția ani.
De la h&m iau doar cămăși pt copii, alea sunt bune.

Am targuit la outlet azi.
Asta, dar pe mine sta fain, pe biata fata asta, sta ca pe gard:

https://www.stylepit.se/filippa-k-vit-structure-dress-282127-3

http://www.enskedehk.se/filippa-k-överdelar-stickat-polotröjor-glitter-rollerneck-top-black-filippa-k-klänning-blåaffär-på-nätet-p-7422.html

http://www.iisc-voices.com/kvinna-byxor-amp-shorts-tommy-hilfiger-janet-chinos-khakitommy-hilfiger-skor-stockholmtommy-hilfiger-sverigeskor-louboutin-p-1889.html

http://www.jjinglewood.org/tommy-hilfiger-kamala-shirt-cream-womens-tops-d726212-p-34231.htm

http://www.bengaler.se/mode-hilfiger-damer-pikétröja-prickade-vit-augusta-p-9840.html

Ai mei au tiv. Si o fusta creion, bleumarin, pe care n-o gasesc nicaieri.

Apoi am trecut si pe la Atc’teryx si am luat un wind breaker, galben lamaie, un tricou si un layer 1.

A fost o zi buna!

Ai avut tu vreo zi de shopping care nu a fost buna? :smile:

STFU și nu-mi strica ziua, auzi? :confounded:

Eu te susțin! Go Sam!

Ete ca @Ziggy rezoneaza la amorul meu pentru bulendre!
Merci frumos, io go si fara suporteri, dar daca tot ma sustii, sa vezi acum! :rofl: :rofl:

Ce draguta e rochita, foarte imi place!
Sa le porti sanatoasa