Shopping

@Lotte XS am luat-o. S-ul este putin cam lalai pentru mine. Dar stii ca io-s aschimodie rau de tot. Sunt happy ca am pus 2 kg pe mine in concediul asta. Eheee, aia e cand nu mai esti stresat, dormi bine si halesti la timp.

Am targuit si eu, oarece, dar nu mare lucru:

https://www.gant.se/dam-stickat/blå-cotton-crew-kofta/21755

si asta, care deja nu mai e disponibila. Am alergat deja cu ea si se comporta ca o foaie de cort, nu intra pic de vant, la piele. Bun!

2xu

Văleu, soro, târguiși din prima zi? :grimacing: Ai să târguiești tot anul, lumeeeeeee, săriți.

Ci nu face scandal, că te aude @Queen! :flushed:
Mno, pe de altă parte, nu mă deranjează să targuiesc tot anul, bani să am!! :rofl::rofl:

Cre’ ca traia cu frica ca daca nu cumpara azi, precis e de rau :joy:

Mi-am propus sa nu cumpar nici o zdreanta in 2019 :slight_smile: adica nimic de imbracat.
sa vedem cat sunt de capabila :slight_smile:

Wow! N-as putea sa ma pedepsesc in felul asta! :smile:
Tin pumnii!

Pot cumpara altele: incaltari, gizmos etc…nu poate fi chiar asa greu cand gem dulapurile :smirk:

Cred ca @samoa deja depoziteaza pe la vecini, dar tot misiune imposibila ar fi pt ea. Ce un an? Nici o luna nu rezista :joy:

Cand intru in sevraj, vin aci pt sustinere morala

Mi -am luat un rucscac pentru cizmele argintii, si in reducere din magazin, nu pret intreg ca pe site. Mai, nu stiu, dar ma doare la inimioara sa cumpar cand nu sunt reduse, si astia nu se incurca baga 50-70%
https://m.thebay.com/main/ProductDetail.jsp?FOLDER<>folder_id=2534374302024621&PRODUCT<>prd_id=845524442364424&R=192815001058&P_name=Anne+Klein&N=1624+302024621&bmUID=mwyczY.&pdp=1
Si lui fina-mea i-am luat o geanta de haine de la magazinul ei preferat, Justice, toate la 6-7 CAD, sunt foarte bucuroasa, ultima oara cand am mers cu ea acolo, n-am putut lua mare lucru, 2-3 lucrusoare si s-a facut suta imediat.

Mi-au venit incaltarile. Primii imi vin f bine, ceilalti nu, as vrea maine sa merg la un cizmar sa vad daca pot largi putin ultima pereche de sandale, daca nu, asta e, ii duc inapoi.

Am fost sa ii cumpar un costum sotului, aseara a constat ca nu are cu ce sa se imbrace la party sambata, si m-am lipit si eu de o rochie si cateva bluze. Sase ore am stat in magazin, nu am mancat nimic, ca n-am avut timp. Doar am baut apa si cafea

Sa le porti cu drag! :slightly_smiling_face:

Multumesc, mi-au fost de folos pentru party in weekend.

Foarte dragute toate, sa le porti cu placere si des!

Am si eu o intrebare. Ce mare spanac de brand e Local Apparel? :roll_eyes:

Eu nu am mai auzit de ei pana acum, nah…oi fi mai de la tara.

Nici eu, i-am googleit, mi se pare normal sa nu-i stie mai nimeni in Europa.

Nici eu nu am auzit și na, sunt destul de in tema, cred eu :joy:
Da’ ce-ți veni?

Deci, sa nu radeti de mine. Intrebam pt ca bantuind pe yoox dupa un sacou am luat unul…din greseala. Nu stiu la ce m-am uitat, dar cert e ca am vazut brandul dupa ce am finalizat comanda. Pt ca am comandat mai multe chestii pe care le-am tot pus si scos din cos am avut impresia ca e tommy h, pt ca de fapt de la ei am vrut sa comand unul care semana destul de mult la croiala cu asta pe care l-am comandat. am zis ca e acelasi, dar o culoare care imi place mai mult si l-am comandat :woman_facepalming:

Ma rog, nu e mare paguba, ca il returnez daca e naspa, doar ca eu nu obisnuiesc sa comand branduri de care nu am auzit vreodata. Apoi cand m-am uitat si eu mai atenta la targuiala facuta anapoda imi arata ca cica as fi dat pe el 51 de euro, redus de la 220 de euro, asa mare rahat de brand no name :roll_eyes: Adica tzeapa curata, o carpa la care nu platesti nici macar brandul ca nu exista, dar iti arata o reducere din aia SF, care nu are legatura cu nicio realitate. Si mai bine nu ma mai uitam ca am vazut cu ocazia asta si ca este din cel fara captuseala, adica genul de sacou pe care eu il evit, asa ca sansele sa il pastrez au scazut la maxim.

De fapt doar ma oftic pt ca e genul de cumparatura pe care eu nu o fac niciodata si acum am facut-o din greseala :joy: