Stiri sportive

In mod normal ar trebui sa avem si noi o presa care sa se ocupa mai serios de tema asta.
In realitate insa daca te uiti la stiri seara, te iei cu mainile de cap. Din 10 stiri 8 sunt prostii absolut irelevante despre lumea fotbalului de la noi (mai avem fotbal?) adica can-can-uri. Restul de 2 stiri sunt chestii furate de pe Youtube si FB cu tot felul de chestiuni amuzante sau extreme. Nimic sportiv in toata editia sportiva.
Cat despre presa…iti faci o idee cat se poate de repede daca intri pe gsp.ro. Mai bine lasa.

Dar intre timp au mai ramas si la noi sportivi adevarati care merita sa fie pe prima pagina a oricarui ziar din lumea asta:

Hopaaaa!

Tocmai zic astia de la BBC ca Nastase e banat pana in 2021.

Vai ce dobitoci sinistri! Ce vremuri Orwelliene traim.
Deci din tot circul facut, s-a concluzionat ca problema mare a fost “ciocolata cu lapte” adresata Serenei. Deci nu injuraturile, nu tipetele, nu abuzurile verbale. Nu nene, ciocolata cu lapte e crima capitala. Sunt si alea pe lista…dar nope…Cadbury-ul e in prim plan! :smile:
Incredibil asa ceva.

http://www.tennis.com/pro-game/2017/08/azarenka-withdraws-cincinnati-citing-personal-reasons/68513/

ce pacat :frowning: Chiar imi pare rau de Vika…

nici la US Open nu poate participa, a pus Zambareata pe dincolo.

Apropo de Klitschko, imi pare rau ca nu si-a terminat cariera cu o victorie.
Tare-mi place de el si de frate-sau, niste oameni asa la locul lor, gentlemen, cu principii sanatoase :heart:

Nu-i asa? Chiar ca e jos palaria omul.
Am vazut ultimul meci…si mie mi-a parut rau ca n-a reusit sa mai castige o data. Dar oricum bravos pentru incercare! Plus ca n-a pierdut chiar rusinos! Si daca ne mai gandim ca are totusi o varsta, cu atat mai mult e bun de felicitat!

Are englezoiul care l-a capacit ultima oara, meci mare cu unul care cica e ff bun. Daca nu o fi noaptea la vreo ora indecenta am zis ca ne uitam. Costa numai 18 lire sa vezi meciul pe Sky Sports :smile:

Apropo de meciul mari, se anunta sambata,saptamana viitoare, unul senzational, wow, meciul mileniului, intre Floyd Mayweather si Conor McGregor

Si iaca, ala care l-a batut pe Klitschko vrea si el sa se bage-n seama pe-acolo

Ahh daaa, pe ala am vrea sa il vedem.

This is sooooo British :smile: :smile:

The fight is happening on Saturday 26 August. While the times haven’t been announced, it will certainly be a late night or very early start for viewers in the UK, so expect to be up well into Sunday 27 August, and possibly calling in sick on Monday 28.

Cu cine tineti?

Habar nu am :smile: Au existat niste explicatii f complexe pe tema stilului diferit de lupta si alte asemenea detalii. Dar am fost atat de obosita incat desi am fost atenta, am retinut din parti care-i ala tare in picioare sau care la nu stiu ce altceva :smile: Ceva cu tehnici f diferite de lupta…unul din ei ar avea mai putine sanse din cauza asta :smiley:
Dar jur ca nu stiu sa iti spun care-i care si pe cine s-ar pune banii in familie :smile:

Daca nu il vor da la o ora chiar ff indecenta voi beli ochii, ca sigur ca va fi un show misto.

Ai prins de veste faza cu costumul lui Conor McGregor? :joy:

:joy:

Hahahahahaha :joy: :joy: Nu vazusem faza :smile: Genial :joy:

Tic-tac, tic-tac :grin:
Eu tin cu McGregor. Nu cred ca ma voi uita la meciul live, de fapt e aproape sigur. La noi e difuzat pe DAZN, comentator fiind Wladimir Klitschko.

Dap, m-am hotarat, si eu tot cu McGregor tin :smiley:
Daca ma trezesc ca insomniaca pe la 5, poate am sanse sa vad meciul live. :smiley:

Ce tare ca Klitschko comentator. :smiley: