Stiri sportive

Si noi ne anuntam prezenta. Bine, eu nu bag mana-n foc, dar mr. a zis sa pun alarma.

Cam boring :smiley: A alergat irlandezul ca un tantar reprize intregi, apoi evident ca a obosit si l-a luat Mayweather gata macerat bine :smile:

Nu ne-am trezit, ne-a dat David programul peste cap, cu o serie de vomitaturi. Nimic grav, doar a mancat mici ca un haplea :joy: Asa ca am dormit toti ca purceii pana la 10 :joy:
Am inteles ca n-am pierdut nimic.

Eu m-am trezit cu reflex de insomniaca si cand am vazut ca era 5 si un pic, i-am dat alarma si lui musiu “vrei sa vezi meciul?” “DAAAAAA!!” :smile: Bine, hai :smiley:
Da, dupa mintea mea, n-a fost mare show.

Nici eu nu m-am uitat live si-mi pare rau c-a pierdut McGregor, indiferent de conditiile in care a incasat-o.
Eh, si asa, cu tot pierdutul, a castigat vreo 100 de meleoane , din punct de vedere financiar a meritat efortul.

Nu mai am cuvinte :no_mouth::no_mouth:
Groaznic.

Am citit si eu… :frowning:
Sora-mea se pregatea in lotul de junioare, la Deva, dupa ce astia doi plecasera, dar tehnicile tot alea erau.
Infometate, batute de antrenori, profesori si fetele mai mari.
Naspa!

Dar vezi ca au dus metoda si la americani, si a tinut decenii! la noi putem sa spunem, comunismul etc, dar acolo?!? Nu stiu cum o sa ma mai pot uita la gimnastica, probabil aceleasi metode le aplica si rusii, si chinezii…
M-am bucurat sa vad ca si alte tari au inceput sa-si faca loc pe podium, dovada ca se poate si altfel.

eu nu sunt deloc surprinsa. si eu stiu personal gimnaste de la Deva. cam asta este regula in gimnastica. belu si bitang nu isi tratau cu mult mai bine elevele.

si ce e culmea, e ca numai echipele astea au avut performante extraordinare. asta i-a si incurajat sa continue asa. probabil nu este nicio echipa care a rupt podiumurile cu gimnaste care au avut program de lux.

A treia oara consecutiv, Tibi Useriu castiga 6633 Arctic Ultra - The worlds most extreme ultra marathon
Momentul sosirii la linia de finish, mi-au dat lacrimile.

Stateam ca prostul si ma gandeam, de dimineata la cafea, ca mie mi se ridica parul pe mine, numai cand citesc.
Jos palaria pentru forta si determinare!! :star_struck::star_struck: