Tenis - barfe, stiri, comentarii

Hai sa o nauceasca și pe Svitolina! :muscle:

De unde a reapărut Bencic?!? Tocmai a bătut-o pe Pleasca.

A răzbit!!! F tare meci, are nervi de oțel și clar era obosita, a mirosit săruri , si-a masat crampa si boom! E in finala😃

Aia mica adică? Cu cine joaca finala? Moaaa, poate o și câștigă! :astonished::pray::muscle:

Angi lupta cu Belinda acu Prefer Angi

Gata, cu Kerber va fi. Are șanse mari

Și avem semi Rafa cu federica!
@Nancy recepție!!? Vii p’acilea sa îl susții pe moșulică? :grin:

La ce ora e semifinala? Ca nu gasesc nicaieri.

La 8 ora voastră e prima si dupa e roger Rafa

Nadal s-a retras se pare din cauza genunchiului
LE Darren acum a confirmat ca Rafa e out

Am vazut si eu ca s-a retras:(.

Maine dupa Andreescu vs Kerber va if Roger vs Domi

Hai ca a început bine! Îmi pare rău să abandonez meciul, dar de la o vreme greu ma prinde ora 22. Is pe drum spre perne deja. Sper sa câștige puștoaica!!! :trophy::muscle:

A luat primul set, tu visează frumos între timp :slight_smile: sa îți faci Beauty sleepul

A reusit!!!:muscle:t4:

Și Domi l- a învins pe Federel!!!
O zi minunata in tenis, 2 finale superbe :blush:

Bravoooo! Bravo Bianca, super Domi! Am văzut setul 3 cu Raonic sâmbăta seara și am suferit pt Domi. Bravo lui!

Monica a bătut Muguroasa și joaca următorul meci cu Caro care nu o suferă :joy: de văzut ce reclamații mai face.

Haha, Andreeasca a bătut-o iar pe Kerbelina. Cică I-a zis de dulce Angi la fileu, ceva ceva tre sa fi fost acolo, Anjelica nu are ea obiceiul sa vb aiurea. Și dacă o fi fost ceva, în limita regulamentului, atunci la revedere și-un praz verde!

Angi a fost îmbufnata mai tot meciul. S- a comportat ca o diva ignorata și la sfârșit i- a zis acra “you’re the biggest drama Queen ever”
Ca și cum Bibi ar fi chemat fizio sa ii lucreze umărul de moft, nu ca avea dureri…
“Meanwhile, needlessly shitty handshake from Kerber, ironically the one who looked like she needed to grow up there. “(https://twitter.com/hashtag/MiamiOpen?src=hash)