Tenis - barfe, stiri, comentarii

Nu am mai apucat sa urmaresc nimic la tenis, insa imi sar in ochi postari pe FB.

Mi se pare mie sau omul a inceput sa sara tot mai mult gardul bunului simt?

Initial mi s-a parut amuzant omul si citeam cu destul de multa placerea postarile lui. Insa incepe sa ma irite tot mai tare atitudinea.

Ehhh, si uite ca pana la urma numarul 1 mondial merge mai departe:

Nu e tocmai o zgura la Stuttgart, este o struțo-cămilă, hard dat cu praf. Știu ca Simona îl detesta :joy: și bine face.
Eu nu îl citesc pe meșter, ma enervează.

La inceput mi-a placut. Insa de ceva vreme mi se pare ca merge tot mai mult pe umorul ala romanesc, de neam-prost, pe care nu il halesc.
Pune mult prea mult accent pe chestiuni personale. Acum i s-a pus pata pe Osaka si se hahaieste cu romanasii pe tema faptului ca n-are expresii faciale.

Osaka nu a spus un cuvânt despre Sascha Bajin in discursul ei de la AO, antrenorul cu care a câștigat un premier mandatory și 2GS la rand. Ba, mai mult, l-a concediat la scurt timp.
Oricum, ma bucur ca a câștigat Petra turneul, și sper sa o detroneze pe asta cât mai repede, chiar înainte de us open.

Ohh, daaa!! Haidiiiii Petra!!

Hesuse, nici nu am apucat sa ma pun bine la meci ca Simona i-a servit doi covrigi slovacei în 44 de minute?!!

Cu cine a jucat?

Mai eu sunt atat de prinsa in meandrele concretului :)))) si pe altaru’ uzinei ca nu mai apuc sa fac mare lucru. Nici macar topic nu avem si noi :disappointed_relieved:

Ehh, lasa, noi sa fim sanatoase. Tot ce am citit de turneul de la Madrid este ca e batalie mare pe locul 1 :smile:

Kuzmova, din generația tânără, oarecum pe val, tocmai ce a eliminat-o pe Goerges. Complet neputincioasă în fata mașinăriei. 11 sau 12 puncte a reușit în tot meciul abia. Cum a zis comentatorul englez “well, taking a class at Halep University when the professor slams the book and says class dismissed and so ended the lesson” :sweat_smile::joy::joy:

A luat-o si Barty de la Simona, bravo!

Bencic a batut-o pe Osaka.

Yey! Oricum, greu cu Bencic, când tipa e pe val.

Mama ce zi la Madrid :exploding_head:

Cilic cică suferă de food poisoning :roll_eyes:, Nole trece relaxat în semi.

Ete și la asta, cică s-a fâstâcit cu gândul la puncte, și de aia a pierdut cu Bencic. Ca și cum Bencic nu a mai bătut-o o data anul asta la IW :roll_eyes:
Mai era una care zicea anul trecut ca își vrea locul 1 înapoi și acum e cu un picior în afara top 20, aka muguroasa cry baby.

Bencic e periculoasa tare. Mi-as fi dorit sa joace Osaka si Halep, sa o bata Halep.Am o gramada de treaba la munca si meciul de azi ma incurca😀, am nevoie de relaxare sa termin treaba.

Sa știi ca și mie îmi este mai teama de Bencic decât de Osaka.

6-2 Simona, nu e rau deloc pana acum.

Hai cu serviciul acum și apoi break. Bencic joaca frumos, ma omoară cu scurtele alea :joy::sweat_smile:

Eu ma uit doar la scor. Halep pare in forma?