Tenis - de toate, pentru toti :)

Ce-a facut Monica?

O sa fie un sezon interesant cu Ostapenko :smile:

A luat-o cu 6-4 6-4. Dar Sabalenka e buna, si cred ca o sa o vedem din ce in ce mai mult, cred. Are doar 19 ani.

Mihaela Buzarnescu a mancat bataie de la Sharapova. Am vazut un pic din setul al doilea. Nu i-a facut sub nici o forma fata rusoaicei.

:cry::cry::cry:

Auch, ff nasol :cry::cry::cry:

Sorana a luat-o urat de la Sevastova, Ostapeanka de la geamana Pleasca, Kristina :grin:.
Ana Bogdan a castigat cu Giorgi la Shenzen si iar imi vin toti nervii pe digi, un cuvant n-au spus ca e si ea la Shenzen!!! Plus ca au facut un promo de rahat, scos din putul gandirii, gen anul acesta va fi anul romancelor in tenis, Simona, Sorana, Monica si Irina su promis!! Auzi la ei, au promis! Si ne mai miram de unde atata presiune pe bietele fete, cand astia scot perle de genul asta,

Ieri am prins ceva din meciul dintre a noastra si urlatoare, in reluare. I-as fi dat doua palme comentatorului, a noastra era Buzarnescu, urlatoarea era Maria…Masha… si s-a apucat omul sa ne povesteasca din cartea siberiencei, ce poveste impresionanta, cum a placat ea cu ta-su la 7 ani din Siberia, cum n-a vazut-o pe ma-sa 2 ani, cum a muncit ta-su zilier etc samd. Bai nea caisa, daca m-ar fi interesat caturi de putin, ii citeam cartea. Dar nu ma intereseaza absolut deloc, asa ca scuteste-neeeee!!!

Pffuuu, vad ca Halep a pierdut primul set cu Duan.

lasa, ca si-a revenit si-a dat cu chinezoiaca de pamant. Putea sa faca 6-0 in decisiv, dar s-a impotmolit putin la serv si a pierdut game-ul. Scor final 3-6, 6-1, 6-2

Le joaca bine si Ana Bogdan. Poate o trimite acasa pe cehoaica.

Nu stiu, primul set pierdut.

Simona a batut-o pe Sabalenka! Bun, mi-era teama de pustoaica asta.
Andy s-a retras de la AO, zice ca pleaca acasa sa vada ce e de facut :persevere:

Era cam de asteptat ca se va retrage. Daca de atata timp nu au gasit o solutie mai usoara…probabil va trebui operatie sau mult, mult timp bagat in odihna, recuperari etc.
Ar fi fost prostesc sa forteze.

A, clar, a luat decizia corecta. Cred ca nu se mai intoarce deloc, daca se opereaza iar :pensive:

Zabalencei i se zice vuvuzela din cauza icnetelor care o umbresc chiar si pe Urlatoare :))
ma bucur ca a executat-o Simona fara drept de apel.

na ca o botezasi si pe asta :joy: Zabaleanca ramane! Vuvuzela :joy: Poate vad ceva din reluare pe digi, daca mai dau in seara asta.

ahahaa, tocmai ce am zis, am dat pe digisport si fix, da’ fix acum incepe! :grin:

tre’ sa intru putin sa ma uit la barfele pe forumul de teniis. zabaleanca si-a lasat creierul in vestiar? Tre sa ma uit pe topicul meciului pe forumul de tenis, sa rad oleaca. Pai asta “mica” o face si pe Giorgi sa roseasca :))))

asadar semi Simona-Irina maine dimineata :pensive: