Tenis - de toate, pentru toti :)

Schimbare majora în Davis Cup. Se va desfășura cu totul altfel. Am văzut ca mulți se plâng ca nu vor mai avea șansa să vadă etape în tara dar mie îmi suna f f bine și asa. Ma întreb cum se vor descurca orașele gazda, cu atâtea echipe și meciuri, cum le vor programa sa nu încurce turneele ATP. Dar ideea îmi suna bine, o săptămână de competiție între națiuni.

Bun bun

Simona joaca semi la Cincinatti, dupa ce, tot ieri, a jucat sferturi, la cateva ore dupa optimi. Cu Sabalenka si nu stiu, zau, da huiduma asta din fundul curtii :see_no_evil::hear_no_evil:
Dar tocmai a facut break, asa ca de ce nu? Finala ar fi cu Bertens, care a scos-o pe Kvitova azi. Hai Simo!

Rebreak huiduma si iar break Simona. Acu musai hold!

Setul 1 adjudecat

Si primul set impachetat, 6-3 cu 2 breakuri. Hai Simo, o avea ea muschi, dar tu ai creier! Termina cu vuvuzela in 2 seturi ca ai treaba maine!

Greu al doilea set. A avut avantajul unui break la 3-1, l-a pierdut, acum are 4-3 si serveste huiduma.

Pff, sper sa faca cumva sa inchida in setul asta, nu ma tin nervii pt inca unul. Vuvuzela e pe val si Simo se cam grabeste. Serviciul asta trebuie facut!!!

Bun! Am murit încetișor la game ul asta, bine ca l-a scos. Hai sa închidă acum pe serviciul bestiei!!!

La naiba aa, 30-30

Pfff, și un as a dat huiduma. Buna și aia out! 40-40

Minge de meci!!! Te rog te rog te rog eu frumos!!!

Rahat cu perje, as.

Încă una, hai!!!

Yes!!!

Da da daaaa aaaa!!! Extraordinara fata noastraaaa, extraordinaraaaaaa. Nu știu, chiar nu știu de unde a găsit atâta putere fizica și psihica sa facă asa ceva. Sabalenka, du-te și ne lasă!

Ce tafnoasa e huiduma :face_with_raised_eyebrow:

Hai Simo!

Hai sa împachetam primul set acum!