Tenis - de toate, pentru toti :)

Cum mah, ca US open e pe 27, adicatelea intr-o sapt…

Uite așa. Începe mâine, se termină pe 25.

https://www.ctopen.org/Schedules/MatchSchedule/

Astia au zis ca si Simo si Kiki sunt well liked on the tour
Si acu sa ne pregătim de Nole Federel

Pai atunci e doar proasta daca participa. Nu as vedea nimic de apreciat in participarea asta, mai ales dupa infrangerea nu foarte glorioasa de azi. O infrangere chiar usor jenanta…

Hahaha ne-am uitat la același meci???

Nu a fost deloc jenantă. Să nu uităm câte meciuri a jucat fata asta în ultimele săptămâni (inclusiv 4 partide în 48 de ore, toate câștigate). Bertens a ieșit în sferturi la Rogers Cup, deci era incomparabil mai odihnită.

Uzura psihică este imensă, iar meciuri pierdute după ce-ai avut minge de meci a avut și Agassi (mai multe, chiar). Nu este, la nivelul ăsta, absolut nimic ieșit din comun și cu atât mai puțin rușinos.

Pai de aia zic. E de doua ori proasta daca participa la turneul ala. Sau nah, poate e desteapta, ca abia face rost de o scuza: ca a jucat nu stiu cate meciuri si de aia nu i-a iesit mare branza la US Open, ca era obosita sarmana.

@Queen Dacă as avea cea mai mica bănuială ca ai înțeles ceva din ultimele doua săptămâni, poate m-ar sacai un pic afirmațiile astea. Dar este pe lângă. Nu știi de 4 meciuri jucate în 48 de ore, sau de 3 într-un pic peste 24, de vreme care a frecat programul în ambele turnee. ȘI TOTUȘI, A FĂCUT 2 FINALE, niciuna dintre semifinaliste nu s-a regăsit în ambele turnee în faza semifinalelor, cu atât mai puțin în finale, în afara de Simona. Dar de unde sa știi, ca doar nu te uiți, nu te interesează.

Ba stiu exact cat a jucat. Ca am vrut sau nu, m-a tinut la curent tot concediul dl Queen :joy:

Nu cred ca participa pe Connecticut, s-a înscris la el înainte de astea doua.

Ești nedreaptă :slight_smile: O să te oblig să citești biografia lui Agassi cum m-ai obligat tu să fac nenumărate chestii :smiley: Îți schimbă perspectiva. Eu am ajuns să înțeleg infinit mai multe după ce am citit, cunoscând câte ceva despre psihicul unui jucător de tenis aflat la cel mai înalt nivel posibil într-un anumit moment al carierei (cum a fost el la masculin, cum e Simona acum la feminin).

Nah, e parerea mea ca a pierdut usor jenant, pt cum a inceput. Asta nu inseamna ca nu merita sa fie nr 1. Inseamna doar ca a pierdut jenant. Si faptul ca e nr 1 nu vine la pachet cu scuze pt orice.

Iar participarea la un nou turneu in intervalul asta fix asa mi se pare: o chestie de fiinta fara minte, ceea ce sper ca nu e cazul ei.

Care va sa zică stam la Federer cu Nole?
@Zambareata, ești pe poziții?
Ce o zice @Lotte?emotii? Eu nu Tre sa ma ascund, ajde Noleeeeee!!!

Am scris mai sus ca e doar înscrisă, și-a anunțat participarea înainte de Montreal. Se va retrage.

[quote=“Nancy, post:731, topic:447”]
O să te oblig să citești biografia lui Agassi cum m-ai obligat tu să fac nenumărate chestii :smiley:
[/quote] :hugs:

Ce bine a zis Mircea Meșter (dacă nu-l urmăriți, vi-l recomand; scrie bestial băietul):

”Urmează US Open, unde anul trecut a ieșit în primul tur, deci acum are șanse majore să strângă puncte de-o mai vede Wozniacki cu telescopul Hubble” :smiley:

Sunt Gata, și oja pe picioare am pus-o sa pot sta cu picioarele-n sus :smiley:

A luat un avans de peste 2000 de puncte în clasament, US Open fără emoții ca nu are nimic de aparat acolo.

@Queen, I love you etern cum bine știi, dar aici nu suntem deloc de acord.
Tu știi pentru că ți-a zis domnul Queen (al cărui fan eram până s-aud că mănâncă lighioane, în treacăt fie zis :smiley: )
Eu știu pentru că mă uit la meciurile ei (și ale celorlalte când apuc) și pentru că am citit câte ceva despre fenomen :slight_smile:

Vorba lui Cahill: C’mon!

Deci 1-0 pentru mine, piua :smiley:

Ignorance is bliss

Inacelasimtimp băieții ăștia fac spectacol