Tenis - de toate, pentru toti :)

Ah, și am uitat să-ți zic, Serena nu face politica, ii interzice religia, JW. Nici bdays și nici Christmas trees for baby Olympia. Dar asta nu o discut. Ziceam doar ca nu face politica.
Un exemplu dat de ea într-o revista glossy, apropo de “depresia” ei. Așadar. “într-o zi, nu găseam biberonul Olympiei, și am început sa plâng de nervi!” haaaahaaahaaaa Pai sa zic și eu de câte ori nu găseam ceva la primul copil, cum ma tăiau toate apele și plânsul. Dar aia nu era depresie, frate. Ok, isi fac de cap schimbările hormonale, plângi din te miri ce, dar pana la depresie e cale lunga. Nu neg ca exista, doamne ferește, exista și este nenorocita rău, doar ca Serena nu are asa ceva și punct.

ok, doamna doctor prin telepatie, cum zici tu.

Starile astea trebuie discutate!!! Pentru ca repet, in societatile astea moderne esti fortata sa te intorci la munca dupa 2-3 luni. Ehh, daaa, n-o fi depresie cu reteta, dar ti-o fi OK in conditiile astea sa te intorci la full-time job??? Ti-o fi ok?? Sau poate totusi ar trebui la nivel de societate sa intelegem ca nu e chiar ca-n basme sa devii mama?

Aoleu, ba musai trebuie mers la doctor, Daria. Asta ar trebui sa le spună, căutați ajutor specializat! Pt dzeu, la noi a fost caz de curând cu mama care și-a omorât copilul de 3 ani noaptea în pat din cauza depresiei, a zis ca l-a văzut pe Satana! Născuse de curând al 3 lea copil.
Nu spui ca te tratezi cu prietenii și familia.

Serena e la job acum, sa înțeleg.
Pai nu is doctor, am repetat ce a zis ea, post partum feelings. Pai io zic ca feelings alea durează cât trăiești, din moment ce aduci copil pe lume. Și de aici toți au interpretat de-a valma depresie post partuuuum.

Evident ca trebuie mers la doctor si trebuie ajutor specializat. Nici nu am afirmat ca lucrurile astea se rezolva in familie.

Tot ce spun eu este ca nu mi se pare nimic in neregula ca da din gura pe tema asta. Indiferent daca are reteta de la psihiatru sau nu, are tot dreptul din lume sa ridice problema asta. La unele femei e mai grav, la altele mai putin. Sunt fff multi oameni care inca considera chestiunile astea ca fiind doar niste mofturi.

Halep e numarul 1 acum. Isi poate alege orice subiect pe care sa il puna pe agenda publica. Si sunt convinsa ca nimeni din afara nu o sa o faca de rahat dc se va hotari sa tipe ca ursii panda sunt pe cale de disparitie. Chiar daca ea personal nu are in dotare un urs panda.

Tocmai ca nu e moft, asta zic. Este f f periculoasa.
Ma rog, f nepotrivit mi s-a părut și contextul, imediat după ce a încasat-o de la Konta. Nu mi-e prea draga Konta, dar mi se pare nedrept pt ea, mai ales ca fata a zis după meci ca Serena nu a jucat la capacitate, și nici măcar nu a putut sa se bucure la finalul meciului, părea chiar stânjenita. Și mai servești și una din asta. Konta a bătut o mama in depresie.
Da, ridici probleme, faci awareness, dar cumva separa-le de ceea ce faci sau nu faci pe teren.

Foarte tare!!

Ce chestie, Angie, nemtoaica, fost no 1, 3 GS dintre care doua în finala cu Serena, nu are nici măcar echipament personalizat.

Business is business! Concureaza cu Nike-ul si Osaka e imaginea perfecta.
Tu zici de Angie ca n-a avut nimic special. Dar Halep e numarul 1 si n-a avut nici Vouitton si nu prea e nici ff bagata in seama.

Am ales-o pe Angi pt ca este tot la adidas, ca dacă e sa o comparam pe Simona cu vedetele lor, Angi, muguroasa și Caro, toate trei sunt peste Simona deocamdată. Și peste Osaka. Da, probabil pt piața din America, Osaka e tot a lor pana la urma.

:astonished: abia acum am citit. Din păcate, cred ca e final de cariera.

Nu? Sincer, asta mi-a trecut si mie prin cap dar nu neaparat din cauza herniei de disc.

Eu cred ca fix din cauza herniei. Nu se mai poate juca tenis de performanta cu asa ceva, cred, chiar și după operație. În rest, dacă ar fi fost sănătoasă, ar mai fi avut între 3 și 5 ani de jucat.

Vai, vai… :frowning: Slavă Domnului că a apucat să ia un Grand Slam, și pe cel pe care și l-a dorit. Păcat, mare păcat…

Mă scuzați, dar futu-le muma-n cur ălora care au condamnat-o pentru abandonuri! Că se răsfață, că voia doar sp bifeze prezența… javre nemernice. Cine știe ce dureri o fi avut fata asta, la asemenea diagnostic.

Parcă-mi vine inima la loc :slight_smile: Cred că omul ăsta știe ce spune. Și ce frumos a zis Pliskova :slight_smile:

https://republica.ro/cristian-tudor-popescu-hernia-simonei-si-coloana-vertebrala-a-romaniei

L-am auzit și eu azi. Ce sa zic, sper sa aibă gura aurita. Cat despre Pleșca, îmi place cum vb despre Simona, mai mereu ma surprinde cu vorbe frumoase și sincere.
În alta ordine de idei, am auzit ca prostapeanka a luat-o cu 6-0 6-0 de la o ilustra anonima chinezeasca la Beijing. Ne place asa, mai ales ca pierde puncte și o ia la vale.

Oh, da, ne place :smiley: Ambele seturi pierdute la zero, ce frumos, ce minunat :smiley: s-o țină tot așa :stuck_out_tongue:

În altă ordine de idei, gluma zilei (amară, dar na… totuși glumă) este că, iată, se dovedește încă o dată că Simona nu are mentalitate de nr. 1 mondial. Serena sau Steffi Graf n-ar fi făcut niciodată hernie de disc.

PS: și nici de născut n-a născut.