Tenis - de toate, pentru toti :)

gata primul set, 6-1 in 25 de min. Bun.

Iti dai seama ce s-au plictisit, saracele, atatea ore :joy:
Deja cred ca joaca sa scape de acolo mai repede.

na ca acum am vazut, m-a tinut mr. de vorba si n-am urmarit, a pierdut al doilea set cu 6-2.

Vad ca recupereaza. 3-0

Da, cu 2 break-uri chiar.

4-0… Hai Simo!

Daca ar mai face si al 3-lea break acum…
Siiiiiii, l-a facut! 5-0!

Hai, sa inchida acum pe serviciul ei!
A inchis! Bravo Simooo!

Hai bravo!! A inceput anul bine :grin::grin::grin::grin:

daa, acu sa vedem cum o premiaza in sala aia fara spectatori. macar de ar pune poze.

Sa le tinem pumnii fetelor si la dublu. Ar fi misto sa inhate si trofeul asta.

asa s-a jucat. poza de la incalzire.

Aici sunt cateva poze.

Caro a urcat pe 2! Are si ea finala azi la Auckland.
Svitolina a castigat si ea la Brisbane.
Muguroasa a fugit la Sydney.

A inceput si finala la dublu dar nu ma mai tin nervii sa stau cu ochii’n flash.

Hai ca au castigat!!! Bravo, bravo!!! :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:

da??? am renuntat sa ma mai uit la scor de cand erau conduse cu 5-0 in primu set. Super tare!

3 seturi. Au castigat la tie break. Bravo lor!!!

Sa inteleg ca a fost si frig in sala aia? :joy: Vad in poze ca romancele au jucat in bluze cu maneca lunga.

Bravo Simo :slight_smile: serena nu va juca in Australia

Nici sala, un balon era. Ei, mai conteaza acum, bine ca au ras tot! :smiley:
CTP e uluit.

"Sunt putin uluit, nu stiu cum se poate accepta asa ceva de catre WTA. Daca organzezi un turneu de asemenea anvergura, trebuie sa ai la dispozitie o sala in care… Muti meciul in sala, dar trebuie sa ai conditii pentru spectatori si pentru televiziune. Nu inteleg cum de s-a acceptat o asemenea formula si cum de nu au protestat jucatoarele si WTA. Dar asta a fost”, a spus Cristian Tudor Popescu la Digi.

hai, lasa uluiala, e fix de aceeasi anvergura ca Bucharest Open. Pesemne noi avem sala :roll_eyes:
Ma bucura orice titlu, dar asta e turneu mic, mai de antrenament. Cred ca toate din perioada asta sunt asa.

Pai atata tam tam ca se intoarce in forta la AO si acu’ stai ca nu poci? Dar nu ma deranjeaza :laughing:

Mihaela Buzarnescu a batut-o in doua seturi pe demoazela drama queen Cornet la Hobart! :grin: