Tenis - de toate, pentru toti :)

misto articolul si interviurile :wink:

prea multe pareri, prea despicat firul in 4, lectii de marketing si aiureli. Cum ar fi aia cu Simona mai mult pe aici, local, ca in rest nu-i prea prea. Dar au vazut reclamele adidas cu ea?! Analisti, globul de cristal si cate o intepatura, ca ne sade’n ADN .

Pai daca discutau de brand, mie mi s-a parut chiar misto ca au despicat firul in patru pe partea de marketing etc. Nu stiu, mie mi s-au parut extrem de realiste analizele.
Acum sincer, si mie mi se pare ca Halep e momentan un brand ff puternic pe plan local. Global, mai trebuie mult de munca, cu toata sinceritatea si durerea din suflet.
In primul si in primul rand trebuie sa se relaxeze si mai mult la vorbitul in engleza, spontan. In ultima vreme, si-a mai dat un picut drumul, slava domnului. Dar sa nu uitam interviurile de dupa meciuri, conferintele de presa (inclusiv in limba romana) cand nu era chiar agreabila.

Realiste poate, inutile sigur. Inutile in speta zic. Asa…ca lectie de marketing, pt cine o fi interesat. O fi fost printre ei si autorul faimoasei reclame cu “si ce gust bun areeeee!!!”?
Oricum, o sa o vedem pe Simona in frumosul echipament Nike :wink:

Adidas l-a pierdut pe Nole la papuci, a semnat cu Asics.

Mihaela a castigat primul set cu Tsurenko, 6-2. Meciul este intrerupt acum, ploua.

Bravooo!!! hai ca poate apuc sa arunc si eu un ochi :smiley:

are 2-1 cu break, facut de la 40-0 pt Tsurenko :grinning:
Imi place f mult cum joaca!

3-1. Pare o jucatoare f stabila psihic. Acum are 3 mingi de break…al 2-lea are fi.
Daaa, 4-1

ff tare. Pai cred ca simte ca pana la urma n-are absolut nimic de pierdut. Jos palaria pentru atitudine.

5-1, la un pas de finala!

5-2 si serveste sa inchida. hai, n-are cum sa piarda dublu avantaj! hai Mihaelooo!

Fantastica 6-2,6-2! Calificata in prima finala WTA! Cu Mertens va juca.

Bravoooooo!!! Cand e finala, ai idee?

Maine la 5.30 ora Romaniei e finala.

ah, nu stiu daca ma trezesc la ora aia.

daaa, nici eu :disappointed:

Acum vad ca zic (digi) ca e la ora 3, ora Romaniei.

clar nicio sansa!

exact :smile: Poate la mine ar fi vreo sansa daca ma culc fff tarziu. Dar nu va fi cazul la cat de obosita si somnoroasa m-am simtit toata ziua.