Tenis - de toate, pentru toti :)

Sorana are 3-0 cu doua breakuri cu Cibulkova la St. Petersburg. Breakurile la zero!
Irina a castigat azi dar nu stiu cu cine, una cunoscuta dar am uitat :joy:

Saptamana viitoare avem Fed Cup la Cluj, cu Canada, daca am inteles eu bine. Sunt optimista, avem 6 fete in top 100.

Sorana a pierdut primul set dupa ce a avut 4-0…

http://bazavan.ro/2018/02/cate-ceva-despre-brandul-halep/

Ah, cat mi-as dori sa semneze cu Under Armour :heart_eyes: Mai tre sa spun de ce? :joy:
Sper sa-i aleaga, daca e adevarata stirea, desi auzisem ca nu mai fac echipament pentru fete.
La NB e aglomeratie prea mare… se amesteca cu restul. Dar cu UA ar fi cam singura din top, Sloane a semnat cu Nike acum si alta tipa in UA nu-mi trece prin cap…
Sper sa nu bata campii digi.

https://www.digisport.ro/tenis/doi-giganti-se-lupta-pentru-a-o-imbogati-pe-simona-oferte-impresionante-pentru-halep-381879

De ce? :smiley:

uite d’aia

Hahahahahaha :joy::joy::joy::joy:

Nu esti fan serios, unde ti-au fost ochii??? :joy:

Petra a cotomagit-o bine pe razgaiata, i-a servit un 6-0 6-2 vad. Ah, ce rau imi pare ca n-am vazut meciul, cred ca Ostapeanka avea un bot pana-n pamant.

kasaktina ii lua primul set lui Caro

o sa ma uit dupa ce culc copiiii. acum vad si eu, daria are 3-0 in set 2 deja!

gata, caro out

N-am putut sa ma uit la tot meciul, de strambaturile ploadei. Si luat pe repede inainte,tot numa strambaturi am gasit. Am mai vazut si cum s-a purtat la court coaching, pffff.
Hai Petra, are primul set cu Goerges! hai sa castigi aici si sa te intorci unde ti-e locul, in top 10, ca ne doare retina cu figurantele. Oastapeanka nici macar nu e simpatica cu bot, cum e Gavrilova, de exp. E doar enervanta, ii tasneste ura din ochi, si este f f greu de privit. Yuck.
Sper calma Petra in meciul cu ploada, a dat cu ea de pamant cu sange rece.

Horia si Florin ii cotomagesc pe luxemburghezi. 6-0 primul set, 4-1 in setul 2.

Petra a castigat finala la St. Petersburg, 6-1 6-2 cu Kiki. Astept festivitatea dar rusii tre sa se rotunzi cu momente artistice, balet si d’astea. Bine, baieti, stimmm, va pricepeti, dar e doar un turneu WTA, nu inchiderea jocurilor olimpice! :roll_eyes:
In afara de asta, e singurul turneu la care am vazut majorete! Majorete, frate, la toate meciurile!
I’auzi, putea sa lipseasca sugar plum fairy ?? nuuu, nu putea!:joy:
Aha, si Bolero!
Acu a intrat Carmen in scena.
Nu stiu, ceva nu se leaga in capul meu, imi plac amandoua dar nu pot sa le amestec, si ma calca pe nervisori rau.
vad ca si comentatorul este iritat si posibil sa nu dea digi festivitatea din cauza momentului artistic cam prea lung.

Mda, au taiat transmisia, ca a urmat un carnat de oficiali, fiecare discurs cu batut cu caramida’n piept, ce tare e turneul lor and shit. :rage::rage:

Ce-i cu rochiile astea? :open_mouth::open_mouth:

vreun mare designer roman are contract cu federatia :))))
Hai tu, parca parca nu sunt atat de nasoale… Pe Sorana, de la distanta, arata chiar bine :grin: