Tura vura

Nu strica sa mai bem si noi o cafea. Astazi am constatat cu stupoare ca deja au inceput sa se faca planurile pentru Craciun si Revelion. :open_mouth::open_mouth:
Daca o mai tin mult in ritmul asta nici nu o sa observ ca a venit Revelionul :joy:

Eu din August am inceput sa ma gandesc la concediul de sarbatori :sweat_smile:

Am mancat un banoffee pie si mi-a crescut nivelul de multumire cu 100%. Tare buna inventie banoffee pie asta :grin:

M-ai facut sa ma duc pe google :smiley: Asta imi scapase :smile: Suna fffff bineeeee!!!

Buna dimineata natiune!!

Neata!
Am citit si mi-a placut:

Dap, misto articol @Travelerista :slight_smile:

hihihi :smiley: :smiley:

Buna dimineata!
Ploua cu galeata si bate vantul. Am ajuns uda pana la piele la birou. O sa tremur toata ziua.
Sper sa se opreasca dupa amiaza ca am drumuri de facut dupa serviciu.

Iar am descoperit nereguli din cauza de sistem set up bulit. Trebuie sa imi schimb domeniul de activitate ca mi-a mancat ficatii. Ce job ziceti ca e fara bataie de cap? Ca pe ala il vreau :sweat_smile:

Gradinaritul pare o optiune relaxanta :smile: :smile: Obositoareeeee, dar nici creierasul nu ar mai fi ataaat de stresat. Si macar as dormi noaptea bine si nu m-as mai trezi la ore indecente ca sa ma gandesc la chestiuni de munca si apoi sa imi piara somnul de draci :smile:

@Hortensie baga niste ceai cald sa te mai incalzesti. Sa nu te ia vreo bolesnita de la umezeala aia rece.
Am cedat si eu aici si pana la urma mi-am cumparat o umbrela mica si mi-o tin mereu in geanta. Dar nu prea aveam de ales…cand nu te astepti trage o furtuna de doua minute de te face fleashca.

Hai salut!!!
Am fost la masa! Bate un vant de imi ridica parul vertical. Si in birou nu ma simt deloc in siguranta, ca fac geamurile intr-un stil de acum zici ca o ma trezesc cu ele pe birou.
Am mancat la pranz supa crema de linte si fasole cu afumatura!
O sa fie bine zau!! :dagger:
Ar tb sa imi ajunga dulapul ziele astea.yyyeeeyyy!!!

OMG!!! Si-asa mi-e o foame de mor. Am mai citit si asta…s-a facut gaura in stomac de pofta! :smile:
Tin pumnii sa ajunga bine dulapul…si sa fie asa cum ti l-ai dorit!!

Moooaaahahahhhaa!!! :star_struck:

Imi povestea o colega ca a lucrat un timp in Hong Kong. Si a venit un taifun. Ei erau la etajul treijsiceva si se cam unduia cladirea aia. Si la un moment dat colegii ei si-au pus casti de protectie pe cap (da, fiecare avea asa ceva sub birou) si sedeau asa, cu ele :rofl: Ea si-a facut repede bagajul si-a plecat, a asteptat intr-o statie de metro pana a trecut vijelia. Si s-a simtit safe acolo.

Parintii unui coleg stau in Florida. Mamaaaa cata stresul si panica a fost cu uraganul.
Si eu am zis repede “sa se bage intr-un subsol, pivnita ceva” … pe acelasi stil al colegei tale @Travelerista Buna idee cu metroul :smile: o inteleg perfect!!
Ocazie cu care am aflat ca in zona aia nu prea sunt case cu pivnite si alte cele pentru ca e pamantul dubios si nu se poate construi asa.
Stateau oricum la bloc oamenii…s-au baricadat in baie. Totul ok…dar nici nu vreau sa ma gandesc la palpitatiile si stresul lor.

Gradinaritul e o idee ca hobby, dar eu vreau ceva care din care sa imi castig existenta si sa nu am batai de cap ori stres. O exista asa ceva? :thinking:

Sunt tare aiurita in ultima vreme. Vineri am venit cu masina la serviciu si seara am plecat cu autobuzul ca am uitat de masina.

Duminica am fost cu mr la un street festival, am mancat, am pierdut vremea pe acolo, dupa care el s-a dus sa se intalneasca cu un amic, iar eu am plecat agale pe jos spre casa. Am zis sa fac un pic de miscare, 35 min de mers pe jos. Ajung in fata casei si realizez ca nu am cheie sa intru, asa ca plec spre centru si de necaz am facut toate magazinele care erau deschise la ora aia si am revenit acasa cu mai putini bani si mai multe haine.

Ieri dupa birou plec spre cosmetica, ajung acolo si realizez ca de fapt azi am programare.
Azi probabil o sa uit complet de programare si ma duc direct acasa.

Am auzit ca in sarcina patesti d-astea :astonished:
Eu patesc din astea de cand ma stiu. Din acest motiv imi notez absolut tot in calendar, si ma anunta cand am de facut ceva. Si ca sa ne intelegem…eu nu am multe de facut…

@Hortensie poate este si oboseala si stresul care te fac mai uituca. Sau mai stii, o simti ceva @albinuza :slight_smile:

O prietena fff buna e insarcinata :smile: :smile: Tare mult m-am bucurat pentru ea. Mai ales ca este genul fff mamos si, inca de cand eram in generala, ne impuia capul cu dorinta ei de avea copii :smiley:
Mai nasol este ca tatal nu pare genul ei :smile: :smile: Dar e matura, e vaccinata, n-are o situatie proasta, e 2017 si poate fi mama singura bine merci :smiley:

Nope, nu e cu ochi. Sunt eu aiurita doar. Trebuie sa ma adun.

Felicitari pentru prietena ta, @Daria

@albinuza cred ca incep si eu sa imi notez tot in telefon si sa pun alarme.

@Travelerista cum s-a acomodat copilul in Cork? Ii place? Am vazut si eu filmuletul, nu inteleg ce zice, dar are o voce asa de calda.
Apartamentul de langa noi s-a vandut de curand si ieri se auzea miscare pe terasa. I-am intrebat daca sunt noii nostri vecini si au zis ca erau la vizionare si “fingers crossed sa ne aleaga pe noi proprietarul”. Era un cuplu tanar de croati.
Apoi pe facebook o tipa pusese un anunt in cautare de chirie si suna ceva de genul: “stiu ca e mai usor sa castigi la loto decat sa gasesti o camera de inchiriat in Cork” :joy:
Mi-am adus aminte cat am tras si eu pana gasit ceva decent si ma rugam sa ne aleaga pe noi proprietarul. Tin cu dintii acum de apartament, nu as vrea sa ma mut de aici nici platita.

Salutare feteleee!

am primit azi diploma la munci pentru ce fata de treaba sunt si cat de fain imi fac muncile.

mai misto a fost cand am aflat ca hartia plastifiata vine si cu niste banuti. yeeey imi iau tv in dormitor :smiley: :smiley: :smiley:

Mai pui ceva si iti iei. :slight_smile:

Ce tare ca iti dau si bani @Antenutza Aici e numai gura cu laude de ei, dar din asta nu-mi pot cumpara nimic. Ba din contra, daca te stie lumea ca stii si le vezi, pe tine te suna toata lumea cand are probleme si uite-asa unii freaca menta si altii nu mai stiu pe ce sa puna mana mai intai :frowning2:
@Hortensie, ii place tare mult. Si Irlanda, si scoala de acolo.
Iaca, a mai postat doo film’soare

Am ras de intamplarile tale :laughing:

Deseara merg la concert Beth Ditto, yay!