Tura vura

@Mother_Abigail , fii-miu a facut lista iar noi am anuntat familionul ca strangem bani, ca sa ii cumparam ce e pe lista lui de dorinte si nimic altceva.
Set de tobe a cerut si asta mic al meu si iti spun sincer ca imi pare tare rau ca nu i-am luat, ca tare mai bate la tobele unui baietel cand mergem in vizita, daca nu din cele clasice, electronice si cu casti, sa poate auzi bine in ele. Al tau cred ca e prea mic pentru tobe normale dar stiu ca sunt unele pentru copii care au sunet foarte placut, ba si lumini. Fii-miu a avut una bucata toba la care a cantat cu spor pana pe la 3 ani.
De trenuri nu cred ca scapi, daca ai baietel.
Al meu a primit o masa pentru trenuri cand avea 3 ani, nu chiar ca cea din imagine, dar mi-as fi dorit sa fie asa, mai joasa, ca sa o putem piti sub canapea cand termina de jucat cu ea.

O varianta la trenuri sunt rollercoastere care ocupa mai mult loc pe verticala. Fii-miu a tot avut K’nex in ultimul timp, se tin bine constructiile, comparand cu Lego, dar greu de asamblat pentru cei mici
image

asta ar fi pentru varsta piticului tau

sau astea magnetice care sunt mai greu de imprastiat prin casa :)))

Masina de gunoi care vorbeste si canta, pe care inca o are fii-miu , asta de mai jos e mai avansata decat ce are el, si e tare misto.

Inca una si ma duc, zic ca e OK sa primeasca al tau multe cadouri, doar nu toate de o data, ca sa se poate bucura de fiecare in parte :slight_smile:

Tobe AVEM , am primit acu 1 an juma, fara avertisment.

Si tren avem. Doua. Clasicul Lillabo de la ikea, luat de noi, se joaca aproape zilnic cu el, il construieste si-l desface in toate felurile si de fiecare data cand mai apare un accesoriu nou il mai completam cu cate ceva. Si o porcarie chinezeasca sinistra, vorba clasicilor, cutie de un metru inaltime si ambalaj de polistiren care face mizerie, dureaza juma de ora montatul si juma stransul si nu poti decat sa te uiti la el cand merge si atat, chestie care-l face sa-si piarda urgent interesul. Da’ cand ii vine vreun chef de trenul de la buni (of course, stiu ca sunt previzibila :slight_smile: ) , po sa nu-l scoti?!

Deci inca n-am habar ce sa sugerez alora de ma-ntreaba ce sa-i aduca mosul copilului, poate le spun tururor ca a fost obraznic si anil asta sa-l sara :crazy_face:

Mother Abigail…mooor, basculanta si masina REBU?! Pustiul pricepe cum e cu forța fizica, si are si spirit de observatie. Astea sunt cam cele mai solide autovehicule de pe șoselele Romaniei :slight_smile: :slight_smile: :). Imi place mult

dormiti, ha? :grimacing: mno, eu ma pregatesc de un zbor lung si nu am niciun chef. numai gandul la el imi da palpitatii. dar am fost io la nunta Serenei? Am fost! :joy:

hai sa va zic patanie de aseara. deci de aproape 2 sapt stau doar prin hoteluri fandosite si socializez intens. not bad! am zis fandosite, nu? adica ffff fandosite. acum ma aflu intr-unul dintre ele, intr-un fel de statiune tip Mamaia :joy: , in Florida. eh, asta e a 3-a noapte in hotelul asta.

noaptea 1: vecinii de alaturi sex cu strigaturi. dar ce vorbesti frate, zici ca faceau sex la mine in camera, nu in camera de alaturi. se dadeau de pereti, se auzeau pliciuieli, strigate si tipete de la un cap la altul al camerei…inclusiv in balcon. au tinut-o asa pana la 2 noaptea. :grin:

noapte 2: intru in camera. la mine in camera un miros de iarba, de jurai ca esti in red district in amsterdam. am iesit sa vad daca nu am gresit camera. dar cum era sa deschid eu cu cartela mea alta camera??? am intrat iar…acelasi miros. ma duc spre balcon, usa glisanta de sticla lasata deschisa cam de un deget de menajera. deschid de tot, ma loveste un ditamai damful de iarba, de am crezut ca acolo lesin. da, ati ghicit: vecinii mei (de care ma despartea o imitatie de panou de sticla, practic inexistent) bagau ca serpii, fix atunci si fix acolo, privind gales oceanul. toate astea intr-o camera de hotel unde scrie peste tot ca fumatul in camera se penalizeaza cu 250 USD. e drept ca nu zice si ce sa nu fumezi… superb, or what!

@Mother_Abigail vouchere sau bani, iar de are prea multe jucarii treceti la echipamente sportive, de iarna si de vara. Fii-miu numai ce m-a anuntat ca asteapta sa faca snowboard anul asta, ca asa i-am promis si vrea nu-s ce bicicleta cu care sa faca cascadorii :thinking:
Drum bun @Queen, valeu trebuie sa ai nervi buni sa rezisti atata timp prin hoteluri, stiind ca sunt atat de prost izolate. Eu ma stradui sa iau de fiecare data apartament, daca se aude galagie intr-o camera, ma mut in cealalata, ah si ma uit si la reviewuri, nu cumva sa am prea multi tineri in zona, ca astia-s tare agitati si se foiesc pana pe la 2-3 dimineata.

Buna dimineata!
Sunt -4 grade, ieri a nins. dar a nins taaaaaare, cu fulgi mari si umezi.Cum s-a oprit ninsoarea, a mai durat 15 minute si s-a topit aproape toata zapada. Imi place tare mult aici, ca nu prea ne necajim cu nametii!

Ce-as mai vrea si eu zapada sarbatorile astea! Dar de unde atata bucurie pe insula :smile:

@Queen nu e amuzant, nu e amuzant deloc! Sa nu pot sa dorm si sa ma odihnesc la mine in camera platita sau acasa…mi se pare intr-un mare fel.
Si da, ma enerveaza fazele astea de mor.

Apropo, vecinii de deasupra s-au mai omorat? :smile: Drum bun, zbor lin si nervi de otel inapoi spre casa :wink:

Vreau brad si nu prea am loc, asa ca am rezolvat cu dragalasul asta:

Are deja instalatie, dar i-am mai luat una, just in case.

Cand ajunge si-l vad, am duc sa-i iau niste globulete de-alea minuscule.
Vaaaai, ce ma mai bucur de el, ca un copil! :heart_eyes:

:smiley: buna treaba @Samoa
Si eu vreau sa mai cumpar niste globulete anul asta. Dar tot un bradut natural vom lua. Englezoii de la aprozar m-au anuntat in weekend ca deja au scos la vanzare brazi si ca mi-l aduc si acasa cand ma hotarasc sa il comand. Pai chiar as zice multumesc :smiley: Sa nu isi mai rupa nimeni salele.

Ah, eu nu pot sa iau natural, una ca nu gasesc asa mic si apoi, ce fac cu el dupa aia? Taiat nu-l vreau, ma doare! :neutral_face:

in weekendul ce vine incep si eu goana dupa brad
musai natural ca asa vrea colocatarul :)))
dupa ce am citit ca pe aici sunt o gramada care din asta traiesc parca nu mi se mai rupe chiar asa sufletul ca e brad natural
desi de fiecare data mi se strange inima cand il arunc :frowning:
deja s-au imbodobit o gramada, iar parada de carciun a fost in weekendul asta
abia astept sa incep si eu, spre disperarea tuturor din jurul meu :))))))

Si-n mine parc-a dat strechea, anul asta!
Vreau Craciun! :grin:

Nu gasesti nici la ghiveci micut? In tara Ikea? Ciudat.

Mai pe mine chiar nu ma doare absolut nimic. Mai ales cand stiu clar ca sunt sere, locuri unde se cultiva copacii astia special pentru Craciun. Inclusiv eu cu manuta si cu spatele meu am plantat o zi, de dimineata pana seara, copaci pentru Craciun.
Da, actiune facuta de companie pe vremea cand eram in Praga. Aveau cehii niste locuri imense unde se plantau copacei exclusiv pentru Craciun. Copacel langa copacel langa copacel.

in sfarsit :)))))
pe mine strechea asta ma apuca in fiecare an, dar se rezuma doar la impodobit brad, luminite, stat in casa, citit, filme, chestii din astea
nu umblat dupa cadouri, nu petreceri etc
incep sa zambesc doar cand ma gandesc la ce ma asteapta
pacat ca nu tine mai mult

Apai atunci am avut strechea asta, de pe la 12 ani :laughing:
Nu vreau alergatura, nu vreau chermeze si obligatii sociale, dar mor ce-mi place sa stau in casa, unde miroase fain, e cald, sunt luminite si ma uit la filme lungi!

Daria, eu n-am vazut! Am vazut mari, adica peste 1,20 in ghiveci. N-am loc!

Exact, dar exact ce-mi doresc si eu in fiecare an de Craciun.

mda…prea mare. Eh, nu-i bai chef de Craciun si liniste sa fie :wink: restul se aranjeaza.

Eu ca de obicei…nu am nimic aranjat, nimic cumparat si nimic organizat. :smiley:

Partea proasta este ca simt ca am intrat in atmosfera de vacanta/sarbatoare :smile: Nu stiu exact de unde vine entuziasmul asta copilaresc.
Problema este ca imi scade extrem de mult cheful de munca :smile: Si cam incep sa numar zilele.

Si io la fel si io la fel!
Si-mi dau seama ca nu prea fac mare lucru si am o gramada de pus la punct, dar nu-mi gasesc locul, ma iau de alte si alte prostii.
Fum o sa-mi iasa din dos, vad eu pe dracu!