Tura vura

in fiecare an am probleme cu comentariile legate de brad
pentru ca de fiecare data il vreau mare pana in tavan si ocupa spatiu serios :smiley:
cel mai mult comenteaza copchii si nu stiu de ce pentru ca ei oricum rar stau prin sufragerie :))))
anul asta insa sper ca macar unul dintre ei sa taca pentru ca are o noua prietena si inca e in faza de impresionat :)))))
am impresia ca si ei ii plac chestiile legate de brad etc, copchilul m-a surprins ieri intrebandu-ma cand facem bradul ca vine 30 acusi si noi suntem cu bradul necumparat :)))))

Bah, dar stati asa! Primesc mail de la sefa, cica Teambuilding pe data cutare. Vom merge sa gatim, impreuna cu chef Jaques Clement, la adresa x. Si incepem la ora 16:30! :astonished:
WTF!!! Sa gatim mah? Dupa o zi de munca? In TIMPUL MEU LIBER, adica! :thinking::angry:
Sa gatesc? Cu colegii de munca…bai frate! Noi suntem 95% femei, in organizatie si va jur, daca aveam un sef barbat, care sa fi venit cu ideea asta, il faceau feministele arsice. Ca ne trimite la oale!
Dar daca nu aveam sef barbat, iaca, ne ducem singure, tot la oale!
Mah, dar nu puteam sa mergem la o partida de scrima? Sau paintball, sau sa tragem cu lasere, sau altceva, ce nu facem in fiecare zi? Gatit! :angry:
Chipurile o ardem haute cuisine si mie tare mi se falfaie! Io vreau ciolan si fasole, nu-mi trebuie fineturi de-alea, spoite pe marginea farfuriei!

propune-i sa faceti un ciolan cu fasole :)))))
n-ai cum sa te fofilezi sa nu participi? :smiley:

Hai ca îmi pusai si io niste vestitori de Craciun in birou sa fac atmosfera . Brad nu fac ca nu-s acasa.
La lucru nu am inceput bine saptamana, nu merg niste devices dar na, bag speranța ca o fi bine pana la sfarsit cand americanii au Thnxgivingu

Nu ma fofilez deloc, pur si simplu nu ma duc!
Dar ma spumega idea, la maxim! Soro, io cand ma duc acasa, in fiecare zi de lucru, am de gatit. Si tu ma duci la teambuilding, sa gatesc! Du-te in fasole (ca sa pastram tema gastronomica, nah!), cu ideile tale crete!

haha eu p-ai mei ii duc la restaurant de Teambuilding/Craciun :grin: i-am lasat sa aleaga unde vor.
@Samoa cred ca lor li se pare gatitul ceva paranormal :slight_smile: prea putini gatesc acasa

@Samoa A zis sa faca munca si distractie in echipa :smiley:
Noi am facut rezervare la bowling. Si pe mine m-a iritat subiectul asta de dimineata. Pentru ca evident ca am lasat treaba asta cam pe ultima suta de metri. Si tot ce era decent si aproape de birou este deja rezervat - pentru ca…Londra.

Asa ca sefa a venit cu ideea geniala sa mergem la bowling. Mie mi se rupe cu bolta de rahaturile astea de socializari fortate si in mod normal zic PAS. Dar o data pe an…chiar nu am cum dracu sa fiu bitchy 100%.
Partea de rahat este ca locul de bowling este in nordul Londrei. Nu m-am putut abtine sa nu ii arunc printre dinti ca mai bine ne duceam in Cambrige sau Oxford…macar vedeam alt oras.
Dupa ce ca ma car prin metrou si strabat orasul in doua ca sa ajung in nord, mai vrea dupa asta si sa ne intoarcem de unde am plecat ca sa mergem la restaurant.
Daca voi aveti impresia ca io fac bambilici cu timpul si cu rabdarea mea, va inselati amarnic. La bowling o sa ma duc, dar dupa, o tai in treburile mele.

@Zambareata ce mistooo sunt Craciunitii pufosi :smiley:

Au anuntat ca o sa ne dea f multa zapada anul asta din cauza lui La Niña… De-o fi una, de-o fi alta… Ce e scris si pentru noi, bucurosi le-om duce toate… :sunglasses:

Si aici au zis ca cica o sa fie zapezi cum nu s-au mai vazut de 27 de ani. Insa eu nu ii mai cred pe astia :smile:
Oricum cica prognoza asta este pentru ianuarie. In orice caz, de frig e frig, asa ca poate sunt sanse de ceva zapada :smiley:

Sa mai facem un ceai verde cu iasomie. Poate asa se mai imbuneaza ziua asta sa treaca mai repede.

tot pt ianuarie au prevestit

Si eu obisnuiesc sa ma uit cu neincredere la prognoza. Ieri, ma uit pe tel, cica ningea la ora 11, eu urma sa plec la sala, la 11:45. Si ma uit afara si nu ningea. Si ma uit iar peste 10 minute si fraaaaaate, ce-i mai turna la zapada! :fearful:

Si-am plecat pe viforul ala de ma simteam o Natasa, intr-un documentar propagandistic, despre bravii sovietici, din Siberia!

Moscova nu crede-n lacrimi :smiley:

am citit si eu de dimineata, dar nu-mi vine sa cred catamai bucuria pe capul meu :)))))

au promis ca o sa fie la fel ca in 8 ian '99 :slight_smile: atunci au cazut in 24h 110cm …era ca in povesti :slight_smile:

care povesti? de groaza? :confounded:

urasc zapada, frigul, vantul!!! urasc iarna!!! :persevere:

Fiecare cu povestea lui :wink: ce te bagi?! :yum: Sincer, si mie mi-e tare dor de o poveste din asta cu nameti. Zapada muuuultaaaaaa, multaaaaa :smiley:
Si, daca se poate sa nu fiu nevoita sa ma duc la birou :smiley:

atunci nu eram aici asa ca te cred pe cuvant si abia astept :smiley:

a paralizat tot orasul, nu s-a mers la munca, scoala etc toata lumea dadea la lopata prin fata casei, copiii in delir

Majestatea Sa @Queen, e un party pooper, dacă vă bucurați de zăpadă :grin:
Nici mie nu-mi trebuie, să fie la voi! La noi s-a lăsat un ger, năprasnic. Îmi vine să dorm la sală, numai să nu fiu nevoită să ies în frig, după duș și saună :pensive:

suna intr-un maaaare fel :smiley:
am sa visez frumos la noapte :))))