Tura vura

nu te confuza :)) e simplu: cumpara, incearca, nu-ti place dai napoi, iti place, zambesti major :slight_smile:

dilema mea este daca sa cumparam azi sau sa asteptam luni cand cica o sa fie si mai si :)) am indoieli ca ne vor da voyage-ul cu discount

unde citisi minunea cu luni? :smiley:

cred ca risc azi totusi
am ales pana si un case care-mi place

go for it!

dada, go for it! Cum e husa? :smiley:

l-am arvunit
cred ca mai mult pt husa l-am luat :))))

sa te slujasca multi ani !!! :wink:

sper sa nu moara dupa 2 ani, 2 ani jumate cum spuneau unii :)))

eu zic sa fii tu exceptia :wink:

Am hotarat ca mai astept un pic dupa Voyage sa se mai ieftineasca…

Sa il “citesti” mult, mult timp cu placere!! :slight_smile:
E superba husa :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:

Acum trebuie sa il pui la umplut de carti!

Sa il folosesti cu placere.
Eu am paperwhite-ul de 2 ani si merge impecabil, nu am avut nicio pb cu el. Imi place de mor.

Sa te bucuri de el! Si eu tot paperwhite am de vreun an, n-a dat rateuri pana acum desi a fost utilizat intens (+uitat la soare :unamused: ).

io am primit de la mr. un paper white luna trecuta, de ziua mea. dar, pana acum mi-l imprumuta o prietena a mea de fiecare data cand plecam in deplasari, care prietena il are de 4 ani (stiu precis asta pt ca eu sunt aia care i-l luase din SUA) si in 4 ani nu a avut nicio problema.

Buna dimineata!
Luni, baga-mi-as picioarele, dar daca e sa privim optimist, cu fiecare luni, suntem mai aproape de craciun= zile libere= stat degeaba si mancat mult si bine!
A plouat mult ieri seara acum e gri si sunt 3 grade. Si daca tot e vreme nasoala, nu e nici un bai, ca stam in birou.
S-avem o saptamana faina si scurta!

Nu zici tu rau :smile: Hai ca mai avem cateva saptamani :smiley:

Eu am plecat pe ploaie de acasa. Dar macar nu e frig.

In weekend i-am dat mail proprietarei sa o anunt ca m-am hotarat sa schimb masina de spalat. M-am saturat pana peste cap de Baumatic-ul lor englezesc pe care il ai bagat pe gat in fiecare complex rezidential.
Sunt masini de spalat care au programe scurte de 14 minute si eu platesc facturi la lumina aiurea pentru ca rasnita abia le spala intr-o ora si patruzeci de minute.
Daca vrea sa o cumpere ea sau sa participe cu bani, bine, daca nu, iarasi bine. Macar sa imi dea aprobarea sa scap din casa de porcaria englezeasca.

E pe carbuni? :astonished:
Nu stiu ce m-as face, cu asa programe, imagineaza-ti ca noi avem de spalat haine de antrenament, macar o data la doua zile (in general avem zilnic)! Bafta, sper sa ai parte de intelegere !
In sfarsit, lumea incepe sa inteleaga mesajul usii inchise. O profa, vine, bubuie la usa, deschid si intreaba “daca usa e inchisa, inseamna ca esti ocupata?”
Bravo Sherlock! :wink: Ti-a luat un an si jumatate, nimica toata!

E pe ma-sa s-o pieptene. Are un program scurt de 40 de minute. Numai ca programul asta a inceput sa dea o vesnica eroare si imi lasa hainele nestoarse ca lumea. Ca sa le pot avea limpezite si stoarse ok, cel mai scurt program pentru asta e de 1,40. Si nici aici nu merge treaba brici de fiecare data…mai sunt dati in care mi se pare ca nu sunt limpezite ok si mai bag o tura doar pentru limpezit si stors.

De asta i-am zis ca nici nu vreau sa ii treaca macar prin cap vreo optiune de reparat. Sa imi dea macar ok-ul sa o scot din casa (sau sa vina sa si-o ia) si imi cumpar eu personal alta si cu asta basta.
Cred ca imi scot banii pe masina in cateva luni…numai cat o sa economisesc by default pentru ca am gasit o masina cu clasa A+++, nemaivorbind de programul scurt care va reteza consumul horror.
Plus ca am si program de spalat de mana, de spalat lana. Sa nu mai imi distrug nici hainele si sa imi pot si cumpara diverse chestii mai sensibile fara sa stau cu grija ca trebuie sa le spal de mana.

Multam mult!!! Chiar am nevoie de bafta pentru ca imi doresc masina aia noua de spalat de mor!

Nu, daca e usa inchisa inseamna ca poti sa vii c-un Mariachi si sa o punem de-un party cu strigaturi de la prima ora.

pam pam :smiley: