Tura vura

globuri nu mai cumpar decat unul pe an, am facut plinul
problema mea in fiecare an e cu luminitele pe afara, ca ele se tot strica
si nu exista an sa nu trebuiasca sa mai iau in plus
iar astea sunt mai scumpe
plus ca nu intotdeauna daca dai bani mai multi tin si mai mult, am avut surprize neplacute cu d’astea
asa ca iau in functie de inspiratie la buget redus
macar sa nu ma umplu de spume cand le rod veveritele :))))

Chiar fff buna idee ce mi-ai dat :kissing_heart::kissing_heart::kissing_heart:

intrebarea este ce cauta veveritele la tine in casa? :smile: :smile:

is afara mai, nu in casa :grinning: aci is peste tot

Pai da, dar am vazut ca bradul l-a impodobit in casa :smile:
Pot presupune ca se refera la decoratiunile pe care si le pune pe afara. Dar m-a amuzat imaginea unei veverite care rontaie din decoratiunile de Craciun. :smile:

Si aici e plin de veverite. Si de vulpi. Vulpile sunt la astia cum sunt (erau?!) maidanezii la noi. :smile:

am fost eu haotica :smiley:
cu animalele din casa nu am probleme ;)))
da’ cu alea de afara da,
sunt peste tot si sunt obsedate :))))

acu’ sa spun drept cred ca si ratonii sunt implicati in treaba cu rosul
si aia sunt nesimtiti de-a dreptul chiar daca te rastesti la ei

io citisem despre luminile de afara si am si vazut in fata ochilor imaginea cu veverite si ratoni catarate pe ele…si apoi zici merci ca nu e sconcs!!!

Din ala chiar nu ne dorim prin preajma :smile:

Da cu matura dupa ei :smile:

poti sa dai cu orice, stau si se uita la tine si sunt asa de draguuuti :)))))))
am deckul deasupra garajului, langa dormitor
si am pus un gazebo acolo, e f. frumos vara sa dormi afara
doar ca totul e fix langa trunchiul copacului pe unde le place sa circule
asa ca am distractie asigurata in fiecare noapte :))))

au tupeu de nu se poate… la un bbq a venit sa fure sacu unde aruncam resturile. Eu trageam de un capat, el de celalalt si se uita la mine ca si cum eu eram nesimtita la furat. Puiutii sunt dementiali insa:)

Hahahahaha :joy::joy::joy::joy: lipsa de educatie crunta :joy::joy::joy::joy:

lipsite de educatie sunt si veveritele
am una cu gura mare care ma caraie de fiecare data cand ma vede in leagan
si caraie de nu se mai opreste
uneori ii raspund, macar sa stim o treaba :)))))
pe aia as scoate-o de la portia de mancare de peste iarna
:))))

Eu am o mața neagra tuci de care nu mai scap de vreo luna. Nici nu-mi dau seama cum m-am pricopsit cu ea, dar se comporta de parca ii apartin! Se tine cu gura mare dupa mine cand vreau sa intru in casa, ma cearta pe la gamuri sa-i dau sa manance. Ii dau nebunei, altfel nu scap de gura ei. Dar in casa nu pupa! Sper sa nu fie gestanta :no_mouth:

Faceti fratilor niste poze, ca mie mi-s dragi de mor!
Inteleg ca sunt magaroi si cam distrug, dar tot sunt simpatici in nesimtenia lor! :smile:

Neata, ladies! Unde e @Travelerista, ca e cam tacere de la dansa, sper ca e ok?!
E ploaie, e si niste vant, mai mare dragul sa te dai jos din patul cald si sa iesi la vifor :roll_eyes:
Dar azi e marti, mai e nitel si gata saptamana.
Vineri lucrez scurt, ca ma duce Gagicu, unde m-a programat el :stuck_out_tongue_winking_eye:

Cand m-am trezit de dimineata eram convinsa ca mai am cel putin 2 ore de somn. Cand ma uit la ceas, soc si groaza…era 7 :smile: Adios somn si perna!

@Samoa pai hai ca acusica trece saptamana. Mult a fost, putin a ramas.

Uite mai la ei, dragalasii :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:

:grin: Ce dragalas e!

Eu ma trezesc ca bezmetica, inainte sa sune ceasul, e de la stres, baga-l-as in ma-sa, ca am de lucru, gramezi si gramezi si gramezi!
Dar mai sunt 3 saptamani si de-o fi gata si de n-o fi gata, eu tot stau acasa 2 saptamani si daca nu le place, n-au decat sa-mi dea informatia la timp, nu pe ultima suta de metri. Sa vezi vaicareli si plansete! :smile:

same here, ma trezesc fara ceas. Azi noapte ma trezisem la ora 4 si eram asa fresh si aveam numai rapoarte si prezentari in cap. M-am enervat si l-am luat pe Harry Hole la citit. Pe bune ca fac pe dracu-n patru sa blochez munca. Mai bine niste crime norvegiene made by Jo Nesbo.

E frig si urat…bleah. As manca ceva bunnn, cald :slight_smile: O mamaliguta :smile:

Cu branza si cu smantana. Si cu niste unt, amestecat cu branzulica aia,sa se vada asa putintica grasime! :crazy_face:

Au astia chiftele daneze, la pranz…meh…bai nene, mananca astia la carne tocata, zici ca nu se mai satura. Bolognese, lasagne, chiftele, parjoale…

Exact!!! Musai :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:

Si mie imi place carnea tocata :smile: carnati, ragu, sarmale, parjoale, chiftele :smile: Dar da, nu pot sa mananc chiar asa in fiecare zi :smile: Te saturi la un moment dat.

Orhideea mea, nu doar ca rezista eroic…dar ii merge chiar fff bine :smile:
Azi o mangaie soarele :slight_smile: