Tura vura

Mie tare mult imi place! Eu n-am muncit nimic. NIMIC!
Am stat in :exploding_head: am alergat cu supreveghetori pe la clase unde ne lipsesc profesori si am raspuns acru, la cateva mailuri.

Mai stau nitel si plec acasa, ma duc la cosmetica si dupa aia mergm la italian si gata ziua! Aleluia!

Hello!
Sa traiasca sarbatoritele zilei! :cocktail::tropical_drink::clinking_glasses::wine_glass::beers:
De ieri am un sentiment placut de weekend.
Aleluia! :joy:
Pentru “straineze”, sunt 4 zile libere în RO.
Am inceput ziua cu un cappuccino decadent savurat la cosmetica in timp ce mi se faureau unghiile Christmas like, amu il ascult pe Mihaita Buble cum doineste el frumos canticele de Craciun numai si numai pt urechile mele relaxate, in drum spre Cta. Așa de frumos, încât nu mă pot abține sa nu-mi batzai piciorul întruna. Și am numai pustime liniștită în jurul meu :smile:
Asta da inceput de Luna cadourilor!
Iaca si gherutele:

Pe sefu il vad extrem de activ pe outlook. Ce sa-i fac daca e ateu? :joy:
Pe 15.12 ne-a anuntat ca iesim la Christmas Party, sa ne gandim unde vrem.
Pai, daca isi permite, parca as vrea sa incerc ceva mai deosebit. La Cantine de Nicolai.
Ati fost?
Merita incercat?

Ca baba aia curioasa si io, repede, ce faci la cosmetica? :blush:
Ma gandeam ca nu am mai fost la cosmetica de cand am fost in tara. Dar asa mi-e sila/frica sa ma apuc sa caut aici cai verzi pe pereti…
Mi-e dor de un tratament si un masaj :smile: Nu ca cine stie ce minuni ar face la ten…dar psihologic asa :smile:

ia uite-o si pe @ChickyG acum citeam si la ea :smile:

Bravo domne!! :smile: Faceti-mi in ciuda :smiley:

Sa iti fie de bine @ChickyG si drum bun :wink: Mini-vacanta placuta.

Nu am fost si nici nu auzisesem de restaurant. Astept pareri daca te duci. Facem lista pentru cand ne ducem acasa.

Mi-e foame…si nici cea mai mica idee despre ce-as putea manca, nu am :smile:

Hahahahaha, ia uitati ce gasca cu cojones :smile:

fac AMR pana la vacanta…de azi in 2 saptamani sunt in avion, destinatia plaja.
nici nu mai am vreun chef de munca, au prezis prima cadere de zapada pt 10 dec, sa vedem cat o nimeresc…

Care plajă? :slight_smile:
Eu am chef de vin schert beut afară la 5 C și de niște sărmăluțe la La Plăcinte, cu alt vin, desigur :smile:
A propos de vin. Baui unul în weekendul trecut, mi-a mers oblu în epicentrul suculetelor aurolace.
Pinot Noir de Tohani

asta:

:slight_smile:

Pai ne lasi asa, sa ghicim locatia din poze? :stuck_out_tongue_winking_eye:

Bine, macar asa, aprox, la est, la sud, continent ceva?

image

Isi face de cap @Zambareata mama, mama :smiley:
O sa se intoarca neagra, neagra de bronzata, la fix cat noi avem sarmalele in oala :smiley:

Vreau acasa! Am zis!

Este cuminte si fara Elf, asa cat poate el sa fie cuminte. Stiu ca multe mamici fac jocul asta pentru copii si nu am vrut ca al meu sa se simta exclus. Apoi, recunosc, am fost si curioasa cum o a reactioneze.

La multi ani de Sf Andrei, sarbatoritelor! Ah, si vacanta frumoasa celor de acasa, am inteles ca ati intrat deja in weekend!

La multi ani, Romania!! La multi ani, noua! :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

deeeeci: sunt pe pista, in avion, asteptand sa se termine parada de 1 decembrie, care a inchis spatiul aerian :grin:

asta nu ar fi neapatat o problema, daca nu ar sta pe rand cu noi un individ, care calatoreste cu alt individ ce are loc pe un alt rand si care vine la vecinul nostru la fiecare 3 minute sa se vaite la el ce ghinion pe ei ca fiecare sta langa cate un cuplu si estimeaza ca el va innebuni.

eu estimez ca daca mai face doua ture si se vaita de plictiseala langa mine, practic peste capul meu, o sa il ajut eu sa ii treaca plictisul.

E boala nationala asta :slight_smile: Doamne fereste sa stai singur, linistit si sa iti auzi gandurile. Poate te sperie naibii, mai stii.

Ma uitam ultima oara cand am venit in tara, au fost unii care tot zborul s-au frecat. Tot zborul s-au cautat prin avion si le-au stat altor pasageri in cap ca sa poata palavragi. :smile:
Deci asteapta-te la multe ture :wink:

Pffuuuu, ce bine ca sunt agasanta de felul meu. De obicei cand primesc diverse pachete din Romania, romanul de pe zona mea stie ca sunt la birou si vine seara dupa 7.
Azi astept un colet de la ai mei. Ca niciodata, ce mi-a venit acum de dimineata, zic hai sa sun sa intreb. Bine am facut ca imi programasera coletul sa vina intre 13-15 pentru ca e perioada fff aglomerata.
Asa ca ma car de la birou la 12 :smile: I-am zis sefei ca nici macar o singura urgenta corporatista nu ma va putea opri sa imi recuperez slaninuta de acasa :smile:

Deci chiar vreau sa stiu cum o gestionezi pe asta. :smile: :smile: Si da, as plati bilet sa fiu de fata :smile:

Da, la multi ani noua! :smile:
Ieri fusai la cosmetica (imi fac peeling chimic, o data pe luna, in lunile de iarna) si v-am zis ca tipa e romanca.
M-a informat ca e un roman, care vine cu o dubita cu bunatati din Romania, o data la doua saptamani.
Dar cred ca sun la ai mei si dau comanda de chestii, sa aiba timp sa le prepareze.

La multi ani!
Ma bucur sa vad ca parada se face unde trebuie iar, anul trecut a fost un fiasco la casa poporului. :persevere:

Eu asa am facut :smile: Le-am cumparat alor mei si aparat de vidat :smile: Sa il vezi pe tata ce s-a specializat in facut si vidat slaninute :smile:
Asa ca nu, poate sa crape tot, io ma duc sa recuperez cozonacii, branza de la sibieni, merele ionatane si restul de minunatii cu care au ales sa ne surprinda de data asta :smile:
Pentru ca tot e ziua Romaniei, asa ca nah, e cu prioritate :smile:

@Daria, va informez daca omul scapa viu :grin:

dar de luminitele din centru, care nu au nicio legatura cu Craciunul, si care se vor aprinde azi, stiti? :grin:

daca nu stiti hai ca va zic eu: in tot centru atarna niste ii uriase, niste clopuri si niste motive traditionale romanesti.