Tura vura

Pe astea nu le stiu, dar am vazut ca in alt oras au pus la uscat niste chiloti :smile:

:joy::joy::joy:
In culorile nationale?
@Ziggy, s-a tinut parada militara la Casa Poporului numai in anii cand Arcul de Triumf a fost in renovare. Si a tinut vreo 2-3 ani :joy:
La multi ani!
L-am vazut pe nea prim ministru, cred ca saptamana asta l-au tinut pe dieta cu cola, parea mai putin sifonat la fata :joy:

@ChickyG sunt de dantela, albi :smile:

:smile: :smile: :smile:
Aoleu, mor de ras!!!
N-au avut bani de mai mulți metri de cablu, le-au dat numa’ de niște budigai :sweat_smile:
Sa-i poarte cu mândrie!

:smile: :smile: Nu stiu ce-au facut, dar am reusit si de data asta sa aratam ca suntem un popor cu care poti rade mult :smile:

Wow, si eu eram atat de indignata si socata de schimbarea asta neinspirata :grin: cand puteam sa bag mana’n foc ca-n anii anteriori am vazut ca era la Arcul de Triumf :open_mouth: Ce e asta?? :cold_sweat: Se trateaza?!?!

Uhhh, asistai la primul circ live intr-un mijloc de transport in comun. :smile: Nu renunta prea usor la politete englezii, dar si cand o fac :smile:

Am venit acasa sa astept pachetul romanesc :smile: Urca la un moment dat in DLR un musulman pe la vreo 20 de ani. I se pare omului ca ar fi o idee buna sa ne puna muzica religioasa la mobil. Cine stie, poate aveam chef cu totii sa ne simtim ca in moschee.
Toata lumea cu priviri urate. Aiurea, nici o apasare pe om. Se enerveaza un englez si ii zice ff politicos “ai niste casti pe care ai putea sa le folosesti, te rog?”
Super arogant si tafnos, credinciosul ii raspunde “I am not listening to music”. Creste tensiunea la englez “I don’t really care what you’re listening to, you are annoying please turn down the volume or get off the DLR because you are annoying”.
Ce face omul? Da volumul si mai tare. Moment in care se ridica englezoiul, care era si cam cat casa, se posteaza in fata astuia si ii zice printre dinti “you’d better get out of the dlr now, if you don’t want any trouble, mate”.
Taman bine ca ajunsese trenul in statie. A zbughit-o ala cu viteza luminii.

Morala, nu incalca normele alea standard de politete si nu le face astora galagie in cap, ca nu se stie :smile:

Bună dimineața! Am avut o zi minunată, o seară și mai și, iar dimineața e în aceeași notă!
M-aș muta aici!

Am fost in Liseberg, am vazut Nutcracker, pe gheata.
Am baut glögg si am mancat mizilic, branzulici si peste afumat. Foarte fain a fost.

How cool is that @Samoa :heart_eyes::star_struck:

Uhhh ce fain @Samoa :slight_smile: Sa iti mearga la suflet mica escapada.

Sa te intreb ce chef de munca ai? :smile:

De astazi in 3 saptamani este Craciunul :smiley:

Ai innebunit? De ce sa-mi strici zen-ul, de luni, la prima ora? Ca nu ti-am gresit cu nimic, pacatele mele!
Saptamanile astea, trag tare, am de lucru de-mi vine sa vomit!

3 saptamani - de azi in trei saptamani suntem acasa si sarbatorim Craciunul. Hai ca poti!! :smile:
Si la mine incepe sa se aglomereze tarlaua, dar chiar sper sincer, sa nu depasim bunul simt la aglomerare :smile:
De dimineata cand am plecat de acasa, m-am bucurat sa vad ca avem un brad impodobit la parter :smiley: Gata, am intrat oficial in atmosfera de Mos Craciun :smile:

https://www.facebook.com/mihaicristianmateas/posts/1979350662081891

Cum mai sa vinzi stick-uri cu muzica?!?! :joy::joy::joy:

Mama, astia s-au nascut cu afacerea-n sange! :smile:

Vai, ce mai zi de cacao si lunga, arz-o gazu’!

Confirm - lunga si cacioasa zi a mai fost.

tu iti dai seama ce departe am putea fi cu spiritul asta de antreprenor?! :smile:

Buna dimineata!
Sunt 8 grade. Ieri au fost -4. Nu mai inteleg nimic!
Ora 7:20, intru in scoala, o profa, ma astepta deja, ca uliul, dadea ture pe coridor, vrea sa lucreze numai de dimineata, draga de ea. Si liber vinerea, ca ea lucreaza numai 75%.
Bine tu, meri la treaba ta si da-mi pace, ca in toata nebunia aia, fix la tine ma gandesc, cum sa-ti implinesc dorintele! :stuck_out_tongue_closed_eyes:
In rest, viata e faina, pe cuvantul meu!

Doamne fereste, nu ma mai lasa in pace! Am fugit in alt birou, nimeni nu stie unde sunt. Na, acum pot sa lucrez in liniste. Nu c-as avea chef, dar trebuie! Si maine, imi bag piciorul, lucrez de-acasa.

Neata!
@Samoa eu zic sa incepi sa le dai bonuri de ordine :smile:

:joy:
Se pare ca au succes, am vazut vol 29.
Neata!
Eu sunt in Christmas mood din prima zi a lunii decembrie: unghii sclipicioase, brosa brad impodobit, muzica vesela de Sarbatori, odorizante in toata casa cu aroma de cuisoare, mere coapte, alea, alea.
Amu mi s-a pus pata pe un spritz pt fursecuri in forma de brad. Si o carafa + aerator vin.