Un pic de exerciţiu fizic

Rest day.
Am hotărât, că lunea și joia, nu mă mai antrenez.
Vreau să am timp să mai fac și altceva…un joc, o carte, un film… Am ras un lighean de popcorn.

Morning!
Ieri am inceput sala!

Sunt pur si simplu defecta. Am fost la aerobit butt and abs intensiv. La coboratul scarilor practic pic pe urmatoarea treapta. Maine cel mai probabil o sa fiu imobila.
Maine fitness. Nu aerobic!!

:+1:
Bravo bre!
Iti promit eu, ca in trei luni o sa iubesti sala aia si o sa te hlizesti de fiecare data, cand o sa-ti aduci aminte de durerile astea de craci.
Go @albinuza!

Norocul mare este ca io chiar tin la banii mei. Si de aia o sa ma duc. Ca daca nu eram asa cum sunt pisemne ca imi bagam piciorele destul de curand :))

M-am pricopsit cu o durere in gat. Azi aveam Bootcamp, dar daca nu dispare janghina asta de durere, schimb foaia si ma duc la Body Balance :sleeping:
Aseara la antrenament de buci si craci, au schimbat nitel coregrafia, azi ma dor bucile, yeheee :+1:

Io tre sa ma interesez cum se lucreaza la fitness cu aparatele. Pe grupe pe mama ma-sii.
Eu la de intens but and abs m-am ales cu o febra la picioare de de abia merg…

Lucrati cu aparate? Gasesti pe youtube, tot felul de filmulete cu aparatura potrivita, postura potrivita, forma si intensitate.
Daca nu gasesti, da un chiot!

Daca ai febra e bine, inseamna ca ai lucrat muschii.

Febra?? Era bine daca aveam febra! Cred ca se aseamana cu durerile nasterii ce am eu!! :joy:

site-ul asta e inca in top la mine pt exercitii, idei, informatii:
http://www.exrx.net/Exercise.html

Am fost la sală și am antrenat mușchii spatelui. Lejereanu, la aparate, fără să transpir prea mult și fără să-mi ridic pulsul.
Apoi saună și am încheiat ziua. Nu cum aș fi vrut, dar un antrenament executat, e un antrenament bun.

Bootcamp, după o săptămână pe bară. Bad idea!
La ultimele trei exerciții, aveam în gât toate mesele servite azi, inclusiv dejun și gustărele, bleaaaaaahhh :dizzy_face:

4 ore de antrenament, cu pauză de prânz.
Nu credeam că duc, dar constat că nu m-am băbit definitv.
Să vedem dacă mâine mă mai pot ridica din pat.
Și să fac balet, o oră și jumătate :joy::joy::joy:

Micuța Herculiana ești! :muscle:t4:

Un Hercule în rehab

Eu nu mananc, beau, consum, in general, suplimente proteice. Sambata, la evenimentul ala, ne dadeau tot felul de bauturi de-alea pentru sportivi, sa facem plinul cu electroliti si ne serveau cu tot felul de batoane de-alea proteice. Cum ziceam, nu-s amatoare, nu-mi place gustul si din cate stiu, sunt pline de zahar.
Ei, mi-au oferit astea (coconut-choco) si bai, sunt bune cu draci!!!

Zici ca mananci ciocolata Bounty, dar au f putiiiiiin zahar si senzatia aia de nisip in gura, lipseste cu desavarsire.
Mi-am cumparat si mi-am facut stoc, am la lucru, in rucsac, acasa, peste tot. Nu mananc unul intreg, musc poate 10-20 g si imi ajunge.
Recomand, cu maxima caldura!

Nici eu nu sunt fana si nici asta de ai pus-o nu ma inspira in vreun fel, Bounty nu-mi place :slight_smile:singura la care scap la nevoie (cateodata in turnee dupa vreo 3 ore cred ca imi scade zaharul din sange) este Snickers.
Electroliti beau, dintre mai multe incercate astea imi plac: High5 Zero Electrolyte Drink Tablets

Am hotarat sa ii dau concediu la umar vara asta :frowning: si sa incerc sa-l mai repar, menajez etc. Am sa compensez cu altele…

Au si cu cashew si caramel, poate ala sa-ti aduca aminte de Snickers .
Eu nici electroliti nu servesc decat in conditii extreme.
Apa si, paie si bataie, ala e regimul meu :laughing:

Cand transpir masiv si indelung, e musai.
Whatever works for you, asta e teoria mea :upside_down:

Whatever floats your boats, corect! :grin::+1:
Am sărit peste antrenament, m-am dus cu Gagic la ferchezuit. Pe tema asta, am făcut niște plimbărele, am mâncat crêpes, cu spanac, ciuperci și brânză, apoi, cu banane și Nutella și am primit o ojă faină.
A fost tot un soi de antrenament, dar pentru suflet :grin:

Am deschis sezonul in aer liber ieri. Am dat o tura de 9km prin padurici, cand in sus , cand in jos printre craci si radacini :slight_smile: Abia astept sa inverzeasca toate si sa cante pasarele prin copaci :slight_smile: