Un pic de exerciţiu fizic

9 km??? Alergat? :grin:
Nu reusesc sa fug nici macar 30 min, ai respectul meu, definitiv!

nu, nu am alergat ieri. urmatoarea tura o alerg asa usurel.Frate-miu zice ca mersul meu normal e alergat :)))

Si mersul meu normal e alergat, insa de alergat propriu zis, nu rezist nici 3 minute. Nu ma lasa muschii, dar ma ia o durere de cap groaznica, cu maxilar si urechi. Nu stiu de ce.

E comuna durerea asta la efort, ți se inflamează vasele de sânge de la cap, gât …
Mi s-a mai întâmplat și mie . Deshidratarea, tensiune sau dacă ai migrene sunt câteva din cauze.
Se învață corpul dacă-l iei încet :wink:

Vai, am băgat 30 min de Calisthenics basics, că deh, la mama la țară și ciuciu sală și nici alergări sau mers, nu se poate, că plouă cu găleata. Cu burta plină de cozonac :grin: și drob, foarte greu.
Săptămâna viitoare, o să fac febră musculară, de începător, când reiau antrenamentele!

Azi sunt mai cuminte ca Maica Tereza halelilor, mi-am construit o salata verde cu multe ridichi si cu un piept de pui gratar peste.
diseara BB class ma asteapta ca saptamana trecuta am chiulit

Am aflat si eu cum se numeste treaba de o practic non stop din din copilarie. Flexing! Eu flexing abdomenul probabil si cand dorm de 30+ ani, ca altfel nu stiu cum e. Probabil de aia nu se vede ca am avut doua sarcini maaaaari :joy:

Vine vremea buna, timpul sa petrec mai multe ore in aer liber :slight_smile: Am gasit app-ul asta si acum il dau jos. Are super reviews si pare atragator:
https://zombiesrungame.com/

Buci și kur, cu exerciții noi! Weeeeheee, ce omor! Am murit de placere :heart_eyes:

ia uite-i si pe obsedatii astia:
http://putlocker1.live/Fittest-on-Earth-A-Decade-of-Fitness-online-free-putlocker-8541e-4116.html

E pe Netflix. Nu m-am uitat, poate când am nevoie de motivație :grin:

da un app pt cronometrat intervalele la alergare, foarte customizabil si moca, stii? :grin:

hai pa! tot cu sado-maso, cum te stiu…

Interval Timer e free. Da si tu o cautare, sigur gasesti

Nu bre, dar după niște ani de antrenamente, corpul nu mai reacționează, dacă nu-i dai omor serios. Uite, să spuie @Zambareata, cât omor îi trebuie, ca să facă febră musculară?

Daca faci aceeasi miscare, corpul e invatat , nu mai e luat prin surprindere.
De exemplu in nisip imi trebuie ore bune ca sa mai ajung la o febra dar daca e ceva nou pt prima data sau dupa mai mult timp, ma resimt.
La ora de BB, trainerita schimba de fiecare data stilul orei, ca intensitate, exercitii. D-aia imi si place :slight_smile: Ne-a anuntat ieri ca face un bootcamp in aer liber din Mai dar e sambata dimineata la 9, cand imi place si mie sa lenevesc in pat un pic. Nu stiu daca vreau sa commit…mai ma gandesc

Aia ziceam si eu! :smiley:

Tjohohoooo, proful meu de balet, s-a mutat la alta scoala, unde ma duc si eu!
Il iubesc pe omuletul ala, e asa afurisit si nu ne slabeste, dar ce efect au orele lui!

Luni m-am dus la nisipeala cu o pofta nebuna ca nu ma mai miscasem de 9 zile.
Si a fost intradevar foarte bine, am fost foarte happy. Am ignorat o femeie ruseasca negativista cu zambetul pe buze si am fost mandra de mine LOL

Azi 'napoi la BB uraaa

Fusai la buci si kur, ieri. A fost fain, dar n-am facut febra musculara, ce pacat!
Azi ma duc la PowerStep, e fain, cu topaiala si cu tras de fiare. Iubesc intervalele! :heart_eyes:

Am alergat. A dat Dumnezeu și mi-am făcut curaj. Am alergat fix 16 minute. Numai la deal. Dar 16 minute??? Pfffff, ce jenibil! :flushed:
Trebuie să lucrez la asta!