Un pic de exerciţiu fizic

fix asta voiam sa ma laud si eu…ca tocmai ce am alergat. ma apucai de treaba asta:

daca v-am mai artat-o si uitai, atuci scuze :grin: ideea e ca la inceput am zis ca bat campii astia, daaaar chiar cred ca am sanse sa ajung sa alerg 30 min fara sa imi vomit ficatii :smirk: sa mai zic ca nivelul de la care am plecat era luat cu targa dupa 5 minute? :joy:

Intervale! Cele mai faine le iubesc , dar pe dealurile de pe lângă mine, nu merge. Încă!
Felicitări, foarte mișto lucrat. Peste vreo săptămână, o să bag și eu!

Azi am cazut, la antrenamentul de buci si craci.
Am avut dureri in ultimele zile (shin splints, la ambele picioare, de la suprasolicitare), dar m-am oblojit la gagicul amicei si m-am dus la antrenament, azi. Ei, in incercarea de-a-mi proteja tzurloaiele, am facut o saritura naspa si am cazut. Rezultatul, o entorsa de grad II, cu umflatura, vanataie si dureri crancene. Ca la carte, adica!
Urmeaza, evident, o perioada de pauza, adio cardio, balet, cross training, alergat…
Acum mi-am bandajat glezna cu fasa elastica ,o sa iau un Tramadol (opioid) si o sa stau cuminte.
Sa-si faca efectul! Let’s get high :smile:

@Samoa recuperare grabnica si usoara.
Offff, ca nu te mai astamperi :kissing_heart:

Merci frumos!
Draga, eram in plin proces de constructie beach body 2017! :joy:
Glumeam, dar ce sa fac, daca imi place miscarea? Of! tre s-o iau mai usor, ca nu ami sunt tanara :smiley:

Evident ca taman tu, ai nevoie de muncit la beach body 2017 :joy: :joy:

Pai nu e sezonul? Si mereu e loc de mai bine! :stuck_out_tongue_winking_eye:
E plin, plin la toate antrenamentele de grup. Cu lista de rezerve, de pana la 60 (:scream:) de persoane! La free weights si aparate, e coada!

E coada la sala?! :astonished: wow!!!

Da bai, coada de 60 de persoane, la cross training. Coada la aparate, nu se gasesc greutati suficiente, serios, e psihoza! Toata lumea vrea sa fie fit, ca vine concediul! :wink:

jur ca io nu inteleg de ce nu ceri pur si simplu sa fii trasa pe roata!!! horea, closca si crisan style :grin:

ce naiba te incurci singura cu ologeli din astea masochiste…

Unge cu Traumeel en-gros!

Nu dom’le ca mie imi place treaba facuta ardeleneste, incet si cu metoda! :grin:

Mi-am pus gel Flogoprofen si mi-am mai slabit fasa elastica. Am vb intre timp si cu asistenta medicala prin telefon, se recomanda repaos+ gheatza+ compresie+ piciorul culcat pe o suprafata mai inalta (2-3 perne).
Daca am noroc, trece peste vreo saptamana si pot relua antrenamentele, la intensitate redusa. Daca am noroc mai putin, o sa dureze pana la 6 saptamani recuperarea. Daca am ghinion imputit, poate sa dureze un an!!!
Va rog sa invocati totate zeitatile cunoscute, sa-mi treaca iute, ca de nu, numai pe forum stau si o sa va butonez zenul, in mod oribil, cu tot felul de plictiseli de omcu viata total lipsita de scop!

Maine il comand, multumesc frumos pentru recomandare!
Acum ma culc, ca ma ia Tramadolul de cap. Stiti ce fain e?

madam, nu cred ca un amarat de picior rupt o sa te tina pe tine departe de schingiuieli :grin: evident ca nu ne dorim sa ramai blocata pe forum, ca cine stie cum, doamne feri, daca nu te poti antrena tu, ne antrenezi pe noi de o sa ne blestemam celulele adipoase :joy:

Am gasit pozele de recomandare la Traumeel :). Mi-a aterizat unul pe picior si dupa patru ore de uns cu Traumeel (am dat de vreo 3 ori) vanataia s-a retras (durerea a persistat ca era mai adanca). Oricum eu am in casa mereu, la orice vanataie e super. Cand mi-am spart nasul nici nu a apucat sa se invineteasca ca am pus imediat!

si dupa 4 ore

Wow!!!
Cred ca trebuie sa imi cumpar si eu asa ceva, sa am in casa.
Nu, nu pentru ca as face vreun sport si nu, nici pentru ca mi-ar umfla barbatul ochii :joy: Dar am prostul obicei sa fiu a naibii de repezita si vesnic ma infing in mobile. Si, evident am si pielea sensibila si ma umplu de vanatai ff usor.

Ieri am fost la balet. A fost ok, dar nu pot întinde piciorul la maxim, deci mai subțirel cu dansul.
Azi am băgat 30 min HIIT, a fost ok, fără dureri, fără forțări, dar parcă nu mă antrenasem de 15 ani, așa ruptă am fost. Acum trebuie să-mi refac condiția, încetișor, încetișor… :weary:
Cu răbdarea mea…
Of, of!

Eu am muncit adanc si aspru miercuri la clasa de BB si ieri m-am dus la masaj! Ce bine e sa te simti rasfatata :upside_down:

Aseara a fost un pic cam extrem , jucat la 34 grade 2 ore. Am aratat cam ca o bula d-aia cu rom data prin zahar doar ca eram glazurata cu nisip.

Back in business, baby! PowerStep, azi, cu excepția unor sărituri, care mi-ar fi putut afecta glezna, am făcut toate exercițiile, maxim succes. Pfoai, ce fain mă simt, după trei săptămâni de alergat ușor, cu pauze dese, x-tube și alte unelte ușurele!