Un pic de exerciţiu fizic

@Queen multam mult :wink: Da, ai perfecta dreptate. O sa ma uit la o sala de langa casa sa vad ce programe cu personal trainer au.
In orice caz, desi stiu ca trebuie sa investim timp in sport, tot ma deprima ideea ca imi voi scurta ziua si mai mult :frowning:
De cate ori pe saptamana te duci la sport si cate ore petreci pe acolo?

ma duc cam de 4 ori. de obicei stau la o singura ora. imi mai ia inca o ora imbracat, dezbracat, dus, eventual 10 min de sauna, bla bla bla. cand merg in weekend s-a intamplat sa stau si 2 ore pt sport, plus ora de pregatiri.

sa stii ca si scuza asta am bifat-o :smile:. adica aia cum ca dupa ce ca nu am timp si ziua mi se pare scurta o mai scurtez si eu. era doar o scuza, ca toate celelalte pe care le-am bifat :grin: in realitate iti dai seama ca e timp in care ai facut ceva si pt tine si in care te-ai simtit f misto.

bine, eu acum imi dau seama ca oricat ti-as lauda treaba asta, tot ma privesti cu o spranceana ridicata si te inteleg perfect :joy: daca esti ca mine, doar dupa ce vezi tu pe pielea ta cum sta treaba consideri teoria validata.

dar crede-ma, chiar merita deranjul. iar pt din astea ca noi, care au avut treaba cu sportul doar cand schimbau posturile la TV, personal trainer este big YES si cea mai buna investitie.

da de stire daca te apuci de treaba :slight_smile:

Cum te mai prezinti cu recuperarile? simti imbunatatire?

Da, nu mă mai doare atât de tare și băietul promise că la vizita următoare, introducem puțină alergare și sărituri. Pe 6 noiembrie, that is :grin:
Până atunci am introdus eu, câte 50 m alergare ușoară, cu noua mea potaie.

azi am facut intamplator inventarul tzoalelor sport. de unde aveam o singura pereche de incaltari sport si alea bune pt plimbari ocazionale, nu chiar pt sport si doar cateva tricouri, la randul lor mai mult casual decat sport, m-am trezit acum ca am: 3 perechi de colanti, 4 bustiere, 4 maiouri, 2 tricouri si 2 perechi de alergaretzi. simt ca o iau pe urma lui @Samoa :joy:

Ok, nimeni nu se mai torturează benevol, oCserv!
Well, I’m (almost) back in business! Primul antrenament (aproape) HIT. Am făcut săriturile la modul ușurel și burpees fără sărituri pe stepper.
Cum mă simt? Păi, aș fi venit acasă, în 4 labe, că-mi tremurau țurloaiele, zici că erau Jell-O!
Mâine mă duc iar. Demolez partea superioară a corpului, ca să zac întemeiat!

esti in grava eroare :smile: io inca ma torturez benevol si o fac cu drag si spor. bine, acu am o mica pauza ca sunt pe alt fus orar pt vreo 10 zile si sportul nu prea e intre prioritati, dar cand revin o sa prestez cu drag si spor :grin:

Bravo pt revenire :wink:
Io nu ma torturez, imi place major sa ma epuizez in nisipuri :slight_smile: am acelasi program eu, cu religiozitate…
ma pregatesc pt sambata sa rezist vreo 6 ore in miscare browniana…

Ma bucur ca suferim impreuna! Din spirit kamikaze, m-am programat la GRIT- Strength. Peste o ora si jumatate :rofl:

A fost mai mult decat criminal! Dar ce bine e sa nu te doara nimic, dupa antrenament!
Azi, rest day, maine forta, brate si spate, sambata buci, craci, core.

Va jur ca viata mi se pare foarte frumoasa, cand pot sa ma antrenez :smile:

Poate ca am exagerat sambata sau oi fi facut o miscare gresita, habar nu am dar ma doare spatele… pe principiul cui pe cui se scoate ma duc azi la meciuri si daca nu ma indrept sun la chiropractor maine :))

Baga niste yoga! Sunt programe pentru spate, absolut magice! :slight_smile:

mda, io cu yoga nu prea le am dar as incerca…
ma simt un pic stramba pe dreapta spate :grin: m-am tot stretchuit ieri . as fi stat un pic atarnata cu capul in jos dar nu am inversion table.

m-am razgandit si ma duc acum la chiropractor. M-am gandit ca totusi daca nu ma pot indrepta de tot cand stau in picioare nu e chiar bine

Nici eu nu le am cu yoga, dar mi-am promis să introduc măcar o oră pe săptămână.
Yoga for athletes, pentru început, că nu mă văd capabilă să aplic toate tehnicile alea, dintr-un foc.
Baftă, sper să te repare nea omul ăla!

Am fost la fizio. Suntem in grafic, merge din ce in ce mai bine. Am introdus alergare, 5 minute pe zi :joy: si sarituri, skater jump 2 x 10 si sarituri intr-un picior, cu aterizare moale, 2x 5/ picior. Peste o luna, am voie sa fac burpees cu saritura, nu cu mers peste stepper, ca acum.
Imi vine sa dansez de bucurie! :heart_eyes:

@Zambareata, esti ok?

M-a reparat omul! Am intrat indoita si am iesit dreapta :slight_smile: am jucat 2 ceasuri ca o gazela si azi m-am trezit pain free. Viata e frumoasa :slight_smile:

si tu esti pe calea cea buna vad ca, manc un iaurt in cinstea noastra ca-s la munca :))

Intr-o ora prima clasa de Crosstraining, dupa bulirea genunchiului!
Sper sa supravietuiesc, cu conditia mea de octogenara, sunt doar 45 min.
Mi-e frica! :blush:

Am fost, whooaaaaaaaa, ce misto e! Uitasem cat e de fain. Si m-am tinut de ceilalti, foarte rezonabil, tinand cont in ce stare ma aflu. Marti ma duc iar!

Bă băieți, sunt în mega formă! Bag antrenamente și mă bucur ca un țânc! Tare fain mai e, după ce te-ai schingiuit, bagi o saună, un duș, te ungi cu creme și te scurgi de oboseală :heart_eyes:

Mah neantrenatelor, numai eu vorbesc aici?
Ete, mă duc la Crosstraining, cum am promis. Și după aia, bag o saună și o să dormitez la noapte, ca un bebeluș!