Un pic de exerciţiu fizic

easy tiger :))
m-am zbuciumat aseara minunat, castigat toate meciurile mi-a priit tare. azi nu fac nimic ca merg la dinner la un resto italian. Maine back la buci si bulane :wink:

Haha, eu joi seara, tot la italian. Să-ți fie de bine și să ne zici ce era bun de mâncat, pe-acolo. Eu nu prea mor de poftă de paste. Osso buco aș vrea!

nici eu nu le am cu pastele dar la astia mananc fie GNOCCHI AL RAGU DI MANZO (Handmade potato gnocchi with Chianti braised short rib ragú) fie SCALOPPINE DI VITELLO AI FUNGHI.

Mai au si o caracatita la gratar care vara o iau obligatoriu :slight_smile: dar nu zic ba nici la osso bucco de-l pomenisi;)

:heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:

Neantrenata clar sunt - desi pogo-ul de Londra ma tine destul de fit. In schimb, dupa cum se vede, la diverse haleli…imediat apar :smile: :smile: Iar Chianti-ul ala mi se pare cheia :smile:

gata, ma uschesc repede de aici pana nu dati cu rosii.

cred ca e foarte potrivita para asta aci:

neantrenate zici? bine, m-ai prins! :grin:

cat m-am dat prin vacanta peste ocean facui o pauza de 2 sapt. in afara de faptul ca mi-a fost groaznic de greu de data asta sa imi revin la intoarcere dupa schimbarea de fus orar, desi la dus a fost perfect, cand am mers din nou la sala am zis ca m-a batut cineva. recunosc ca am carat echipamentul dupa mine degeaba si nu am calcat in salile de fitness ale hotelurilor in care am stat, dar am auzit despre ele ca aratau foarte bine :grinning: deci nu ma mir foarte tare ca am regresat.

am fost prima data la balet, apoi ziua urmatoare ceva antrenament la saltea, azi pauza. ma doar toate alea. partea nasoala e ca ma mai duc abia joi si apoi iar pauza pana marti.

nu stiu cum de esti tu, @Samoa, asa excitata de febra musculara si de dureri :joy:, dar mie jur ca imi vine sa ma las. esti masochista, altfel nu inteleg cum e posibil!

Febra musculara, e semnal ca ceva s-a intamplat in corp. Daca nu exista, inseamna ca am atins platou, antrenamentul nu mai solicita muschii, asa cum ar trebui.

Durerile nu-mi plac, deloc, febra musculara nu e durere, e confirmare :smiley:

am bagat asara o ora de buci bulane intensa, foc continuu. ma si mir ca azi nu mi-s indurerata

Nu mai ai buci, bulane, s-au topit? :joy:
Declar spasita ca am tras chiulul en gross de la sport.

sambata mi-a priit foarte tare, doar ca atata am fost de pumped ca nu am dormit …

Nu stiu ce a mesterit chiropractorul vineri, de fapt mi-a pus vreo 5 ace prin umar si pe langa si apoi l-a tapeuit mai zdravan decat o face fizioterapeuta. Cert este ca am servit si tras ca-n tinerete. Astfel, m-am rejuvenat si la creier …nici febra musculara nu am, nici spatele nu l-am deplasat…La vie est belle

Am fost la fizio, azi. Si ghici ce? Ma pot antrena ce vreau, cu conditia sa bag o zi pe saptamana exercitiile de recuperare, care de fapt, sunt de prevenire.
Ba, esti nebun? Pot sa alerg si sa sar si sa ma antrenez ce vreau eu si ma pot duce la balet.Ca sa sarbatoresc aceasta victorie, ma pun sa caut, cu atentie de chirurg, incaltari de trail running. Si va spun eu, ca nu e treaba usoara!
Ca tre sa fie buni si tre sa fie din Gore-Tex, ca nu cumpar de vara si iarna. Plus ca ma cam doare sa dau 200 € pe ei. Asa ca ma pun sa caut chilipiruri. Si sa vezi ce dureaza! O sa va zapacesc de cap!

N-am găsit! Adică, am găsit dar nu ce vreau eu, la prețul dorit de mine. Mai caut! Nu e grabă, până la primăvară, găsesc eu ceva…
Între timp, reintroducem ușurel, alergarea. Inițial, pase scurte de 10 -15, max 20 min. O dată, de două ori pe săptămână, pe asfalt și pietriș.
Pregătim încheieturile, cu antrenamente de flexibilitate, abia apoi schimbăm terenul, printre rădăcini și dâmburi. Abia aștept! Să fug prin pădure, singură!

Alergatul pe întuneric, pe vreme rece, e minunat!
Dacă ai echipament potrivit. Am alergat pe nițică ploaie. Și întuneric. Tare fain e, să poți face ce vrei, fără dureri!
Azi, Bodypump.

Iar am alergat în întuneric. Și ploaie. Am băgat și niște scări, ca să condimentăm puțin. Neavând încălțări waterproof, m-am fleșcăit teribil, la lăboanțe. Foarte neplăcut! Dar nu-mi vin mie alergăreții? Cât de mișto o să fie!

tot masochista si in noul an :joy:

scuze, da nu poci sa identific placerea de a alerga prin ploaie, intuneric si frig :persevere:

Nici eu, până n-o fac! Trust me, vremea rece e mișto, pentru alergat, ai mereu un pic de răcoare.
Ploaia, îmi place, o găsesc foarte cozy. Însă, dacă nu ai încălțări adecvate, cam sucks ass and balls! Și întunericul e mișto, e lume mai puțină, pe străzi, senzația de libertate e mai puternică.
Dacă elimini ploaia, poate faci o încercare, alergat seara, pe uscat.
Să-mi zici, după aia :grin:

eeeeuuuu? in Bucuresti??? :joy: :joy:

no thanks! :fearful:

mai mult de alergatul seara prin parc, si asta doar primavara tarziu si vara (adica cand e ziua lunga), nici nu ma gandesc!

Păi? De ce nu se poate?
Nu te râdea de ignoranța-mi, dar serios nu pricep de ce nu se poate.

pt ca e urat si am un sentiment de nesiguranta sa bantui prin parc in jurul lacului la alergat :grin:

nu zic ca e musai sa ma casapeasca careva, dar nu imi da mare siguranta paza din parc cat sa alerg in Bucuresti prin parcul gol.

cat despre ploaie, aici nici nu mai detaliez. e horor!!!

Păi tu crezi că eu fug prin parc? Pe întuneric? Mă crezi mai temerară decât sunt. Never!
Fug pe străzi, că deh la noi, ziua ține 7 ore, nu-mi då mâna să apar în statistici #metoo.
Prin parc, o să fug ziua, adică trail running și asta numai în weekend, până se mărește ziua.