Un pic de exerciţiu fizic

Am fost la alergat. 20 de minute, ca atat am putut, dupa o saptamana cu crize de gastrita. Dar am fugit cu viteza ceva mai mare decat de obicei. Maine, Bodypump si de duminica, incep programul Baby steps to 5K. Pana da caldura, ma vreau pe trail si eu am conditia fizica a unei octogenare, wtf?!!!

Tin musai, sa va recomand incaltarile mele, alea cu Gore Tex. Daca vreti incaltari stabile, pentru asfalt, pietris, poteci de padure, all year round, dati banii aia, ca n-o sa va para rau!

@Samoa eu nu stiu cum te antrenezi tu de nu conteaza instructorul, pe mine ma seaca treaba asta. azi am fost la un antrenament cu greutati, ala de ii zice power and tone. eh si nu era tipul la care merg de obicei ci un altul. ma rog, stiam ca nu va fi el.

nu mi-a placut frate. am zis, nu ma mai duc daca nu sunt instructori care imi plac. si pana acum e doar tipul cu care am mai facut greutati si circuit si tipa cu care am facut personal trainer si care face bossu, step si chestii mai pe aerobic. bine, si pe ea am capsa pusa ca mi se pare ca nu prea ii convine ca nu mi-am mai luat ore de personal trainer sau in tot cazul…ceva are, ca pare cam ofuscata cand ne intalnim. dar nah, asta pot trece cu vederea si ma pot antrena bine mersi la orele ei, ca doar nu tre sa o iau acasa.

Serios, nu mă afectează! Îmi fac programul și mă doare la bască. Pupăza aia de la Bootylicious, par example, e absolut 0. Nu carismă, nu interes în corectarea ălora mai nepricepuți, nu vitalitate…
Cu toate astea, în fiecare luni, sunt acolo. Antrenamentul e foarte bun, am nevoie de el, ora la care e, mi se potrivește perfect. Și atunci? Să mă împiedic de-un ciot?

Ba baieti, am bagat ieri un power walk, cu amica, 10 km. Foarte fain, la padure.
Dar batea un vant, inghetat, eu nu-mi luasem caciula si mi-au inghetat urechile, ca impletisem parul, ca nah, sa nu ma deranjeze.
Am ajuns acasa cu freza de Einstein, iesise tot parul ala mic, din pleata si nu aratam deloc demna de incredere, if you know what I mean! :crazy_face:
Azi ma duc la trista aia, cu Bootylicious, noroc ca e 30 min.
Lunea trecuta, i se vedeau sfarcurile (forma) foarte clar, prin tricou, spre bucuria unor baieti, care vin si ei la Bootylicious, sa mai vada si ei un cur incordat, alea- alea!

S-a distribuit soare si la noi ieri, temperaturi cu plus am stabilit ca o plimbare binefacatoare se impune plus brunch grupat cu amice intr-un local nordic cu mancare excelenta. Am iesit sprintena si zambitoare spre soare dar dupa doua colturi cand am cotit spre dreapta am calcat pe singurul patratel de gheata peste care n-a apucat caldura sa dea si intr-o fractiune de secunda, ca-n filmele cu Stan si Bran, mi-au zburat picioarele in fata si eu pe spate, cumva m-am rotit si am aterizat pe coapsa dreapta. M-a puhnit rasul desigur si apoi am vazut ca era un bolovan enorm in care cativa cm au lipsit sa dau cu tampla…Asadar, se cheama ca is norocoasa! Am celebrat cu Mimoze si am halit bine de bucurie, am umblat 8km si deh n-am putut dormi pe partea dreapta…azi ma duc in nisip ca-s mai in siguranta :))

:frowning:
Bine c-ai scapat cu atat, desi nu e deloc placut! Ce mila mi-e de tine! :worried:

am scapat ieftin! am pus Traumeel si nu m-am invinetit deloc. E doar durerea de la soc.
Azi cica 10cm zapada o sa cada…

Fusei la trista aia. Azi, era imbracata in turcoaz, cu incaltari Barbie pink si unghii la fel.
Si camel toe :joy::joy::joy:
Luna care vine, nu ma pot duce, ca am ora la cosmeticiana, lunea ailalta sunt la soare, numai bine, imi aerisesc creierul de ea!

ok, toate ca toate dar camel toe e beyond orice :dizzy_face:

Bai, eu sunt paranoica, port mereu pantaloni scurti peste leggins. Sa nu fie transparenti, sa nu se vada nush ce.
Mor cand vad fete cu legginsi de-aia cu butt crack si camel toe…Nu pricep! DE CE? :thinking:

io nu port pantaloni scurti peste dar nici nu iau transparenti etc

ioi ce bine a fost asara, din zapada sa sari in nisip, am muncit frumos si mi-a crescut spiritul :slight_smile:

Nici eu nu iau în sau nu cred că iau, dar mă simt mult mai bine, la deadlifts, sau squats, când stau bărbați în spatele meu și nu mi se uită în (pardon!) cur! Mă simt eu mai în siguranță, dacă știu sigur că nu există risc de a insinua anatomia :grin:

desigur cel mai important este sa te simti tu bine! depinde de activitate si de conjuctura oricum

ia uite cum se adapteaza lumea la conditii vitrege, inventeaza snow yoga :smiley::

10 puncte pentru ei!
Așa sunt și suedezii, înțeleg că dacă e să aștepți vreme bună, nu mai faci nimic

Am fost la alergat, juma de ora, pe o vreme absolut imputita! Si desi am echipament serios, pentru conditii de-astea, tot m-am intrebat “ce dracu caut eu afara, pe mizeria asta de vreme? De ce nu stau eu si beau un ceai si ma uit la un film, in loc sa-mi congelez turloaiele, in lapovita?”. Si in inteligenta-mi, am decis sa alerg pe o ruta total necunoscuta. Care s-a dovedit a fi la deal. Numai la deal! :cold_sweat:
FML!

Omul cand nu are de lucru , își face :)) pe mine nu ma prinde nimeni pe frig si ploaie la alergat

Dar ma simt asa fain, dupa experienta asta :grin:
De fapt, daca nu mi-as fi spalat pletele, as fi mers si la sala, dar asa, o sa bag niste yoga-stretching acasa si declar activitatea sportiva, suficienta, pe ziua de azi.

Nu prea esti pe craca ta, fata draga :joy: