Un pic de exerciţiu fizic

Asa mi-am zis si eu, cand ma bateau ploile si ninsorile, in ochi, azi!
Si putinii oameni, de pe strada, se uitau lung la mine, cum alergam eu ca o atleta si nici macar o furtuna de zapada, nu ma oprea! :laughing::laughing::laughing:
Bai, fara gluma, cred ca aratam destul de deprimant, alergand pe dealul ala, care nu se mai termina, batuta de vant si apa amestecata cu gheata!
Si totusi, undeva, intr-un cotlon de creier, e o victorie a mea, asupra mea, nu antrenamentul in sine, care e o bagatela,ci altceva, care nu stiu exact ce e, ca doar nu-s psiholog!

Sunt -3 grade. Ies la alergat.

Iar v-ati lasat de sport. Nu-i nimic, tin eu steagul.
Ieri Bodypump si niste kilometri pe jos, prin oras.
Azi e zi de alergat. Iar sunt -3 grade. O placere!

fata, sa iti fie rusine ca tot repeti cu lasatul de sport. rusine, rusine, rusine! de 3 ori rusine! :rage:

luni - circuit
marti - chestia aia care seamana cu bodypump-ul tau
joi - pilates si chestia aia (adica doua ore, sa ne intelegem)
sambata - chestia aia, again!

voiam sa merg si la step sau bosu intr-una din zile, dar nu am avut timp.

hai pa, ca ma nervezi!

@Samoa, te antrenezi prin tarile calde? :grin:

Evident! Programul nostru e cam așa : deșteptarea, antrenament, dejun, plajă, prânz, antrenament, cină și plimbare.
Am băgat și două ture de trail running, acum plecăm în excursie, pe coclauri. Tare fain, să alergi în pantaloni scurți
Din păcate, marți revenim la 0 grade! :hushed:

Azi am fost la Bodypump, doamne ce fain e sa fii la “tine acasa”, sa te simti cumva stapan. La hotel, in Tenerife, sala era absolut minuscula, lipsea echipament, o banda de-aia de alergat, s-a stricat, asa a ramas cat am stat noi acolo. Inteleg ca nu antrenamentul e ideea de baza in hotelurile alea, insa, daca imi spune pe site ca au sala echipata, asa ma astept sa fie, nu juma de sala, cu nitel echipament. Urmeaza sa le trimit feedback, in seara asta, sa te tii, ca-s furibunda!
No, de ciuda, am mai pus doua kile pe bara, ca tare mi-era dor, sa am greutati multe, sa pun daca vreau, cate vreau.

Mie imi plac acesti leggings: https://goo.gl/images/YfnnEH

Da, pentru yoga, sau alte activitati ceva mai linistite. Pentru ce fac eu, nojitele alea, mai mult incurca :smile:

Hahaha. Din pacate nu am vazut in Romania, si m-am saturat sa iau haine pe neprobate si sa nu-mi vina.

Aici sunt cam peste tot, sau in orice caz erau. Avea o tipa, din grupul meu de balet, din pacate, din material nepotrivit,adica bumbac. Gri soarece, erau.
Transpira in zona inghinala si se vedeau doua stampile de culoare mai inchisa, unde se uneau cracii cu trupul.
Not like! :-1:

Daca nu gasesti de-aia si te temi sa cumperi online, poate unii faini, capri, te-ar aranja?

Am leggins sa imi pun si in cap😀. Voiam din aia de balerina dar ai dreptate, nu sunt utili, eu nu ma duc la sala. Astept primavara ca sa o iau din loc la alergat.

Utili, sau nu… asta e relativ. Puteau fi utili de fâț-fâț puțin casă. Adică erau necesari :wink:
Bagă sprint, că tare fain mai e!

Stai sa se incalzeasca un pic si vin.

esti incorigibila :joy:

Ci taci, că n-am cumpărat nicio batistă!
Am promis! Gagicu mi-a cumpărat leggings de fugă, pe ger. Și niște nădragi foarte confortabili de stat prin casă.

Dar admit, am un talent unic, conving și-un afacerist evreu, că flecuștețele pe care dau eu banii, sunt atât de necesare, încât lumea se oprește din evoluție, dacă nu le cumpăr! Din nefericire, nu e o calitate…

v-am mai zis ca nu stiu sa inot? :grin: ei bine, daca nu v-am zis, va zic acum: NU STIU SA INOT!

azi am fost la o ora de antrenament cu greutati (power&tone) si la una de cardio (step mix). si pt ca sunt “home alone” azi, pt ca m-a facut praf saptamana asta si m-a tinut ocupata pana in dinti, de nu am avut timp nici de sport, nici de nimic si pt ca, asa cum va zisei, NU STIU SA INOT … mi-am luat o lectie de inot! ta na na na :joy: :joy:

va tin la curent! :smile:

UPDATE: o sa invat sa inot! nu sunt pierduta! :joy:

mi-am luat 4 sedinte pt inceput :grin:

m-am prins repede cum e cu respiratul si am facut 6 bazine semiolimpice, cu pluta (EVIDENT!!!): 4 pe fata si doua pe spate! miercuri seara ma duc iar :star_struck:

Si eu tot ca adult am invatat, adica la 36 de ani, asta in caz ca te simteai singura, in ciudatenia ta :smile:
Succes si energie, iti doresc!

Eu nici acum nu stiu.