Un pic de exerciţiu fizic

Nu exista Decathlon in Irlanda din pacate. Avem Intersport si o gramada de alte magazine mai mici.

Sportsdirect?

Nu te arunca la echipamente deștepte, până nu ai trecut de nivelul începător verde.
Eu am reintrat în sală, cu colanți capri, de la HM, din bumbac și un tricou, tot din bumbac. Încălțări aveam de alergareț.
Dacă vrei să te iei de alergat în paralel cu sala (idee care mi se pare minunată), începe cu yoga și caută exerciții de întărire a picioarelor.
Nu alerga din prima. Fie începi cu power walks și pregătești mușchii, plămânii și inima pentru ce va să vie, vreo 3-4 săptămâni, de 3 ori pe săptămână, fie intervale scurte. Alergat 30 sec, mers rapid, 1 min și tot așa.

iete, io fix asa facui. cu diferenta ca avusei tzoale de la decathlon, care de bine de rau au fost chiar misto. ma mai bate gandul uneori sa imi iau ceva tinute de calitate, da tot nu mi se pare justificat sa dau pe o pereche de colanti nike cat dau pe o tinuta intreaga de la decathlon. nu ma simt chiar atat de sportiva :joy:

Azi aveam inot, dar ori am avut o zi proasta, ori dau de vreo usoara raceala, cert e ca imi era tare nasol si nu ma simteam deloc in forma, asa ca am zis ca mai bine stau in banc mea si ma duc cand sunt fresh.

Mai bine!
Eu constat că alergatul în creierii nopții, mă anihilează complet, seara.
And I like it!

Ma simt nitel vinovata. Adica nah, io am nevoie de niste rezultate, adica kg in minus, si mi se pare ca bat pasul pe loc grav de tot. bine, acu nu te gandi ca ma dau suncile pe afara, dar nu se intampla ce vreau eu, cand vreau eu, si o raceala e ce m-ar irita mai mult. Sper ca maine sa fiu bine.

Ah, nu va zisei ca io am si acasa o salteluta, doua perechi de gantere si o sa imi iau si un kettlebell :smile:

Păi, kilele puține, dispar cel mai greu. Dacă nu reușești să scapi de ele în 2-3 luni, redu din porții, e posibil să mănânci mai mult decât arzi (chiar portii relativ mici, pot avea jdemii de calorii acolo, par example branzulica)
Și eu am salteluță, 17 kile de kettlebell, benzi de rezistență și alte accesorii. Pentru zilele in care sala iese din discutie din varii motive.
Back-up plan :smiley:

Kettlebell primit cadó, de la amica

Ce misto e, ca e reglabil. Da, cre ca asa ceva vreau.

Intre timp aflai ce am avut ieri. O minunata toxi infectie alimentara. Azi sunt plina de bube pe piept, dar nu imi mai e rau :joy:

:scream:
N-am avut niciodata, nu stiu cum e. dar iti doresc insanatosire maxima si grabnica!

Ketlebell-ul e de vis, lucrezi tot corpul cu el. Si nu ocupa nici spatiu.

ah…e simplu: mi-e rau, eventual vomit (dupa caz), dupa care ma umplu de bube :smiley:
Dar eu nu sunt referinta, ca eu pe de o parte mananc orice tampenie cat timp nu misca si pe de alta parte sunt f sensibila, ca am foarte usor astfel de reactii de la chestii cat de putin alterate, ca doar nu crezi ca mananc ceva ce pute a stricat.

soro imi place kettlebellul tau, dar e scump rau din cate vaz. nu dau atata banet. cre ca imi iau doua de 4 si una de 8 pt inceput. Poate cand ma fac si io mai mare imi mai cumpar una de 12. ocupa mai mult spatiu, da nu dau o avere pe asa ceva.

Nu stiu cat costa, nu m-am uitat.
Si eu tot ca tine, mananc tot ce se numeste mancare, mai putin miel, pe care il detest. In farfurie, that is, ca alfel mi-s dragi mieii, frumosii de ei.
Esti tu mai sensibila, inteleg, am avut un fost, care a ajuns la spital, dupa ce-a mancat maioneza, care a stat vreo ora, afara din frigider. Mancasem si eu si n-am avut nimic.

fusai asara la BB si am exagerat cu hip thrusts si deadlifts, squats, lounges etc
azi in nisip 2 ore yay

am acasa mat, rol- foarte important, benzi, coarda, niscaiva greutati. Nu am o relatie de prietenie cu kettlebells, nu stiu ce am cu ele :laughing:
asa ceva am:

Aha, ustensile trigger point și masaj. Are fata și sunt de bază! Tare fain, ăla roșu, al tău :heart_eyes:

e mov cu negru al meu dar foarte asemanator cu ala din poza. face treaba! plus o minge lacrosse cu care m-a invatat fizioterapeuta sa ma presez prin jurul umarului si fara de care nu mai pot!

din astea nu am. nu prea stiu la ce servesc. dar kettlebell musai sa imi achizitionez.

Masezi muschii, greu munciti.
Doare, mai ales daca ai febra musculara, dar e tare fain,dupa aia.

azi am sa ma rolui prelungit…
Saptamana asta am sa adun 11-12 ore de miscare. Sunt multumita

Eu întâi am de alergat, apoi roll.
Și e un frig :confounded:

Update: am alergat, a fost ok-ish, dar nici pe departe cum ar trebui sa fie. Asta e, un antrenament slab. Oricum, mai bun decat niciunul. Maine, poimaine, o sa fie mai bine.