Un pic de exerciţiu fizic

Da, pai cred ca asa o sa fac ca s-au anuntat temperaturi f scazute saptamana asta si nu vreau sa ma dau viteaza aiurea.

Am fost la buci și craci, cu vocsâta. Azi a etalat, sfârcuri, prin bustieră și tricou, sâni, prin decolteu și camel-toe. Avea leggings nude.
E sublimă, vă spun! :mask:

hahaha in curand iei antivomitive inainte de clasa :slight_smile: emetiral sau cum ii zicea :laughing:
miercurea e ziua mea de buci & bulane, desi alergatul/squats si fandari in nisip sunt BB pe steroizi oricum

Vinde un nene pe olx doua din astea, cu 70 de lei bucata, nou-noute. In sfarsit am gasit si eu rostul olx-ului. Alea mele sunt daca le mai are :smiley:

625C72C2-C108-452F-BA64-206ACC349280

Joi aproape sigur ma sportuiesc :grin:. In functie de ora la care ajung, ma duc fie la step, fie la power and tone. Pana la sf saptamanii sper sa procur si kettlebellul. Nu e mare, e de 7,5 kg/buc, dar pt mine e de ajuns.

Eu am Bodypump azi. Si la ora asta, sunt foarte obosita si nu m-as duce deloc, dar o sa-mi tarasc puturosenia de tartita, pana la sala si odata ajunsa acolo, ma patrunde spiritul atletic :smiley:

Am fost, mai bine nu mă duceam! A fost greu, mi se cam tăia respirația, am și amețit de câteva ori (mai ales după exercițiile de spate, unde pulsul crește considerabil). Am o porcărie de virus în corp, care nu e suficient de puternic, ca să mă ardă răceala, dar nici corpul nu-l dovedește și umblu așa, nici cal nici măgar. Mâine alerg, ori mă rupe, ori mă fac bine! :grimacing:

Io am abandonat planul ca am simtit ca inca sunt racita. Imi pare rau ca te-ai simtit naspa. Azi am mai stat pe afara, ma cam doare si gatul. Am zis ca nu se face gaura in cer ca nu ma duc eu o sapt la sala sau cat o fi. Mai alea ca data trecuta, cand abia incepea raceala, am simtit fix ce zici tu acilea.

Va doresc sa va faceti bine cat mai repede dar recomand repaus si lichide calde cat mai multe. Ceaiuri de ghimbir proaspat cu lamaie si miere, supe, freshuri de portocale si grapefruit.

Si curcuma mai in tot ce mancati.

eu am bagat un sodou si inainte de culcare mai bag un coldrex. am continuat si cu vitamina C cum iau de cand s-a racit vremea. in fine, cum zice si Sam, nu sunt la pat sa zac, dar nici maxim de confortabil nu ma simt. si in orice caz, precis nu rezist daca ma bag la sport.

Mda, am fost fericită când antrenamentul s-a încheiat. Am venit acasă, cu picioare nesigure, am mâncat un castron cu fasole și cârnați și gogoșari la oțet, apoi trei pingele, de pită cu unt și o cana mare, de cacao cu lapte! Acum stau în scutece, la căldură.

mie imi place mult asta si e asa simplu de facut!

L-am făcut și eu până acum vreo 2 ani, cred. L-am recomandat și amicilor, unul a devenit fan și mereu îmi trimite poze și mesaje de recunoștință, când e beteag și folosește amestecul.
E bun, da! O să fac mâine, bine că mi-ai amintit! :+1::+1:

sper ca sunteti mai bine si va odihniti grupa mare!
Am o febra musculara la abdomen de nici sa rid nu pot…de la captain’s chair mi se trage

Bine sunt, tocmai am fost la alergat si a fost foarte bine. Incredibil si nesperat de bine. Si padurea goala, numai eu si-atat.
La prima ora, m-am trezit cu 28 de zile, e posibil ca letargia aia, sa fi fost din cauza asta, nu stiu.
Cert e, ca am alergat foarte misto, acum am dureri in zonele conectate la procesul lunar.
Shit!

azi fac o incercare cu power and tone si step. daca nu ma tin puterile pana la finalul celor doua ore, ies din ora si gata. nu tin musai sa imi dau obstescul sfarsit pe acolo.

rau nu imi mai e. imi curge putin nasul, dar nimic care sa imi cauzeze probleme si mai tusesc usor, dar rar. acum ma gandesc ca nu o fi nevoie sa stau pana nu mai am nici cea mai mica urma de raceala.

Sper că ți-a ieșit figura!
Am fost la Bodypump. Foarte fain, muzică nouă, exerciții noi. Avem spre sfârșitul antrenamentului, un exercițiu cu lounges, squats, lounges pulse, squats pulse șamd. Dacă te țin țurloaiele, faci toate astea, în timp ce ții o greutate de 2,5 sau 5 kg, într-o mână. Eu am una de 5, că-s a dracului!
Ăla e mereu foarte solicitant ,dar acum l-au făcut KILLER!!
Băi, dar doare, ceva de groază!
Dar e foarte fain, după!

A mers. Bine, stiind ca nu am mai fost de o sapt si ca vreau sa stau la doua ore mi-am luat bara de 5 kg si gantere de 1.5 kg. Nu voiam sa lesin din prima.
Apoi la step a mers mai greu, dar a mers.

Aha. Nu știu ce exerciții aveți voi acolo și înțeleg că o iei ușurel.
În momentul de față, am așa:
Picioare- 25 kg
Piept- 15 kg
Spate- 20 kg
Triceps- 15 kg
Biceps-12 jg
Umeri-12 kg
Lounges- 5 kg
Core- 10 kg

Când eram în formă maximă, aveam 30 kg la picioare :pensive:
Dar lasă că-mi revin eu!!

Ti-am zis, m-am uitat ce e ala pe care il faci tu si tot aia e si asta. Doar ca eu nu ma joc cu mai mult de 12 kg pt niciuna dintre componente :smile: