Un pic de exerciţiu fizic

Miștoooooo! Bravo! :+1::+1:
5,5 km și trei ture sus și jos aici:

Hai ca ma bag si eu saptamana viitoare la scarile din bloc,dupa ce alerg. Tot aman sa fac flotari in casa, am nevoie de muschi la maini, intre timp am calcat haine.

Sapt asta (daca nu o iau razna din nou planetele), intentionez sa ajung zilnic la sala. In parc inca nu am iesit. Ma incearca un puternic dezgust fata de muritorii cu care as imparti parcul. Mi se pare ca sunt din ce in ce mai nesimtiti frate. Ce ramane in urma hoardei in parc este ceva ingrozitor. Nu mai suport sa vad lumea aruncand cu nonsalanta gunoiul din mana pe spatiul verde sau chiar pe aleea din jurul lacului, pe care eu alerg. Si cel mai trist e ca vad asta inclusiv la femei cu copiii dupa ele. Si nu pot decat sa ma uit cu scarba la plozii aia gandindu-ma ca astia o sa devina fix ca ingalatele din care se trag.

Va invidiez maxim ca aveti unde alerga fara sa vi se faca lehamite de cei care va inconjoara.

Naspa! :no_mouth:
Mi se pare ciudat, prin Sibiu era totusi curat, in parcuri. S-a magarit lumea? Credeam ca lucrurile se imbunatatesc…

Acum cateva zile eram intr-o masina cu alte doua persoane (barbati). Din masina din fata a zburat un Pet. Cei din masina in care eram…claxoane, batut obrazul, o injuratura in depasire si trecut mai departe. Masina cu nesimtiti a depasit si in depasire a mai aruncat spre masina noastra un Pet. Asa…in bataie de joc, uite ca arunc daca am chef.

Ma rog, continuarea putea fi nasoala, dar s-a lasat doar cu oprit in mijlocul drumului si imbrancituri.

PS: la volan era o femeie si in dreapta un cocalar nesimtit.

PS2: o sa va fac niste poze zilele astea.

:astonished::astonished::astonished::astonished::astonished:
Vai de mine, ce căcați de oameni! Nu se dau amenzi, pentru așa ceva?

Nu…

Ăhm… ok…?! :disappointed:
Și bănuiesc că perspectiva de-a muri îngropați în plastic, nu înspăimântă pe nimeni… Foarte trist!

Pe mine si probabil pe inca cativa fraieri. O sa va arat pozele zilele astea, ca sa va minunati si voi.

Pana va arat io pozele, va puteti “delecta” cu video din articolul asta:

Altfel, cand nu e populat, locul este chiar dragut si ingrijit si reprezinta o atractie pt formele de viata din toate sectoarele Bucurestiului.

PS: locul in care alerg eu este in imediata vecinatate

VAI DE MINE!!! :nauseated_face:
Meri la sala si alearga pe banda, soro!

Azi am facut o plimbare si o sa bag 30 min Flex (mobilitate). O iau usurel, ca iar imi vine sa bag ca dementa, iar ma captusesc cu ceva.
Maine, Bodypump.

Ma dusai asara dupa pauza si m-am destrabalat 4 ore in nisip, acu ma dor toate cele dar imi cam place sa ma simt vie :grin:

Si eu ma bucur ca esti vie si activa! :wink:

Doar cand am plecat de-acolo am iesit in ninsoare uda si masina era acoperita cu o pisoarca alba de mi-a venit sa iau iarasi avionul spre primavara… ne promit astia weekend cu temperaturi peste 10 grade…pana atunci maine la ora de buci si bulane si cred ca joi ma programez la fizio sa imi mai rasfete umarul putin…
Abia astept sa pot si sa ies pe trailul meu din padurice

Si io am tot buci si bulane, maine. O sa ma gandesc la suferinta ta, ca s-o fac mai usoara pe-a mea! :wink:

Pai ca te-ai mutat de la Pitzi aia roza, eu intotdeauna am avut Miercurea. Acum suntem la unison :grin:
Mie-mi place foarte tare si de trainerita care o tine si clasa. Se facura 3 ani de cand o tine, ma speriasem ca o pierd la un moment dat ca a mutat locatia, dar m-am mutat si eu cu ea si iaca asa clasa de BB este parte integranta din viata mea :upside_down_face:

Vocsâta a fost o solutie temporara. Eu am avut clasa asta, vreo 2 ani, martea, dar tipa care o tinea, a intrat in concediu de mamica. A revenit acum, dar a schimbat ziua, acum avem miercuri.

Am pus 3 kile pe bara, la exercitiile de piept! Whoaaaa… ma simt ca Hulk!
La restul, n-am pus nimic, sunt prea gaina, mi-a fost frica. Instructorul a zis sa am doua bari, sambata, una cu mai mult si alta cu mai putin, sa vad daca pot :grin:

O amica care a venit in vizita acum cativa ani, imi zicea ca au omorat-o scarile de la mine din casa, si asta doar dupa cateva zile, eu ce sa mai zic ca le fac de ani de zile, ce-i drept le urc cu atentie, nu in viteza ca @Samoa.
@Travelerista Felicitari Ninei pentru reusita!

Foarte ciudat, nu am febra musculara aproape deloc. Adica asa, un piiiic, ca o idee. Asta inseamna ca musai tre sa mai adaug niste kile, ca altfel e plateau si ciuciu progres.
Însă după buci și craci, m-a luat durerea de șale!:astonished:
Nu știu dacă mă îndrept spre alea 28 de zile, sau am făcut ceva greșit.
Tre să bag niște yoga, să mă refac. Fuck!