Un pic de exerciţiu fizic

atentie cu salele alea!
Am prestat o ora de BB la foc continuu, pfuai ce energizata am plecat de-acolo, am ajuns acasa si-am spalat doua masini de boarfe plus schimbat/spalat patul :grin:
Cred ca asa tare i-am dus dorul ca nimic nu mi s-a parut groaznic desi curgeau apele pe mine :slight_smile:

A trecut. Cel mai probabil a fost o miscare gresita, a trecut, peste noapte.
Dar m-a luat genunchiul. Tot ala, de anul trecut :disappointed:
Numai ca nu e in acelasi punct si nu ma doare la mers, ci cand fac genuflexiuni, lunges si daca stau cu piciorul indoit. Durerea, e de data asta, chiar sub menisc, in centru.
Fizioterapeutul (am vb la tel), m-a sfatuit sa nu fac miscarile care imi provoaca durere, dar sa incerc totusi sa alerg. Ma vad cu el pe 30/4 la ora 8.
FML!

of of tineretile astea… multa bafta sa se faca bine rapid!!

Is ca am poza d-asara, va fac dedicație LOL si Abia astept azi dupa munca sa îmi răsfețe fătuca fizio umărul prea uzat

Pfoai ce misto esti si ce pofta imi faci de fieratanii! :+1:

Am venit acasa pe jos, gunuchiul nu mai doare deloc! :astonished:
It’s a miracle! :pray:

Azi ma duc la fitness. Nu am chef de nicio ora anume. O sa bag vreo 20 de minute de alergare si vreo 40 de tras de diverse, ca tot am invatat, si apoi ma tirez acasa.

Eu mi-am tras leggins-ii de alergat (am unii noi :grin: ) si shortul peste,dupa modelul Superman si ies la alergat.
Cu okelarii de libelula sa nu ma orbeasca soarele asta! :sunglasses:

Go get them, superwoman :muscle: !
LE da-ne si poza :wink:

Ete, de poza n-am stiut ca vreti, da’ cine sa-mi faca? Io-s lonesome runner sis, alerg cu companie, pentru ca respectivii se alipesc, ca provinciile sarace, la tara muma. Daca am de ales, prefer singura, in pacea mea interioara. Tura aviatoare, cand alerg cu companie, daca nu uit!
Am bagat 5 km si a fost greu. Si cald. Si prea multa lume, in parc.
PMS alert!

ei, pui pe timer telef pe o craca si iti trage poza :slight_smile: si mie singura imi place prin padurice
eu am fost si am halit un vagon de somon ca eram in pofte maxime, coreeanca cum m-a vazut a zis ca am lipsit 3 saptamani :))) si de-acu o sa numar minutele pana plec la fizio

Sunt 0 la selfies.
Ieri am fost la nițel hiking cu amicele, 2 ore, nimica toată, dar a fost fain.
Azi, Bodypump, +2kg la exercițiile de spate. Foarte mișto a fost.
Trail running, peste o oră și jumătate. După aia, mă joc toată seara.

10 km de trail adevarat. Pe potecute mici, pline de radacini, prin namol, mai mult de jumatate din traseu, la deal. O ora jumate ne-a luat. Am incheiat cu 5 km power walk (cool down). Doamne, cat de fain a fost!
Peisajul de poveste, pasarile cantand, apa curgand si tu alergi si razi ca nebuna, ca ai exces de endorfine.

Am alergat 6.7km in parc, si inca 2km pana acasa ca am uitat ca la 1 am o intalnire.

Am alergat 5,5. Era soare și frig, un vânt înghețat, de m-a luat ciuda, că am ieșit afară :rage:

nu m-am dus prin padure ca e inca noroios dar am umblat hotarat si sambata si duminica cate 7km, m-am incarcat cu caldura si vitamina D si am admirat brandusele si toporasii iviti timid cu fata la soare.

m-au sunat australienii aia cu f45 si saptamana viitoare ma pot duce pe gratis la oricate clase ma tine fizicul. Nu au deschis langa casa , dar au una deschisa mai langa servici. cel mai convenabil ar fi sa merg dimineata de la 6 dar sa-mi conving creierul sa dealuie cu asta e o treaba grea :sweat_smile:

LE, ei hai ca nu o sa imi sochez creierul inca, in saptamana asta de proba ma duc la pranz doua sau trei zile :wink:

Haha, ce simpatica esti, cum ai gasit solutie! :wink:
Eu am fost la buci si craci, cu…VOCSÂTA! She’s back!
Avea leggins magenta. Camel toe included :grin:

Mi-o si imaginez asa ca si Peg din Married with Children :sweat_smile:

pai martea de exemplu e imposibil sa ma scol la 5 ca luni seara am meciuri si ajung tarziu si pompata nu ma pot culca inainte de miezul noptii

Azi am programat Bodypump. Ma simt ca un dos, de lingura, asa ca nu cred ca se va intampla. In cel mai fericit caz, bag 16 min de Tabata si pa!

Azi zacut pe motiv de vertij puternic, aproape de lesin. Sport extrem, or what?