Un pic de exerciţiu fizic

:fearful:
De la ce ai tu vertijurile alea?
Io zacut pe motiv de 28 de zile, adica lucrat de-acasa ca sa-mi fac viata mai usoara.

Eu am prestat 2 ore intense de nisip, transpirat en-gros pfuai ce bine a fost… mi-am simtit genunchii la sfarsit… o fi semn de Bătrânețe?! Poate caut sa iau niste cartilagiu de rechin ceva

v-ati revenit sau tot slabite sunteti?
@Travelerista au angajat ai tai copila pt orele de yoga, adica sa ii dea si un banut?

Eu am in plan alergat, azi. deocamdata muncesc! :roll_eyes:
Cartilagiu de rechin nu stiu daca ajuta, nu exista suficiente studii care sa confirme eficienta. Si eu as lua, ceva, orice, numai sa fiu sigura ca n-o sa am probleme!

mda cica ala ajuta la altele si ca singura combinatie de incercat ar fi glucosamine/chondroitin

Azi prestez BB class dar am sa fac squats, lounges etc cu greutate mai mica

Iau eu asa ceva. E ok.

din care iei, ce dozaj? merci

De regula, glucozamina se ia minim 1500 mg si condroitinia cam 1200 mg. Eu iau Proenzi de la walmark, care mai are si ceva colagen si ceva vit c. Au produse in care doza asta de glucozamina e in 2 tablete, produse in care e in 3 tablete. Condroitina e mai putina decat teoria (probabil sunt luate in calcul ceva efecte sinergice).

La mine chiar ajuta.

Hai sa va pun poza de pitzi :joy:

Nu va faceti griji, nu am facut-o pt pus pe Fb ci pt ca voiam sa vad cum arata, ca imi era frica sa indoi mana :joy:

multumesc, am sa verific la walmark.

Ce ai patit de te-ai legat la IV??

Haolica!! Ce ai patit cumatra?! :astonished:

Ce ai patit?!? Sper ca nu e grav!

Am in frigider un flacon cu astea doua, plus MSM si acid hialuronic. Le-am bagat anul trecut in cos pe iherb dar nu m-am agatat de ele. Vad ca si ei recomanda 1500 glucosamina si 1200 chondroitin. Tre sa ma iau de ele, de cateva zile ma cam dor gleznele.

Nu va zisei ca … vertij? Apoi la mine, treaba e treaba, lesin, nu ma joc! :joy:

Shit, ce nasol :frowning:
Bine mah, dar de la ce, vertijul ala? Nu se poate face nimic, sa te scapi de el, definitiv?
Biata de tine!

Pe mine m-a luat lesinul numai cand ti-am vazut tie poza. Am avut multe episoade de genul asta si chiar vreo doua salvari chemate prin Barcelona. La perfuzii inca nu am reusit sa ajung :disappointed_relieved::disappointed_relieved:

Dar la mine nu e cu vertijuri…sau dracu stie, pentru ca oricum in momentul in care ma ia raul si lesinul, se invarte tot si nu mai pot sta pe picioare.

Cum esti? Ti-ai mai revenit? :kissing_heart::kissing_heart: La doctor ce ti-au zis?

Numărul meu, pentru 7 mai.
Wehhehehe, abia astept!

Vinerea asta, ca tipul a fost in concediu.
Sambata alearga copilu’ juma de maraton, de-abia asteapta :roll_eyes:

foarte frumos! ii dorim maxim succes si la yoga si la half marathon! Run Forrest, run! :muscle:

Am prestat ieri cu maxim entuziasm ora de BB, chiar cu genunchii obositi…Mi-am comandat Proenzi® intensive dar mai dureaza pana ajunge ca in tara asta nu se exista inca.

@Sam ce aproape esti de race!

Succes copilului, @Travelerista, sa ia timp bun si sa-i fie bine!

@Zambareata, da, dar asta e un pui mic. Apoi mai e una på 4 iunie si la aia particip.
Insa, tot efortul asta, e de fapt pregatire pentru icebug experience. 75 km trail, in 3 zile! No, aia abia astept!

pai asa trebuie cateva mici, in urcare pe Gaus :wink: si sa ajungi in picul maxim la ala de 75!!! foarte tare!