Un pic de exerciţiu fizic

Sunt foarte fit, reiese.
Când stăteam degeaba, ieri

La alergat, ieri

Și la alergat azi

44??? esti aproape de Phelps care avea 40!!!:muscle:

du-te la Olimpiada:wink:

Queen, cum mai esti?

Va multumesc pt preocupare :slight_smile: Azi am fost ceva mai bine ca ieri si infinit mai bine ca alaltaieri. Sport nu se pune problema sa fac ca inca nu tin drumul drept :neutral_face:

Am intrat pe betaserc pt o luna si sper sa se instaleze mai repede efectul terapeutic ca ma simt super neajutorata.

Multa sanatate! sa te refaci in viteza si temeinic…

Recuperare grabnică, @Queen!
Și recuperarea, tot un sport e. Nu-ți face griji, n-o să-ți pierzi condiția, total, într-o lună!

Ma rog…sunt cam dezamagita de perspectiva pierderii conditiei fizice. Dar nah, avand in vedere ca urmeaza si delegatia in Asia am zis sa nu imi fortez norocul sa vad daca crap pe acolo.

Queen, si la spital nu ti-a admirat nimeni tenul? Daca te dai cu TO, plus hidratare pe vena, ceva mai bun nu exista :grinning:. Sa te faci bine cat mai repede!

Am intrat pe mana unui asistent si a unui medic. Personalul medical care m-a luat in primire a fost de genul masculin. Nu cre ca mi-au remarcat tenul. Cel mult lividitatea :joy:

Am comandat Proenzi de pe amazon. Cand ma uit acu, a fost trimis…din Romania cu Posta romana! good luck to me…

Bodypump, un brunch gigantic și un micro somn de amiază, 5 minute, că apoi a sunat telefonul. Așa că acum bag o cafea și multă apă și mă carabanesc la pădure, să-mi fac tura de trail.
Și după aia, o să am o seară de lene. Abia aștept!

Ieri 7 km trail, azi 5 km în parc. Cred că în curând începe ploaia, mă felicit că mi-am târât târtița la aer. Acum o să-mi fac înghețată de banane, cu ananas, căpșuni și fructe de pădure. Și mă hodin.

Ieri 6 ore nisipoase, azi pauza binemeritata.

:astonished: 6 ore? Ce-ai mâncat la micul dejun? TNT?

@Travelerista, cum îi fu copilului la half marathon?

Eu sunt f trista. Nu pot decat sa ma uit la voi. Nu am curaj sa ma duc la sala pt ca vineri plec in delegatie pt 10 zile si ar fi un moment ffff prost sa ma faultez, sa lesin iar sau cine stie ce minune sa fac, avand in vedere ca nu am facut inca nici testele pt urechea interna, nici rmn :disappointed_relieved:

Adica ma rog…eu curaj as avea cand am impresia ca ma simt mult mai bine, dar nu sunt lasata :neutral_face:

Lasă că mai bine te refaci complet, ca să nu dai chix mai încolo!
Și ți-am zis, recuperarea, e parte din antrenament, așa că șezi matale blând și te hodină, că nu-ți curg șuncile și nici nu gâfâi când te miști!

Cum devine asta soro? Pai sapt asta nu fusei decat luni, o sa mai lipsesc inca doua sapt, deci se fac 3 sapt.

Cand m-oi duce din nou, estimez ca o sa vreau sa ma las instantaneu :sob:

Foarte bine, sar’na de intrebare, a iesit a 157-a dintre toti si a 80-a la grupa ei de varsta (sub 30, deci cea mai tare), alergatul nefiind punctul ei forte.

Bravo ei! Nu timpul e relevant ci faptul ca a facut chestia asta, au atat mai mult cu cat alergatul nu e punctul ei forte!

@Queen, o sa ai febra musculara, dar iti revii rapid. Daca nu esti pe deplin refacuta, te antrenezi o saptamana si dupa aia stai pe bara, 5, in loc de 3.
Si n-o sa te lasi, eu am revenit dupa 6 luni, iti imaginezi in ce hal dureau muschii? Chiar si luand-o usurel, asa.
La cat esti de afurisita, treci tu rapid, peste perioada naspa! :stuck_out_tongue_winking_eye: