US Open 2018

Lumea huiduie, Osaka plânge. Sincer, Serena s-a comportat execrabil.

Mouratoglou a recunoscut. Pe bune acum, pt un punct penalizare atâta drama!? Într-un punct a stat meciul? Foarte urat, mi-a părut tare rău să văd copila aia ținând trofeul cu zâmbet trist. Serena, comportament imatur și drama inutila.

Warning 1 Pt couching
Warning 2 pt racheta rupta
A treia pt ca l-a făcut pe arbitru hot ca i-a furat un punct și iaca i-a luat și un ghem pe chestia asta

Pai la warning 2 I-a luat un punct, asa am înțeles.

Da
Si de-aia l-a facut hot

Oricum ca o tzatza a reacționat

Și cu asta, basta :grinning: sa vina Delpo cu Nole sa facă spectacol

Oh ce a fost aici? Bizonul imbracat in balerina si-a luat-o? :joy:

Bah da ce penibila e purceaua :joy:

“I’m here fighting for women’s rights and for women’s equality and for all kinds of stuff. For me to say ‘thief,’ and for him to take a game, it made me feel like it was a sexist remark. He’s never taken a game from a man because they said ‘thief’.
“For me, it blows my mind,” Williams said. “But I’m going to continue to fight for women.”

Vai tu, Grivei!!! :joy:

Câte reacții penibile pe Facebook…
”vai, săraca, a avut 5 operații și a stat departe de copilul ei, s-o înțelegem”.
Nu! Nu înțeleg deloc! A târât-o cineva cu forța să joace sau cum. A fost alegerea ei să reintre în circuit, deși se putea retrage foarte elegant - și în deplină glorie - dar acum ce aștepta? Favoruri? Nu cunoștea regulamentul? Las că-l cunoaște acum. Și ce-i asta, frate, la o finală de Grand Slam se merge cu ”hai șefu că am fost bolnavă”?

”arbitrul a enervat-o și i-a luat punct și game”.
Arbitrul n-a făcut decât să aplice regulamentul, ăla pe care Serena nu pare că-l cunoștea. Nu știu cum de și-a permis să penalizeze OCC-ul și niște derapaje isterice… incredibil, auzi, să aplice regulamentul.

De departe însă cea mai penibilă chestie a fost cu ”sunt mamă de fată, eu nu trișez”. Mamele de băieți, hai încolonarea și la stâlpul infamiei cu voi. Iar astea care nu avem copii… ce să zic, suntem descalificate complet.

Da, știu, mare campioană, legendă a tenisului - de acord. Dar lumea nu va uita niciodată porcăria pe care a făcut-o ieri. Și-a mânjit singură palmaresul.

Norocul arbitrului ca și Naomi e pe jumătate negresa, altfel tipa și rasism pe lângă sexism.
Eu am tot carait pe tema Serenei încă de când a început turneul, multe lucruri nu mi s-au părut în regula, începând cu promovarea excesiva, intimidarea celorlalte jucătoare folosindu-se cuvântul superhero, I s-a dat cap de serie, meciurile numai la ore târzii șamd.
OK, operații, mama de fata, era sa moara etc, dar exact cum zice @Nancy, a obligat-o cineva?!?
Sunt f f trista pt Osaka, copila aia a plâns cu trofeul în brate, și nu de fericire.
Eu pe Twitter citesc reacțiile de regula, nu pe Facebook sa ma enervez. Aseară l_au asaltat pe mouratoglou.

The star of the show has been once again the chair umpire. Second time in this US Open and third time for Serena in a US Open Final. Should they be allowed have an influence on the result of a match ? When do we decide that this should never happen again ?

— PMo (@pmouratoglou) September 8, 2018

M-am descărcat pe îndelete.

Mah, dincolo de toate cele, o vaitati degeaba pe japoneza. Eu stiu natia asta de ani buni si interactionez cu ei la nivel destul de personal uneori. Astia asa se bucura ei. Daca va zic cum decurge o nunta in Japonia o sa va stricati de ras.

Ca natie sunt fazi, lipsiti de sare si piper. Ma indoiesc ca daca malaca aia de Serena nu facea circul facut, Osaka tzopaia si emana fericire prin toti porii, asa cum ar face reprezentatele altor natii.

Ma bucur pt ea, dar nu o compatimesc la nivelul “i-a luat Serena momentul de glorie”

Băi, dar ce măgăriță nesimțită, e Serena!
Cică se luptă pentru drepturile femeilor!!! :face_with_symbols_over_mouth::rage:Futu-le feminismul de rahat! Sexism, cică!!!
De așa oameni, niciodată n-aș vrea să fiu reprezentată!
Bleah, ce silă mi-e de ea! :nauseated_face:

Hai ca am vazut si video circul balerinei-tanc! Raaaar am vazut ceva mai penibil de atat :joy:

Feminism :poop:! Pe mine asa ceva nu ma reprezinta. Sa te faci de ras in halul asta? Fuck! Halal campioana :face_vomiting:

https://goo.gl/images/1HH8WS

InspiratiA lui Vuitton când a creat costumația

Drama continua. A intrat și rasismul în scena.
Twitter a explodat.
Katie Hopkins (@KTHopkins) a dat Tweetul: Splendid by Mark Knight. Having a baby does not give you a free pass to be an ass-hat. Not even if you wear a tutu. Kudos to Naomi Osaka. #SerenaWilliams
https://t.co/31gQUubmv3 https://twitter.com/KTHopkins/status/1039406186876088320?s=17

Uhh, de ce nu ma mir ca glumitele de curtea scolii facute de australieni sunt ridicate in slavi de acest Vadim Tudor made in England - Katie Hopkins :smile:

Habar nu aveam cine e asta :joy:, am luat la întâmplare unul dintre cele 6374 de Twittere asemănătoare.
Dar lasă că nici rasism nu a fost acolo.

Mai bine sa nu stii. Vadim Tudor era un personaj chiar decent si de bun simt pe langa femeia asta.

Bine, editez și pun de la altul, sper sa nu dau iar de un pui de Vadim. :joy: