US Open 2018

Nu joaca rau Andy, dar australianul face niste scheme, zici ca nu pleaca de pe teren decat cu victorie.

Publicul e incredibil. Se foiesc oamenii, cu bautura si mancare, zici ca sunt la talcioc.

Întotdeauna mi s-a părut us open un fel de fanfaroniada, se pune foarte mult accent pe show și mai puțin pe reguli.

Hai ca si-a revenit Andy, tu continua sa asculti acolo, ii face bine :grinning:.

Alt odihnit și asta, nu face nimic în rest și îl apuca ambiția sa facă meciul vieții cu jucători de top. Sper sa treacă Andy, dar f f mari speranțe nu am pt restul turneului.

Ouch, notificare, Wawrinka l-a bătut în minimum de seturi pe Dimitrov! A înviat asta!

Of of, tare as vrea sa își revină și el complet, ca Nole. Chiar, sa caut când joaca Nole și Rafa.

Azi nu joaca nici Nole si nici Rafa. Joaca mai tarziu Bogdan.

Gata aaa, vaaad! Imagine perfecta! Sa vad pe rănită dacă nu are lag, pe telefon e perfect. M-am abonat!

Mi-ai ridicat moralul și mi-ai limpezit mințile. Mulțumesc!!! Fain mere și pe lap, deși e un hodorog pe ducă, me happyyyy!!! Go Andy!!! O să-mi iau și vitaminele pt el acum :)))))))

Enervant australianul asta cu scurtele lui. Hai Andyyyy!!! Hai sa iei și setul asta!!

Yessss!!! Încă unul!!!

Asa, un hold la zero după break recuperat. Hai!

Hai! Andy, sa nu lași meciul asta din mana, sa nu îndrăznești să-l pierzi la unul pe care îl cheamă Duckworth!

Iar te trimit la cartea lui Agassi. A fost eliminat în fazele preliminare la mai multe turnee - inclusiv la un GS, dar am uitat acum la care și-n ce an. Și pe el l-au blamat mulți pentru că a pierdut în fața unor anonimi.
Astfel de lucruri se întâmplă.

Da, a greșit. Cristian Tudor Popescu a analizat și prezentat greșelile. Dar nu e absolut nimic ieșit din comun. Și nu, nu există nicio explicație. Agassi a căutat-o toată cariera.
”And then something happens. I don’t understand how, but he breaks me and I lose”.
Nici acum n-ar putea spune de ce a pierdut unele meciuri contra unor adversari mai slabi. Dar nici revenirile spectaculoase (de care a avut parte și el, culmea tot într-o finală la RG de exemplu) nu le poate exact explica. Uneori, se întâmplă așa.

Îmi pare rău pentru ea, dar n-o văd mai puțin valoroasă pentru că a pierdut azi în felul în care-a făcut-o.

Da da daaaa! Deși pe player încă nu e încheiat meciul, decalaj de vreo 2 minute, m-a anunțat flash! Bine Andy!!! Manca-l-ar mama pe el de băiet. Hai și Rafa la noapte, sau poate îl vad de dimineață dacă se decaleaza ora.

Foarte fain ai scris. La meciurile lui m-am gândit și eu. Se întâmplă, bine ca și-a aparat punctele de anul trecut :laughing: (s-a dorit a fi o gluma)

Bravo Ziggy, sa te bucuri de reusita lui Andy!:grinning: Nu am vazut finalul, m-am apucat de alte chestii.

A fost frumos. Daa, ma bucur, e băiatul meu, îl cresc de 4 ani :laughing:

Ete ce găsii. S-a întâmplat și altora și încă nu și-a făcut niciuna seppuku.
De acord, se întâmplă rar și nu tuturor, dar… se întâmplă.
PS: nu-mi amintesc deloc să se fi strofocat nemții anul trecut că a lor fu eliminată în primul tur la RG.