US Open 2018

Ma gândeam ca ieșirea asta din prima e mai puțin dureroasa decât una în faza avansata. Bine, i-ar fi folosit sa mai adune aici câteva puncte, dar nu a fost sa fie. Mai are un premier five și un premier mandatory de jucat, apoi WTA finals. La Beijing are finala anul trecut. La Wuhan parca a ieșit repede, nu mai știu sigur.
Da, pun pariu ca nu au dat nemții de toți pereții cu Kerberescu pt 2017 ratat cap coada, după ce a jucat 3 finale de slam in 2016, cu 2 câștigate.
Știi ce am mai remarcat în cartea lui Agassi? Ca nu se făcea asa mare caz dacă nu mergea la un slam. Acum, vai mama, apocalipsa, nu se concepe una ca asta.
Decoltata e tușica Venus. Boobies all over the place. Nici cu Sveta nu mi-e rușine, deși are top pana în gat, cred ca și-a pus cel mai relaxat sutien. Asta din categoria can can :laughing:

Iar de la băieți au pățit-o Edberg, Hewitt și Rafa.
Kerberescu a pierdut în primul tur și la US open in 2017, dar din postura de defending champion. Dar iată ca s-a întors în forță în 2018, semi la aus open, sferturi (parca) la RG, titlu la Wimbledon și cu mari șanse sa câștige iar aici.
Pe Serena a dezmembrat-o in finala la Wimbledon.

:joy::joy::joy: Saracuta Sloane, toată lumea e grămadă pe Rafa :heart_eyes:. Încep sa o plac tare mult pe fata asta, are o moaca aici…
Tocmai a trecut de Rodina in primul tur. Tin cu ea și cu trăznita aia a noastră.

https://twitter.com/Choroid_Plexus/status/1032750770070978572?s=09

Minunat, bufonilor, minunat. Băgați no 1 sa joace la matinal, pt ca pe ashe aveți program de entertainment înainte de meciul Sirinei. Sper sa o bata Magda. :rage:

Cântarea de pe Arthur Ashe se aude destul de tare pe celelalte arene unde sunt meciuri. :rage:
Kelly Clarkson e in verva :rage:

Mah, eu v-am inteles cu cartea lui Agassi si o sa o citesc ca am inteles ca este interesanta, dar nu pt a o intelege pe Halep. Nu cred ca Agassi este referinta in tenis si tot ce scrie el acolo este regula de aur si reflecta trairea tuturor jucatorilor de tenis. De aia ii si zice autobiografie, ca este a lui si NUMAI a lui, ca il definieste NUMAI pe el.

Oamenii sunt diferiti, sunt rezultatul unor experiente diferite, nu inseamna ca tot ce l-a afectat pe Agassi este scuza de capatai a lui Halep, ca tot ce a trait Agassi traieste ea. Cred ca putem accepta lejer si ca e toanta uneori, fara sa facem atatea plecaciuni si sa avem mustrari de constiinta ca am vb asa in timp ce nu stim sa tinem racheta in mana. Ok, Agassi a avut o relatie love-hate cu tenisul, este rodul unui tata ce a pus presiuni enorme pe el, a fost probabil un psihic nu foarte puternic din unele puncte de vedere si a avut mereu nevoie de puncte de sprijin pt a infrunta realitatea pe care o traia. In consecinta ce a facut el si cum a fost el este rezultatul unui cumul de factori ce NU se aplica la Halep. Ceea ce a scris Agassi in carte nu are nicio treaba cu ceea ce face sau simte Halep. Este experienta lui si atat. Pe care cum va zisei, o sa o citesc ca pare interesant, dar precis nu voi avea alta parere. Cand si-o scrie Halep memoriile si o sa povesteasca ce traia, pun pariu ca nu o sa gasiti acolo fragmente din trairile lui Agassi. Pana mea, voi simtiti ca restul lumii? Reactionati ca toti cei din jur, care lucreaza sau traiesc in aceleasi conditii in care traiti voi?

Apoi ce au facut nemtii cu Kerber, din nou e nerelevant. Nemtii nu sunt buricul lumii si referinta in orice. Tot @Nancy zicea ca multi habar nu au nici cine e. Sau si daca au, iau totul ca pe un spectacol. Cum nu ii intereseaza maxim daca aia e nr. 1, nu ii intereseaza nici daca pierde 1-2-3 meciuri. Si este perfect normal. Practic nici pe mine nu ma intereseaza la nivelul de a sta in cap. Pt mine Halep este doar un spectacol, nu piatra de temelie a trairilor umane si ca atare mi se pare normal sa ii comentez prestatia la nivel de spectacol, nu sa ma simt de parca fluier in biserica daca zic ca a jucat un meci ca o cizma, fara sa aiba vreo justificare pt asta. Ah da, si nici nu simt ca tre sa fiu vreun Ion Tiriac ca sa imi dau cu parerea in tenis. Nici fotbal nu joc, nici gimnastica nu practic, dar imi dau cu parerea si precis o faceti si voi, dar cu mai putina smerenie decat o faceti la adresa lui Halep.

Acum zau de pricep ce va afecteaza in halul asta, ca doar nu va e ruda, nu va plateste si nici nu va ridica statuie. Nu vad de ce nu va puteti simti libere sa comentati la orice nivel prestatiile ei mai bune sau mai proaste. Asta e, joaca si prost uneori si nu, nu scrie in cartea lui Agassi de ce i se intampla asta.

Si inca o chestie pe care am comentat-o cu @Daria, dar nu mai tin minte daca public sau nu :grin: Bai frate, are fazele ei de rahat dincolo de terenul de tenis. Voua si comentatul alora vi se pare fluierat in biserica ca nah, e vb de maaaarea Simona, sfaaanta Simona. @Daria a punctat o chestie f misto: cum frate, iti zice japitza aia de Firea in prima faza ca nu te primeste pe stadion sa iti prezinti trofeul si nici in vreo piata, dar te lasa pe scarile stadionului si tu repede “da, da, da…e bine si acolo”. Hai pa, a se scuti cu modestia de rahat. Pai esti campioana sau ce esti? Dupa care vii, iti prezinti trofeul mandra cat timp aia ii umplu frigiderul lui Firea cu de toate, te hlizesti la lume care pe de o parte te aplauda pe tine, pe de alta o injura ca la usa cortului pe Firea si intreg PSD-ul, dar cand unii striga muie PSD la meciul tau, tu te gasesti sa iei atitudine ca nah. Pai sa fim consecventi zic. Si atunci puteai sa le zici ca preferi sa fie vorba de tine si de trofeul tau, nu de PSD si ca ii rogi doar sa se bucure pt tine. Dar nah, stii ca in cazul asta riscai sa imparti recolta cu Firea.

Cred ca ar fi cazul sa acceptati ca Halep e doar un om cu defectele si calitatile ei, care face lucruri misto sau lucruri de rahat, care joaca bine sau ca o cizma si este perfect normal sa comentati treburile astea chiar daca voi butonati la calculator, stati la un birou oarecare sau prestati orice altceva, in loc sa faceti lucruri vitale pt omenire sau sa fiti campioane.

Si nu, nu scriu sa va enervez pe voi. Scriu cum scriu si la alte subiecte ca imi vine sa zic ceva pe o anumita tema. Daca nu comentez live fiecare meci nu inseamna ca nu imi poate veni si mie sa zic ceva despre rezultat si nu inseamna ca o fac sa va enervez pe voi. Ma doare la basca de geniile din tenis care isi dau aere pe aici si se kk pe ele cum ca ignorantii nu inteleg ce si cum.

Daca vi se pare ca va enervez e fix din acelasi motiv din care mi se pare mie uneori ca incercati sa ma enervati :grin: . Sa nu zic “bai ce meci de rahat a facut asta”, ca gata, sariti 100 de metri si imi explicati pe toate partile ca nu am niciun argument sa zic asa ceva si o fac doaaaar sa va irit pe voi.

Da, a fost meci de rahat. Cine a zis altceva? Hai tu, noi vb statistici și alte chestii și din curiozitate. Eu ți-am zis de atâtea ori. Simona nu e centrul universului meu din lumea tenisului. Nu sunt ca aia “no Roger no tennis” (sper sa nu o supăr aici pe Nancy, dar ăștia chiar exista, Mr. e unul dintre ei :laughing:) Noi am zis ca nu e o drama, shit happens. Am alții acolo pt care să-mi rod unghiile și nici măcar nu is romani.
Da, m-a șocat puțin ora la care a jucat, nu ma așteptam să nu joace în sesiunea de seara, și da, m-a enervat și fanfaroniada cu concert si bătut cu pumnul în piept fix înainte de meciul Serenei. Dar, peste toate astea, Simona a făcut un meci de rahat. Nu știu de ce, meciuri de rahat poți avea din varii motive, dar da.
Auzi, nu vrei tu sa comentam un băiat, ceva? ATP e mult mai tare! :laughing: Iți zic eu cu cine sa ții, dacă nu te descurci :grin:

Stai ca am citit iar papirusul, prima oara am citi în viteza.
Pe bune acum, cine s-a dat geniu pe aici, de te racaie atâta ca ți-am spus ca nu știi? Pai ce vina am sau avem ca nici indicii nu dai? Nu te-am auzit sa zici vreodată ba ce tare servește aia, sau ce forehand are sau pana mea, ceva legat de tenis, nu de Halep. Tu apari doar când pierde asta, îți faci numărul și gata, dispari. Ai mai zis câte ceva despre Buz, și atât. Ori tenisul e mai mult de atât, iar topicurile legate de tenis nu se numesc “Simona se întoarce la US open” sau, "este anul Simonei sa câștige RG " “Simona se răzbuna” etc?!? Ai văzut tu vreun topic de tenis care sa rămână abandonat doar pt ca Simona a ieșit rapid din el?! Vorbim despre alți 100 de jucători poate, comentam meciurile altora, wta sau atp, pt ca ne place tenisul și da, ne pricepem! Care-i buba ta? Vrei sa pricepi și tu? Nicio problema, cu drag te primim! Dar cred eu ca nu te interesează. Pai și atunci, ce alta impresie vrei sa am, decât ca vii pe aici sa dai cu bâta?
Te racaie ca ți s-a zis ca nu te pricepi. Pai tu ce vrei sa îți zic altceva, sa te mint ca ne spui tu cum e chestia de fapt și ce bine ca ne-ai luminat?

Kerber a castigat azi, nu a fost usor pentru ea. Copil s-a retras. Nole nu sta prea bine, e in setul 3 acum.

La Nole ma uit, e cam groasa treaba, trebuie sa recupereze break-ul rapid. Bun retur a prins acum. Hai, Nole, sa nu îndrăznești sa ieși! Eu zic ca își revine.

Zici tu? Ungurul e intr-o forma grozava. Nole din 2011 nu a mai pierdut asa rapid, sa iasa din primul tur.

@Lotte Nu la us open a ieșit în 2011, știu sigur ca l-a câștigat, ma uit des la momentul în care a întors semifinala aia cu Federer, când era la 2 puncte sa piardă. Apoi a avut finala cu Rafa și a câștigat-o.
Ia uită-te aici, e al naibii de motivant clipul asta, cred ca am 50 de vizualizări la el, pe puțin.

https://youtu.be/_OYcZSlKD48

Recuperat! De acum intra pe beast mode.

Eu zic ca a fost diabolic zambetul lui😀. Oare cum e sa joci la nivel inalt atatia ani? Ai avut dreptate, si-a revenit.

Ce final frumos! Bravo si ungurului, nu l-am vazut vreodata, a jucat bine!

Pai da, a fost diabolic pt ca el nu s-a luptat doar cu Federer, ci cu toată arena Arthur Ashe. Și zâmbea pt ca a făcut aceeași treaba cu un an în urma, 2 match points down cu Federer, întoarce meciul și câștigă.
Și în 2015 s-a luptat iar cu Federer și toată arena, și iar a câștigat!
Yesss! Am știut ca închide setul pe serv ungurului.
Știu pt ca l-am văzut de atâtea ori, și mi-a provocat multe suferințe în meciurile cu Andy, dar tot mi-e simpatic, nebunul :laughing:

Nu pleca, mai au de jucat. 3 seturi Tre sa câștige la slam.

Nu, nu plec, am avut emotii. Sa iau o pauza sa ma relaxez un pic.

Și ei iau 10 minute acum.