US Open 2018

Fix asa făceam și eu pana să-l observ mai bine. Rafa e super goof, modest și inocent, în spatele figurii de killer de pe teren. Și are multe plusuri ca om, ai încredere în mine.
Rafa nu a distrus niciodată o racheta pe teren, nu a vb aiurea niciodată în conferințe de presa, e low profile si timid. Iar când zâmbește, I se luminează toată fața. Da, are ticurile lui, are tennis OCD.
E activ pe insta, arunca un ochi de curiozitate.
La Wimbledon pleca cu bicicleta sa își facă piața, tot el gătea și cina.
Ii citesc cartea acum, nu am întrat foarte mult în ea, dar recuperez în weekend.
O să pun aici câteva clipuri cu el. Este ff funny, fără intenție. Nole e și el funny, dar de genul foarte showing off.

A început crushu’ Paire cu Federer. Allez Paire!

Nu ma pot uita la meciurile lui. Probabil pt ca nici eu nu sunt prea sanatoasa la cap si ma agita si mai mult nebunia altora :smile:

Ahh, l-am vazut aseara pe Andy cu coada ochiului la stiri. A ridicat problema in conferinta de presa.

Sloane o cam bate pe Vika.

Rafa are meci greu. Servește rusul ala ca din tun. Vamos Rafa!

De pe ce planeta e rusul?

:rage: să-l cheptene.
E pericol mare, dacă pierde și setul asta.

Ah ce a scăpat dreapta aia. Eu cred ca vad cu ceva întârziere. Sper sa recupereze!!!

Bun! Hai cu serviciul acum!

Uffff, greu moment. Iar rusul pare fresh.

Ai de viata meaaa

Oh, aceeași poveste ca în primul set, recuperează și imediat pierde serv

Ia spune tu, ca tu esti prezicatoare, isi revine Nadal?

Mi-e teama, zău. Speeeeer. Sper sa facă rebreak acum, altfel nu prea vad sa ia următoarele 3 seturi.

Oh la naiba

Binele, acum hold, al naibii serv, hold!!!

Mai supravietuim un pic.

Dacă ai ști prin ce trec, pe player e cu un game in urma, iar eu urmăresc scorul în avans pe flash :joy:

Sper, m-aș oftica tare sa piardă la rusnac. Vamos Rafaaaa!
Apreciez ca ești cu mine în momentele astea grele :grin: