US Open 2018

Haha, Sevastova a scos-o pe Svitolina și eu abia acum aflu! Și ce scor ciudat!
Go Seva!

Și vuvuzela ii out, a scos-o Osaka. Yey!

Carlitos a scos-o pe urlatoareeeeeeee!!! :rofl:
Foarte frumos cadou și-a făcut de ziua ei!

Roger out!:face_with_hand_over_mouth: morarul a fost impecabil !

Aceste fiind spuse, umila mea părere este ca Nole a rămas fără misiune la US Open și nu ar fi rău să își vadă de drum… spre casa. :laughing:

uhhhh, Carla Suarez Navarro a caftit-o pe Sharapova :smile: :smile:

good bye si sloane

Nadal inca mai joaca, e pe muchie.

A castigat Nadal! Thiem a jucat excelent!

Vă uitați la finală? Băi ce mingi dă asta mică… sper să câștige. Dar mai e mult până departe, deși Serena nu pare prea-n formă…

Nu ma uit, da si io sper sa rupa racheta pe ea japoneza.

Încă nu am deschis, și nici nu știu dacă vreau sa o vad pe Serena. Încă sufăr după accidentarea lui Rafa.

A luat primul set. Returnează bine ghiulele Serenei și are niște lovituri parșive, ‘ai de capu’ meu. Nu-mi explic cum de-a bătut-o Simona :))) în trecutul nu prea îndepărtat.

Japoneza e americanca. Nu vb boaba de japoneza, probabil se simte ea mai bine sub steagul lu’ ta’su. Și eu sper sa o rupă în doua pe madam. Auzi la ea, e la 60% capacitate, cu alte cuvinte va rup în doua fără sa ma agit prea tare.

Pt ca are picaje mari pe plan mental, mai ceva decât Simona. Sper sa nu fie cazul acum.

Stiu ca e americanca,teoretic. Dar nu pot sa trec de figura asiatica. Si asta nu e musai un lucru bun, ca io ii am mai aproape pe astia decat mi-as dori :grin:

Plus ca joaca pt japonia deci japoneza ramane :joy:

Am vazut-o jucand. Cand asta o sa isi rezolve si problemele cu psihicul o sa fie un fenomen de talia Sernei. Peste ea precis nu o sa mai pupe Halep locul 1. Cred ca o sa le fie multora o piedica cum era Serena in perioada ei de glorie.

În altă ordine de idei, ce e frate cu costumul ăla pe Serena? Zici că e un fel de tu-tu. Adică eu pricep că e specială, dar… tenisul e un sport nobil printre altele și pentru că are anumite rigori.

Asa sunt multe in wta. Problema lor este ca nu au constanța Simonei sa ajungă în faze superioare în turnee, fac treaba bună în martie, și apoi dispar juma de an. Ca Osaka. Dar e adevărat, are un joc f frumos, când ii intra. Hai japonezo! Rupe-I fașul! Am deschis și eu.

Pai tu tu, tinuta de balerina, kk maca, asta a fost tematica nike pt ea, pt turneul asta.