Viitor de aur

Braceeeeeeeee yourself!

A numit Cucul, deși se stabilise că respectivul a mințit în declarația de avere.

Dacă Dăncilă a propus, Dăncilă a primit. Practic, președintele face tot ce vrea PSD. Asta-n timp ce urmărește cu atenție și îngrijorare.
Băi, Iohannis se dovedește o dezamăgire mult mai mare decât Constantinescu. Nu mi-aș fi imaginat așa ceva…

Io daca ma duc la vot am decis ca pe iohannis il votez. Cu atat mai mult cu cat ciolosel-bubosel are de gand sa candideze.

Eu nu ma mai obosesc decât pt parlamentare.

Vorba celor de la Vacanța Mare, ”lumeeeee, ne făcură de râs în tot satuuuuuul!”. :woman_facepalming:

V-am zis eu ca Ciolosel bubosel e un politician de mana a doua? :joy::joy::joy:

Altfel nu imi explic cum poti sa faci politica la nivelul asta de incepator, cu niste terchea berchea care se cred haiducii politicii romanesti.

Sper sa se fasaie de tot cacanaria aia a lor de alianta

Mai care e faza cu alianta?!

Pe cuvant ca nu mai pricep absolut nimic. Pe de o parte aud ca trebuie chiar de-a binelea sa mancam coliva in cinstea democratiei apuse. Pe de alta parte, eu din ce am mai citit, am inteles ca legal nu s-au asigurat ca totul e in regula.

Eu pe cine sa cred si ce sa inteleg?!

Asta nu am inteles. Au comis-o ei precum amatorii sau li s-au pus bete in roate in mod miselesc?!
Iti jur ca nu mai stiu ce si pe cine sa mai cred.

Har domnului!

http://m.hotnews.ro/stire/23017812

Nu pot sa nu fiu socata de ceea ce ii fac astia lui Kovesi. Comisia Europeana ii trage de urechi pe pesedei, dar sincer, nu stiu cat de eficienti sunt. Cine poate opri pesedeiii in drumul spre dictatura, cine?

https://adevarul.ro/news/politica/reactia-comisiei-europene-kovesi-fost-pusa-control-judiciar-nu-obstructionati-candidatii-sefia-parchetului-europen-1_5c9e1315445219c57ed7eb96/index.html?fbclid=IwAR0fk75lovyYI54e_57kSX_TDm7XXEOBRfwSelWdwrCvaXirGYZ9ARJabrA

Trebuie forta. Cu vorba buna nu a mers si nu va merge niciodata. Incep sa ma enerveze si papitzoii astia de la UE de nu mai pot.
Tot o dau cu recomandari si kkturi. Intelegeti frate omeneste ca aveti de-a face cu niste hahalere. Intelegeti ca romanul pana nu ajunge sa urle de foame nu va misca in front. Pricepeti ca recomandarile voastre sunt fix apa de ploaie.

Ne mai miram si de Brexit. Cum kkt sa ma mir ca au vrut astia Brexit cand o vad pe una ca Grapini ca halucineaza pe romano-englezo?!?! Cum kkt sa ma mir?! Pai sunteti nebuni cu totii?!?!

Clar, doar cozile la alimentara pot trezi neamul romanesc, dezastrul si hotia din tara nu mai misca pe nimeni, ne-am obisnuit asa. Of!
Ingrijorarile Comisiei Europene, pentru mine, inseamna ca mingea e ridicata la fileu pentru cei in masura sa ii pocneasca pe pesedei, dar pentru ca nu este preluata de nimeni, ramane o lovitura ratata.

Care sunt aia?! Citisem zilele astea pe FB o postarea de-a uneia din PNL. Femeia sa batea cu pumnii in piept ca gataaaa, daca castiga europarlamentarele VOR RUPE!!! vor baga motiune de cenzura, vor sterge cu psd pe jos. Ce dracu de droguri luati mah nesimtitilor?!?!?!
Deci astia viseaza ca fac razboi DACA vor castiga kkt la tava.

Ceilalti - e ziua si tema total cretina de dezbatere…

La nivel european, Romaniei sa ii fie adusa la cunostinta ca va fi penalizata pentru nerespectarea regulilor UE. La nivel de tara, il prezidente Iohannis sa apese pe niste parghii, pe motiv de penalizare care ne paste intr-un viitor apropiat.

Ce sa mai aduca la cunostinta? Ii tot anunta pe hoti de multa vreme: asta nu e ok, asta nu e bine, asta pe dracu, asta pe lacu. Nimic!
Nu, trebuie penalizari extrem de sanatoase ACUM. Dar tot eu mai cred ca nu mai este cazul de asa ceva. S-au facut deja niste jocuri politice…geopolitic, marile puteri si-au vazut si isi vad interesul…restul, ca de obicei, dumnezeu/alah cu mila.
Si, cum in general oamenii sunt chiar multumiti cu viata din Romania…why bother?!

Cred ca extern mai sunt si muuuulte alte parghii pana la penalizarea Romaniei, un mesaj puternic din partea UE, mai bine zis a tarilor membre cu multa greutate, care sa aiba efect de bulgare de zapada. Un exemplu ar fi o pozitie pro-Kovesi a Frantei, prin retragerea candidatului lor pentru pozitia de procuror European.

Nu mai au ce dracu de mesaj puternic sa dea. UE-ul oricum si-a pierdut credibilitatea de ffff mult timp. De la ce kkt au putut face cu refugiatii, de merita un scuipat intre ochi si pana la Orban. Ii auzi acum ca se miraaaa si sunt socati de extrema dreapta. Pai cine dracu le-a dat nas astora?! Nu voi?! Incompententi, slabi de inger ce sunteti.
Asa ca da, luati dracu si voi cu paine: Orban, Brexit, Steaua Italiei, extrema dreapta tot mai vocala, Putin tot mai cracanat de ras. Desi la o cafea si-o conducta de gaz e ff bun si Putin la o adica dupa cum se vede :wink:
Ce se intampla cu Romania acum este asaaa…o ciresica de pe tort care va trece neobservata fara prea multe probleme. Lideri fff slabi, interese multiple, lipsa de coaie si mesaje goale aruncate de ochii lumii.
Daa, ii mai zic din cand in cand lui Dragnea sa stea cuminte. Fleoshc maritzo.

Ahh, stiuuuuu cu ce se va reforma UE-ul, cu noua lege pentru masini! Fix, fix limita de viteza va rezolva problemele Europei. Te-ai prapadi de ras daca nu ai realiza ca este gretoasa toata situatia.

PE are o pozitie ferma, nu renunta la Kovesi, zice pe twiter Antonio Tajani. Sincer, sper ca au invatat ceva din Brexit si miscarile extremiste in Europa, si vor actiona rapid.

Pe mine mă enervează așteptarea asta “să facă UE, să vie americanii, ba nu, lasă că vin rușii, împăratul, sau Înalta Poartă. Să facă primăria curățenie, școala să ne educe copiii,medicul să ne vindece de lene, să facem sport să ne menținem sănătoși.” Atârnache, mereu, la alții!
Dar de ce nu ies românii, să facă scandal, până scapă de lepre? Că nu vor. De lehamite, din lipsă de încredere, interes, sau timp. Nici nu mai contează, de ce! Vladimir Găitan, îi urechește pe actorii protestatari, că dacă nu le place PSD-ul, de ce acceptă mărirea de salariu, dată de PSD!!
E vorba de un intelectual, da? Care n-a înțeles, că tătucul partid, nu-ți dă bani, din contul propriu, ci din bugetul la care contribui și tu!
Let’s rest our cases!
Sibipa, dacă vrei schimbare, trebuie să te implici. Nu aici pe forum, ci acolo acasă! Pui viața și confortul, pe hold și te duci să te lupți cu balaurii, o luptă în care ai șanse 0. Dar 0 e ok, e număr pozitiv. Mai rău era un minus infinit…

Pai ziceam mai sus ca trebuie apasate niste parghii si intern, nu doar extern, si cel care trebuie sa le apese este presedintele, care poate o face in fundal , fara tam-tam, poate nu, asta nu stim pentru ca nu comunica foarte bine ceea ce face. La nivel de individ, poti contribui convingandu-i pe cei apropiati sa voteze si sa nu mai sustina hotii care guverneaza tara, caci trebuie sa recunoastem, motivul pentru care sunt inca la conducerea tarii este pentru ca au multi sustinatori.