Viitor de aur

Cum a zis si @Samoa, e misto treaba asta. Sa faca ceva UE! Sa faca ceva Iohannis amenintand cu UE! Sa faca cineva, ceva, domle’ ca uite cate facem noi: ne cacam pe noi pe forum cu indemnuri la iesit in strada prostii cu pieptul gol, cu indemnuri pt fraieri la petrecut ani de zile in strada daca e nevoie sau in tot cazul pana se rezolva domle’ problema, toate astea in timp ce noi fluturam cate un steguletz pe ici pe colo, mai bravam pe cate un forum cu lectii de doi bani, mai felicitam protestatari, mai dam cu share la cate o hipstereala de pe Fb… :joy:

Forumul ombra e doar un forum, de discutii.

Faceți politica fără mine??? Vad ca am de citit ceva ceva.

Pârghiile lu’ Ioha s-au terminat în februarie 2018. Atunci putea să-i oprească, dar îl încurca strategia. Acum bla bla, bla bla bla. Noapte bună, copii.

Iar?!

N-auzi ca acum vrea omul referendum?! :roll_eyes::roll_eyes::roll_eyes::roll_eyes:

Nu am auzit nimic, nu vad știri, nu citesc presa, am zile f f aglomerate.
Da’ pe ce tema?

Justitia :joy::joy:

@Ziggy, O alegere proasta a primului ministru, avatarul lui Dragnea, i-a sifonat imaginea rau de tot. Sa vedem daca reuseste sa repare ceva cu referendumul, indiferent de formularea intrebarii , daca reuseste sa scoata lumea la vot, e un pas inainte.

Nu stiu ce intrebare ar putea rezolva situatia de fata in justitie, poate doar sa o lege de angajamentele Romaniei fara de UE, le respectam sau nu ? Dar mi se pare redundant sa faca asta, deci nu stiu.

Ca vorbeam saptamana trecuta de Kovesi, m-am uitat putin la stiri pe ceea ce i se imputa de catre sectia speciala, si se pare ca sunt niste tampenii. Nu m-as mira , avand in vedere ca femeia aceea, Florea, i-a deschis dosar lui Timmermans.

@Sibipa citisem mai dvrm in fuga pe FB ca s-ar merge pe ideea de OUG, adicatelea intrebare pe tema asta ca sa mai terminam cu dat oug-uri peste noapte.
Asta chiar nu mi se pare o idee proasta. Dar, sa vedem.

Nu stiu ce ar rezolva cu OUG -urile, ca avem deja o cale de atac, prin avocatul poporului. In consencinta, ar putea intreba : Il ciomagim pe Ciorbea cand nu-s face treaba? :smile:

Avem intr-adevar. Dar cum asta este un personaj santajabil si la mana psd-ului e ca si cum n-ar fi.
Probabil dorinta este sa nu mai depindem de cate un prostovan corupt care ajunge sa aiba o astfel de functie. Dracu stie pana la urma…

Sa vedem ce vor propune, dar pana in Mai mai e mult si cred ca ar trebui sa isi indrepte atentia asupra OUG-urilor care se asteapta in curand pe Codul Penal, si pentru care magistratii protesteaza, fara succes deocamdata.

Oleee, oleee, oleee, oleeee, Ceausescuuu nu mai e!!
Oleee, oleee, oleee, oleee, hai cu mafiaaa PSD!

Cica e pa, Tudorel.

Il astept pe soferul clanurilor mafiote, Serban Niculae, sa devina Ministru al Justitiei.

hahahahaha…minunata tara.

Eugen Nicolicea…

Ma rog, imi imaginez ca Iohannis nu va semna asa pur si simplu pt treaba asta, indiferent ce propunere ar avea PSD

Pai omul e licențiat in științe juridice, a făcut dreptul la Spiru, învățământ la distanta :grin: Se face școală serioasa la aia, sunt atât de buni, încât nici cursuri nu le trebuie. Nici nu au nevoie sa deschidă o carte, deja știu tot. Lucrarea de diploma este pt sissies, cine își pierde timpul cu asa ceva? Examenul de licență este extrem de complicat, grila, și pentru ala învață pe rupte, au vreo 3 variante online sa se pregătească, tu crezi ca le este chiar atât de ușor???

Ahahahahaha, shhhht, ca rezolva PSD-ul si lipsa fortei de munca