Wc 2018

M-au tampit ieri cu avioanele astea. Aparent insa nici RAF-ul nu a uitat evenimentul :smile:

https://www.facebook.com/uniladmag/videos/5060807987275553/

Despre ce e vorba?

Cupa. Oamenii pe aici o tin cu: “it’s coming home”.

Nu ai vazut ca am pus poza ieri. La copiatorul din cladire, am gasit pe-o pagina scris “it’s coming home”.
Jur ca numai it’s coming home vad si aud de cateva zile.

Asa ca si astia cu avioanele s-au incolonat :slight_smile:

Cu raf-ul a fost motiv de party.

Ăștia fac ca federer care își dădea cu părerea despre finala la Wimbledon în același timp cu cupa mondiala, ca și cum urma sa o joace, doar ca Anderson a fost de alta părere :joy:

Oh well… Asa se întâmplă când te vezi cu sacii în căruță înainte să-ți joci meciurile. Ca doar și Federica a pățit-o azi :joy::see_no_evil:

Sper sa ramana cu asteptarea si englezii. Si astia alte lichele pe care nu ii vreau campioni.

It’s comingic homic :grin:

Yes yes yes!!! Croatia a capacit exemplar Anglia!

BREXIT!!! :joy:

Pe chestia asta mi-am facut un bol de paste cu kajmak :grin:

Iuhuuuu, eu am dormit tot meciul, am niște săptămâni criminale la munci, dar ce fain mă trezii :smiley: Mă bucur pentru ei. Sper ca duminică să meargă trofeul în localitatea ceea cu nume pitoresc :grin:

Mi se pare ca multa lume tine cu Croatia la finala asta. La mine la birou majoritatea isi doreste o victorie a croatilor si suntem din toate nationalitatile.

Ma bucur ca le-au mai scurtat din nas englezilor astora ingamfati.
Mi-ar placea sa ii vad campioni mondiali.

Si eu tin cu Croatia. Au fost ff ambitiosi si muncitori, merita.

Ahh, cat despre ingamfare. De azi dimineata aud numai cum croatii au avut un mare noroc. Cica nu au meritat sa castige etc.
Okkkk, cred ca ne-am uitat la meciuri diferite. Dar era prea de dimineata ca sa ma obosesc sa deschid gura.
Si-n plus, lasa-i sa se simta bine :smile:

Nu doar aroganta, prostie maxima. Da-le cu statistica meciului în cap.

Isi dadeau croatii acolo duhul, in prelungiri, dar luptau! Din fericire a fost cu folos, bravo lor!
Cred ca au simpatia multora pentru ca e o tara mica, au ajuns prima data atat de departe.
In München locuiesc peste 35k croati, a fost nebunie curata toata noaptea pe strazile unde se sarbatoresc victoriile fotbalistice. Si un coleg direct de-al meu a fost, ne-a tot trimis poze si videouri.

Hai ca englezii si-au luat-o dupa ceafa de la belgieni! @Daria v-ati asigurat de liniste pe strazi :joy:

Mai ramane ca si croatii sa ii capaceasca pe francezi!

2-0 Franța. Așa am visat azi-noapte.
Pfiu. Dați să mă descânt de nervi.

Scuipa in san, fa ce e de facut!