Wc 2018

Dacă am dreptate, mai întâi mă oftic, apoi îmi deschid business :)))

Meantime pe FB unii trag lumea la răspundere că ce au cu Franța, că de unde ”valul de ură”. Nu-și mai amintesc ce era acum 4 ani, deduc. ”Să piardă Germania, nu contează în fața cui, să piardă, să piardă”.

Mă rog. Eu nu vreau să piardă Franța. Vreau decât (sic) să câștige Croația :)))

Eu visez mereu invers.

Eh lasa, ca vreau eu sa piarda Franta! De ce? Ca asa vrea eu! :smirk:

Începe :slight_smile: emoționant :slight_smile: HAI, CROAȚIA!!! :slight_smile: :four_leaf_clover::four_leaf_clover::four_leaf_clover:

Hai!!! Cred ca aproape toată planeta tine cu ei.

Jupânul, fair play:

• Fie ca cei mai buni să câștige.
    A voastră, mai puțin fair play:
  • Fie ca cei mai buni să fie croații.

Rahat, rahat, rahat!!! Lovitura aia liberă nu a fost pe drept dată. RAHAT!!!

Fata, indiferent ce prizezi, iti zic sa renunti in clipa asta! :grimacing:

Mă duc la duș. Cred că-s făcute cărțile să ia Franța, deci îmi bag picioarele.
(Arbitrul n-a greșit, că nu e vreun ageamiu. Știa exact ce face).

M-am răzgândit, nu mă duc la duș încă :smiley: ESTEEEEEE!!!

Fata, meciul e abia la inceput. Nu poti zice ca au fost jocurile facute. Adica totusi…a fost un auto gol!

Pe o lovitură liberă dictată absolut de pomană!!!
PS: și dacă-s jocuri făcute, doar nu crezi că se aștepta până azi :smirk:

Basta, eu am închis TV-ul. Franța nu joacă nimic, dar s-au scos cu 2 goluri. Să le stea-n gât, asta nu e finală, e măcel cu cai mascați.

Eh…o sa piarda croatii. Pacat! Dar macar pierd frumos. Meciul a fost frumos si au jucat la inaltime inclusiv spurcatii. Nu as zice ca a fost partida aranjata. Chiar deloc nu cred asta.

Eu am vazut prima repriza intr-o vizita, in a doua eram in masina, nu va spun ce era la gura mea :blush: Colonialistii astia tztztztz Sa le fie de bine, pana la urma au jucat bine tot turneul.
Ne auzim in doi ani, la europene :sunglasses:

E o infrangere onorabila pt Croatia! Au echipa buna. Si Franta si Croatia au jucat bine azi. Si oricum, Croatia a facut istorie numai prin faptul ca a juns in finala alaturi de Franta.

Iar copilul ala de 19 ani chiar merita sa fie campion.

Asa ca din punctul meu de vedere si unii si altii au de ce sa fie mandri!

Ati vazut premierea? Cand a inceput sa ploua si numai lui Putin ii tinea unu’ umbrela, Macron murat, croata murata si ea. Putin felicita oficial, Macron, sigur ud pana la chiloti, i-a imbratisat pe-ai lui de numa.

Am văzut când macrou a îmbrățișat președinta blonda cam prea bucuros, și-l înțeleg. :joy:

Haide mah ca au fost umbrele si pt macron si pt croata, doar ca ei au inceput sa se imbratiseze cu jucatorii, care erau gata uzi. Dupa ce s-au udat in halul ala chiar ca nu mai conta umbrela. Putin i-a felicitat asa protocolar cu o strangere de mana.

Nu stiu ce poze sau secvente selectate ai vazut tu dupa aceea.

Mai dupa aceea le-au adus si lor umbrele.

Croatii au sarbatorit in München toata noaptea, le-au dat clasa frantuzilor la asta :grinning: